Skocz do zawartości

Problem z kapslowaniem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. To mój pierwszy post, więc proszę o wyrozumiałość.

 

Mam mały kłopot. Otóż wpadło mi w ręce dość sporo butelek po Żywcu i po Raciborskim, ale kapsle, które na Tyskie mi paskowały 26mm nie chcą się na nich zacisnąć. Problemem może być bardziej kapslownica, kapsle, czy butelka sama w sobie ma jakiś niekorzystny kołnierz?

20230511_084506.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lub Eterna. Mam ją od ponad pół roku. Zabutelkowała bardzo dużo butelek. Butelki z różnymi kołnierzami, niemieckie, polskie, czeskie. Radzi sobie z nimi super. I dobrze zaciska. Tylko trzeba potraktować ją WD 40 w miejscach które się ruszają. Polecam z czystym sumieniem.

 

https://allegro.pl/oferta/kapslownica-eterna-solidna-nie-tnie-butelek-7781130425

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Reters napisał(a):

Lub Eterna. Mam ją od ponad pół roku. Zabutelkowała bardzo dużo butelek. Butelki z różnymi kołnierzami, niemieckie, polskie, czeskie. Radzi sobie z nimi super. I dobrze zaciska. Tylko trzeba potraktować ją WD 40 w miejscach które się ruszają. Polecam z czystym sumieniem.

 

https://allegro.pl/oferta/kapslownica-eterna-solidna-nie-tnie-butelek-7781130425

Też mam taką samą kapslownice i też nasmarowana, ale zauważyłem iż na niektórych butelkach po zakapslowaniu nie chce zejść z butelki .

Miałeś może coś takiego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Alien844 napisał(a):

Też mam taką samą kapslownice i też nasmarowana, ale zauważyłem iż na niektórych butelkach po zakapslowaniu nie chce zejść z butelki .

Miałeś może coś takiego ?

Znaczy jedyne co zauważyłem, to że czasami ciutkę mocnej trzeba odciągnąć te ramienia Eterny. Przypuszczam, że akurat dana szyjka jest jakaś inna trochę. 95% butelek normalnie delikatnie się odciąga i kapsel jest już sam na butelce🙂 Szczerze to z taką kapslownicą, kapslowanie jest przyjemnością. Zakapslujemy kilka naście butelek dla wprawy i potem idzie jak automat😉 Tylko stawiajcie butelkę na jakiejś szmatce, żeby się nie przesuwała po stoliku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Reters napisał(a):

Znaczy jedyne co zauważyłem, to że czasami ciutkę mocnej trzeba odciągnąć te ramienia Eterny. Przypuszczam, że akurat dana szyjka jest jakaś inna trochę. 95% butelek normalnie delikatnie się odciąga i kapsel jest już sam na butelce🙂 Szczerze to z taką kapslownicą, kapslowanie jest przyjemnością. Zakapslujemy kilka naście butelek dla wprawy i potem idzie jak automat😉 Tylko stawiajcie butelkę na jakiejś szmatce, żeby się nie przesuwała po stoliku.

Właśnie o to mi chodziło o odciągnięcie ramion, jak trafię na taką butelkę to maskara żeby odeszła kapslownica.

Inne butelki elegancko kapsluje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie akurat aż tak wielkiej siły nie trzeba używać. Wyczuwalna jest różnica, jednak nie wielka. Aczkolwiek jak dajesz radę by odeszła od zaciśnięcia to luzik. Sądzę, że taki problem to nie problem😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Reters napisał(a):

U mnie akurat aż tak wielkiej siły nie trzeba używać. Wyczuwalna jest różnica, jednak nie wielka. Aczkolwiek jak dajesz radę by odeszła od zaciśnięcia to luzik. Sądzę, że taki problem to nie problem😉

No muszę powiedzieć iż butelkę muszę położyć na ziemi stopami ściskam i naprawdę sporo siły muszę użyć żeby kapslownice ściągnąć nieraz szarpie parę razy ramionami żeby zeszła.

Ostatnio 5 butelek pod rząd takie się trafiły więc sporo czasu zeszło żeby je zakapslować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasmarujcie ją olejem a nie WD-40 to będzie działać lepiej. Po kropelce w każdy nit.

 

20 godzin temu, dzejkej napisał(a):

Zaryzykuję nawet twierdzenie, że jest prostsza i szybsza w obsłudze niż kapslownice stołowe.

Jak masz butelki różnej wysokości to faktycznie Eterną pójdzie szybciej niż kapslownica stołową z regulowaną wysokością kapslowania butelki. Natomiast Grifo HD ma system ślimakowy i wszystko idzie nią jak burza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Alien844 napisał(a):

No muszę powiedzieć iż butelkę muszę położyć na ziemi stopami ściskam i naprawdę sporo siły muszę użyć żeby kapslownice ściągnąć nieraz szarpie parę razy ramionami żeby zeszła.

Ostatnio 5 butelek pod rząd takie się trafiły więc sporo czasu zeszło żeby je zakapslować.

 

Więc aż tak to nigdy nie miałem😉 Może olej do maszyn szyjących by się nadał jak Wizi zauważył. Mi WD40 pomogło, aczkolwiek olej może być jeszcze lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Reters napisał(a):

Więc aż tak to nigdy nie miałem😉 Może olej do maszyn szyjących by się nadał jak Wizi zauważył. Mi WD40 pomogło, aczkolwiek olej może być jeszcze lepszy.

Silikonowym wysmarowałem i szczęki też, zero jak jest jakaś kiepska butelka to lipa. Muszę następnym razem popatrzeć z jakiego piwa butelka jak będę etykiety zrywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wizi napisał(a):

Ja użyłem zwykłego rzepakowego 🙂

Jak pisałem wyżej jest rodzaj szyjek gdzie naprawdę ciężko ściągnąć kapslownice, obstawiam to iż szyjka od góry rozszerza się w dół i blokuje.

W jednych butelkach rozszerzenie jest mniejsze w drugich większe.

Tak kapslownice śmiga lekko i szybko po nasmarowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

Problem rozwiązany z ściąganiem kapslownice z niektórych butelek.

Nie wiem czy była to wina kapsli (ciemnozielone) czy pomogło delikatne smarowanie w środku kołnierza gdzie wchodzi kapsel.

Teraz kapslownica idzie jak szalona z butelkami gdzie był problem ze ściągnięciem jej teraz już nie ma takich sytuacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Alien844 napisał(a):

 

Problem rozwiązany z ściąganiem kapslownice z niektórych butelek.

Nie wiem czy była to wina kapsli (ciemnozielone) czy pomogło delikatne smarowanie w środku kołnierza gdzie wchodzi kapsel.

Teraz kapslownica idzie jak szalona z butelkami gdzie był problem ze ściągnięciem jej teraz już nie ma takich sytuacji :)

Świetnie. Wczoraj zakapslowałem nią sporo butelek i też poszło jak taśmowo😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.