Skocz do zawartości

Wysładzanie, pierwsze piwo - problem


Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Mateusz Nawara napisał(a):

14 litrów

14+3=17 a wyszło 8 gdzieś zniknęło około 5l brzeczki

10 minut temu, Mopser napisał(a):

Nie dygaj, wyjdzie trochę mocniejsze i słodsze. Daj mu teraz czas :)

Pod warunkiem że jest mocniejsza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech zgadne, zatkała Ci się filtracja i po tych 3 litrach wysładzania dałeś sobie siana z ledwo lecącą brzeczką?

 

Zakładam, że nie masz czym zmierzyć blg bo obstawiam, że o ile to się zatarło to brzeczka ma pewnie więcej niż te docelowe 12 blg i można by kilka litrów ugrać rozwadniając to do 12blg, ale to tylko jeśli znasz obecne blg.

Edytowane przez lechu555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, anteks napisał(a):

14+3=17 a wyszło 8 gdzieś zniknęło około 5l brzeczki

17 - ok. 3,5 w słodzie (4kg słodu skoro receptura na 20l 12Blg) - ok 3 na odparowanie i wychodzi, że zniknęło ok. 2,5 l brzeczki.

 

Godzinę temu, lechu555 napisał(a):

można by kilka litrów ugrać rozwadniając to do 12blg

Zakładając, że wydajność wyszła w normie. Jednak jestem pesymistycznie nastawiony, bo pewnie filtracja utknęła i stąd zagubione litry a wraz z nimi cukry

 

2 godziny temu, Mopser napisał(a):

najlepiej wysladzac z refraktrometrem, żeby wiedzieć kiedy przestać. 

Szkoda zachodu. Lepiej do objętości. Znając orientacyjną wydajność zacierania, odparowanie, martwą strefę filtratora, zasyp łatwo obliczyć ile litrów wody przygotować do wysładzania. Po paru warkach ma to się w małym paluszku.

Edytowane przez wizi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Łachim napisał(a):

Na przyszłość, można też spróbować zacierania w worku (BIAB). Trudniej tam o błąd. Ja zacieram tylko tak. 

😘

 

Dodam, że worek do tej JEDYNEJ SŁUSZNEJ METODY ZACIERANIA I FILTRACJI W GARZE można samemu sobie zrobić kupując woal na firanki, wyścielając gar i tnąc tyle ile potrzebne by wyścielić garnek w całości i zwinąć jeszcze trochę na bokach coby jakimś sznurkiem, opaską czy czym przymocować worasa do gara (można też przypiąć spinaczami dodatkowo). Można też dać do krawcowej niech zrobić jakiś ściągacz. Ja dałem - robota 15 zeta, worek nie do zajechania, a wyciskam go z całej pety.

Edytowane przez lechu555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.