Skocz do zawartości

Różnica pomiędzy Klarstein a Royal Catering?


HerrZietek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych beer gigów. To mój pierwszy post na tym forum i proszę o wyrozumiałość. Jestem początkującym piwowarem domowym (15 warek). Do tej pory warzyłem Warki 20l i raczej w tych granicach chciałbym pozostać. Być może czasem 25l lub 30l ale nie o tym. Warze że słodów od samego początku uzywając gara i taboretu gazowego. Myślę natomiast o zakupie automatycznego kotła zaciernego. Mam na oku dwie pozycje: Klarstein i Royal Catering, 30 lub 40l koniecznie z pompą. I teraz pytanie do was: Jaka jest różnica pomiędzy tymi dwoma sprzętami? Bo są bliźniaczo podobnie. Co byście polecili? 

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam😊

Edytowane przez HerrZietek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ortografią zawsze na bakier u mnie i to się raczej nie zmieni ale dziękuję że mnie poprawiasz. No orientowałem się już na stronkach producentów i jedyne różnicę jakie widzę to cena i pojemność. Chodzi mi o jakoś. Jeśli jest to samo to oczywiście wolę kupić tańszy kocioł z większą pojemnością. Proste. Orientujesz się jak to wygląda z jakością? Czy Klarstein jest droższy bo jest lepiej wykonany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokop na forum, były wątki na ten temat, może znajdziesz wskazówki.

Obawiam się że trudno będzie porównać jakość, bo raczej nikt nie ma obu.

Royal nie jest najgorszy, nie rozpada się w rękach, mam od paru lat i wciąż działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, x1d napisał(a):

Pokop na forum, były wątki na ten temat, może znajdziesz wskazówki.

Obawiam się że trudno będzie porównać jakość, bo raczej nikt nie ma obu.

Royal nie jest najgorszy, nie rozpada się w rękach, mam od paru lat i wciąż działa.

Też mam Royal, i daje radę.  Podejrzewam, że oba to ta sama fabryka robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.