Skocz do zawartości

Nalewak/rollbar


peterjar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że z piwem łączy mnie tylko miłość do jego picia, liczę że ktoś z was z racji orientacji w temacie bardziej fachowo, będzie w stanie mi pomóc w pewnym zagadnieniu które chce zrobić do swojego garażu.

Mianowicie, jestem w trakcie remontu garażu/miejsca spotkań z kolegami i wpadłem na pomysł zagospodarowania starej szafy na nalewak do piwa. Nie chce zwykłego rollbara, którego można kupić na różnych stronach. Chciałbym cały ten osprzęt zrobić/ewentualnie tak przerobić gotowy rollbar abym mógł umieścić go w szafie - żeby na zewnątrz były tylko to czym sie nalewa piwo. Nastawiam się na kegi 20l, pytanie teraz czy ktoś mógłby pomóc mi/wskazać co muszę kupić żeby moc coś takiego zrobić? Dodatkowo zastanawiam wie nad jakąś mini chłodziarka na tego kega/chyba ze jest jakis inny sposób aby piwo lało się smaczne i zimne. 
 

Ps z góry przepraszam, jeśli nie trafiłem w tematykę forum, ale już nie wiem gdzie szukać info. Będę wdzięczny za wszystkie wskazówki! 
 

Pozdrawiam Piotrek! :)

Edytowane przez peterjar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeżość piwa w długim okresie czasu zachowasz w kegeratorze. Jeśli beczkę będziesz opróżniał w krótkim czasie, to wystarczy chłodziarka przepływowa z bankiem wody lodowej lub sucha (np. Lindr pygmy) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kega do szafy na blacie montujesz kolumnę z kranem ( możesz gotową lub tematyczną wymyślona przez Ciebie) w szafie też schladzarka

Innym sposobem jest kegerator  https://www.amazon.com/EdgeStar-KC2000TWIN-Kegerator-Draft-Dispenser/dp/B0170O0D82?th=1

Mozna taniej, kupując chłodziarkę i dodać krany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, peterjar napisał(a):

Mianowicie, jestem w trakcie remontu garażu/miejsca spotkań z kolegami i wpadłem na pomysł zagospodarowania starej szafy na nalewak do piwa.

 

A co żona mówi na ten szarlatański plan  😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, peterjar napisał(a):

Witam wszystkich.

 

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że z piwem łączy mnie tylko miłość do jego picia, liczę że ktoś z was z racji orientacji w temacie bardziej fachowo, będzie w stanie mi pomóc w pewnym zagadnieniu które chce zrobić do swojego garażu.

Mianowicie, jestem w trakcie remontu garażu/miejsca spotkań z kolegami i wpadłem na pomysł zagospodarowania starej szafy na nalewak do piwa. Nie chce zwykłego rollbara, którego można kupić na różnych stronach. Chciałbym cały ten osprzęt zrobić/ewentualnie tak przerobić gotowy rollbar abym mógł umieścić go w szafie - żeby na zewnątrz były tylko to czym sie nalewa piwo. Nastawiam się na kegi 20l, pytanie teraz czy ktoś mógłby pomóc mi/wskazać co muszę kupić żeby moc coś takiego zrobić? Dodatkowo zastanawiam wie nad jakąś mini chłodziarka na tego kega/chyba ze jest jakis inny sposób aby piwo lało się smaczne i zimne. 
 

Ps z góry przepraszam, jeśli nie trafiłem w tematykę forum, ale już nie wiem gdzie szukać info. Będę wdzięczny za wszystkie wskazówki! 
 

Pozdrawiam Piotrek! :)

 

Polecam instrukcja w trzech częściach. Niestety w języku niemieckim.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 15.05.2023 o 18:44, Krzyżak napisał(a):

 

A co żona mówi na ten szarlatański plan  😉


zonka zadowolona bo nie będzie butelek i puszek w takiej ilości się waliło po garażu 😂

 

co do reszty myśle o kegach 20/30l wiec byłby zużywane na bieżąco, (wiadomo, żeby nikt nie pomyślał ze człowiek pije hurtowe ilości piwa, ale mam taka fanaberie żeby sobie coś takiego zrobić :D) wiec w takiej sytuacji lepsza będzie schładzarka obiegowa + do tego dorobić sobie krany + Co2? Czy co uważacie? Ewentualnie czy coś jeszcze muszę mieć do takiego zestawu?

Edytowane przez peterjar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.