Skocz do zawartości

Sztuczne gazowanie w PET kegu


Rekomendowane odpowiedzi

Jak sobie radzicie z gazowaniem piwa w pet kegu?

W systemie cornelius jest prosto - dobijam ciśnienie z butli, odpinam złączkę, turlam kegiem, i tak jeszcze 2-3 razy , czasem gdy piwo jest przegazowane upuszczam zaworkiem bezpieczeństwa lub naciskając pin na kroćcu gazowym. Gotowe.

Ale teraz muszę zalać i nagazować kilka pet-kegów, w jednym już mam piwo.

Moje pierwsze podejście - zakładam głowicę, krociec piwny zaślepiony, dobijam ciśnienie do 2,5 bara. Odpinam głowicę, zdejmuję i ... mam wszystko zapaćkane piwem.

Więc już wiem że trzeba to zrobić jednorazowo, bez ściągania głowicy. No właśnie tylko jak, ten pet-keg jest tak delikatny że boję się nim ruszać bez kartonu a co dopiero turlać, a może niepotrzebnie się boję? Mogę podpiąć oczywiście butlę z reduktorem i czekać aż samo się nagazuje ale to będzie trwało wieki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Paweł76 napisał(a):

Cześć,

Ja turlałem Petainerem i nagazował się.

Może to pomoże Tobie:

 

Turlaleś 30 litrowym? Na filmie jest mniejszy, a poza tym moje w porównaniu do tego z filmu wyglądają jak dmuchane baloniki. Chyba napełnię jednego wodą i zrobię próbę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Petów nie gazowałem. W corneliusach wysycam tak, że piwo schładzam do około 2°C i tak schłodzone traktuję ciśnieniem 2,5 bar przez 24h, następnie ustawiam ciśnienie 0,5 bar i trzymam kolejną dobę cały czas w 2°C. Po tym zabiegu piwo jest wysycone. W Twoim przypadku musiałbyś chyba wydłużyć czas podpięcia na 2,5 bar ze względu na większą pojemność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Krzych132 napisał(a):

Turlaleś 30 litrowym? Na filmie jest mniejszy, a poza tym moje w porównaniu do tego z filmu wyglądają jak dmuchane baloniki. Chyba napełnię jednego wodą i zrobię próbę.

Tak, z tym że ja używam Polly Keg (https://www.polykeg.com/en/polykeg-pro-without-bag ). One mają zaworek bezpieczeństwa.

W 30 nalewałem 24-25 litrów, w 24 nalewałem 20 litrów. Turlałem na karimacie. Piwo maksymalnie schłodzone (u mnie ok. 6-7 st. C). Dwa strzały Co2 po 2,5 Bar. Odstawiałem później w chłodne miejsce. Jak był jeszcze za mało nagazowane to dobijałem raz 2 Barami.

Dodatkowo sprawdzam jeszcze nagazowanie manometrem (podobnym jak do fermentacji ciśnieniowej). Nigdy nie stwierdziłem, żeby ciśnienie jakoś podniosło się (gdyby coś dofermentowało).

Jeszcze taki przydatny poradnik - nie wiem, czy czytałeś?

Pozdrawiam, Paweł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Paweł76 napisał(a):

Tak, z tym że ja używam Polly Keg (https://www.polykeg.com/en/polykeg-pro-without-bag ). One mają zaworek bezpieczeństwa.

W 30 nalewałem 24-25 litrów, w 24 nalewałem 20 litrów. Turlałem na karimacie. Piwo maksymalnie schłodzone (u mnie ok. 6-7 st. C). Dwa strzały Co2 po 2,5 Bar. Odstawiałem później w chłodne miejsce. Jak był jeszcze za mało nagazowane to dobijałem raz 2 Barami.

Dodatkowo sprawdzam jeszcze nagazowanie manometrem (podobnym jak do fermentacji ciśnieniowej). Nigdy nie stwierdziłem, żeby ciśnienie jakoś podniosło się (gdyby coś dofermentowało).

Jeszcze taki przydatny poradnik - nie wiem, czy czytałeś?

Pozdrawiam, Paweł.

Dzięki wszystkim,

jakoś sobie radzę, nie turlam petami bo się boję ale na stojąco w kartonach starałem się mieszać przy podpiętej butli i ciśnieniu 2 bary kilkanaście razy po kilka minut, po dobie zmniejszyłem ciśnienie na 1 bar (stout przy 16 stopniach) i nie widzę dalszego spadku ciśnienia przy mieszaniu. W kegu około 29l piwa. Potrzymam jeszcze ze dwie doby i powinno być OK. Martwi mnie tylko konieczność ponownego odpięcia głowicy wyciek piwa po kegu. Nigdy w długiej karierze warzenia nie miałem zepsutego piwa a teraz mam obawy. Jeśli ktoś to czyta i zastanawia się co wybrać drogie corneliusy czy tańsze pet-kegi to polecam tylko corneliusy, zwróci się w postaci spokoju o piwo i czystości pomieszczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.