Skocz do zawartości

Laktoza dodana do brzeczki


Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, lechu555 napisał(a):

U mnie ma żółto zielonkawy po rozpuszczeniu. I pytanie po co dawać ją do brzeczki zamiast przed rozlewem.

Jak rozpuszczałem 500g w 500ml kolor był brudno żółty. 

Jak się zastanowić to jest sens wsypać do gorącej brzeczki:wsypujesz,mieszasz i chłodzisz.Drożdże i tak nie ruszą a unika się w ten sposób dodatkowej pracy, mniejsze ryzyko infekcji i dodatkowo nie wprowadza się tlenu do piwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tym mniejszym ryzykiem to niby tak, ale niby nie. Z serowarstwa wiem, że bakterie kwasu mlekowego laktozą nie gardzą, stąd też wolałbym dodać to podczas rozlewu coby nie dawać im szansy, i tak dość mają innych cukrów w brzeczce. Ale to tylko dla superpewności, szansa na dostanie się tam ich jest raczej mała. Gdyby poszło coś z piwem nie tak podczas fermentacji to zawsze laktoza zostanie niezużyta i może pójść do czego innego Jeżeli chcesz dodawać w garze to też ok, warto by znać chociaż blg przed i po dodaniu ażeby potem nie przestraszyć się, że stanęło na wysokim blg. Ale to takie uwagi może trochę na siłę z mojej strony.

4 godziny temu, Gniewko Drewnicki napisał(a):

No kurde podręcznik do chemii twierdzi inaczej XD

Jak widać nasze doświadczenia są inne. Nie twierdzę, że nie, nie mniej jednak może nie dostajemy 100% czystej laktozy. Kolorem bardzo przypomina mi ona po rozpuszczeniu kolor serwatki, więc może to co kupujemy posiada jakieś jej składniki powodujące taki a nie inny kolor.

Edytowane przez lechu555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.