Skocz do zawartości

Biały osad na dnie butelki


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jestem totalnym laikiem i wczoraj rozlewałem swoje pierwsze piwo, starałem się aby wszystko było sterylne, dzisiaj patrząc na butelki widzę biały osad, myślicie ze to zakażenie? Jakieś bakterie? Słyszałem tez że po myciu butelek płynem do dezynfekcji może się to pojawiać ale nie jestem pewien czy to to. Ewentualnie może butelki okazały się brudne? Same piwo przed butelkowaniem było klarowne i nie wykazywało żadnych oznak zakażenia  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butelki najpierw umyte, pozbyłem się naklejek, później wygrzałem w piekarniku w 170 stopniach przez 30 minut, później jeszcze zdezynfekowałem środkiem do dezynfekcji, piwo pszeniczne. Średnio na zdjęciach widoczny jest ten osad, ale w rzeczywistości dość mocno widoczny.

89E08CE1-9410-4441-9D47-ECCDE8EEE752.jpeg

270AC34A-4230-420F-94F3-BB03F8968C43.jpeg

FFCFE557-AB32-4673-91EB-2177B534794C.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Żul smakosz napisał(a):

Jeśli wsypywałeś cukier/glukozę bezpośrednio do butelek to najpewniej będzie to poprostu resztka która się nie rozpuściła. Wstrząśnij porządnie i git

Niestety dodawałem roztwór glukozy do piwa przed rozlaniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 7.05.2023 o 14:17, zasada napisał(a):

Jak weizen to osad.

Jaki plyn do dezynfekcji?

OXI pro czy jakoś tak, wczoraj spróbowałem, piwa smakiem przypomina piwa, lecz ma widoczny kwaśny posmak, poczytałem trochę i to chyba jakieś lekkie zakażenie, czy to może być przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pszenice nie sa kwaskowate, a juz hefe weizen zwłaszcza, skończcie z tym w końcu :) Ktoś kiedyś puścił taki bzdet i teraz wszyscy to podają dalej. Poprosze o przykład kwaskowatej pszenicy , którego nie będę musiał szukać po jakichś specjalistycznych sklepach, to się przekonamy co to te Wasze lekko kwaskowate pszeniczne znaczy. I nie w stylu Berliner weisse bo zaraz jakiś śmieszek takie tutaj poda.

Edytowane przez lechu555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekko kwaskowate a kwaśne to różnica. Skoro prosisz o przykłady to albo nie piłeś dobrych pszenic albo nie wyczuwasz tej subtelnej różnicy. Pytanie dotyczy młodego piwa, stąd dodatkowo pytanie do autora wątku czy ma punkt odniesienia. Samo w sobie wysokie nagazowanie powoduje lekką kwaskowatość. Polecam czytanie ze zrozumieniem.

Edytowane przez wizi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.