Skocz do zawartości

Obsługa systemu Cornelius keg


Jejski

Rekomendowane odpowiedzi

Co myślicie o takim zestawie i czy cena jest adekwatna do oferowanego sprzętu?

https://www.olx.pl/oferta/beczka-keg-butla-co2-manometr-kran-zestaw-do-piwa-CID628-IDeKxV9.html

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

I jeśli sie nie mylę to keg od coli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio (miesiąc temu) kompletowałem sprzęt i tak:

 - butla 6kg z manometrem micromatic 150zł

 - wymiana butli na pełną 20zł

 - głowica płaska typu A raz użyta 55zł z wysyłką

 - węże, jakieś pierdoły do kranu, wysyłka - 30zł

 - kran 55zł jak nowy z wysyłką

 

a do tego zamiast cornelius to kegi petainer. Jestem bardzo, bardzo zadowolony, bo mam to od 2.5 tygodnia, 4 piwa w kegach już stoją i regularnie spijane :D.

 

Jak chcesz brać corneliusa to ja bym brał po kolei wszystkie elementy okazyjnie, lub zestaw ale taniej, czyli za jakies 500 - 480zł. Zestaw zestawowi nierówny, czasami jak kupujesz to sobie myslisz - o zestaw, na pewno przetestowany i szczelny. A może się okazać, że się będziesz jeszcze męczył bo Ci wąż piwny cieknie przy kegu albo kranie, że gaz gdzieś ucieka itp. Na forum kegi można i po 150zł czasmi wyrwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co myślicie o takim zestawie i czy cena jest adekwatna do oferowanego sprzętu? https://www.olx.pl/o...28-IDeKxV9.html

 

Wydaje mi się że to jest zestaw coca coli oni używali takie butle do koncentratów ,czyli keg będzie bez zaworu bezpieczeństwa,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczcie mi jeszcze jak sprawa wygląda zaraz po podpięciu butli czyli po cichej przelewam sobie piwko elegancko do kega i podpinam butle i co dalej? Ustawiam na manometrze np.2-3 bary i ile czasu to się ma nagazowywać i w jakiej temperaturze? Później mogę odłączyć butle czy musi być podpięta cały czas? W jakiej temperaturze przechowywać taki nagazowany keg oraz jak szybko go spożyć? Tak się składa że trochę piwka mi fermentuje, a nie będzie w co go nalać :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przelewasz piwo z cichej do kega, zostawiasz oczywiście w nim trochę miejsca na gaz. Ja robię tak:

Na manometrze ustawiam np.: 2 bary, wpuszczam gaz, kładę kega na podłodze i turlam nim przez około minutę - dwie. Później ustawiam takie ciśnienie jak wyszło mi w kalkulatorze (zależnie od temperatury kega i rodzaju piwa) np.: 1,7bar i tak sobie stoi 4-7 dni. Po tym czasie mam już ładnie nagazowane piwo i mogę zanieść do piwnicy na leżakowanie albo pić.

To machanie na początku daje możliwość natychmiastowego picia z jakimiś bąbelkami.

Butlę można później odłączyć, przechowywać najlepiej jak najchłodniej, jak nie masz kegeratora to jakieś 8-10stopni, ja w takiej trzymam i jest spoko.

Z szybkością spożycia osobiście nie wiem, ale podejrzewam, że tak jak i butelki można przechowywać.

 

P.S.

Jak wlejesz piwo do kega to najpierw wpuszczasz na kilka sekund sporo gazu, wypuszczasz go, wpuszczasz, wypuszczasz i dopiero gazujesz. Robi się to po to, żeby powietrze z kega wypuścić.

 

Są tu bardziej doświadczeni użytkownicy kegów np.: Vettis czy Bart3q, oni powiedzą więcej jeśli spytasz.

Edytowane przez maciek1221
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

P.S.

Jak wlejesz piwo do kega to najpierw wpuszczasz na kilka sekund sporo gazu, wypuszczasz go, wpuszczasz, wypuszczasz i dopiero gazujesz. Robi się to po to, żeby powietrze z kega wypuścić.

 

Są tu bardziej doświadczeni użytkownicy kegów np.: Vettis czy Bart3q, oni powiedzą więcej jeśli spytasz.

Słabo się na tym znam żeby nie powiedzieć że wcale 

Jak wypuszczasz gaz z petainera?

 

Butelkowanie zaczyna mnie powoli przerastać a zastosowanie petainerów bardzo obniża początkowe koszty i coraz bardziej mnie kusi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Szybkie googlanie dało w rezultacie odpowiedz na twoje pytanie plus dużo wad petainerow opisanych przez wichurę.

 

Wichura opisuje wady petainerów z czasów, kiedy ludzie ściągali fittingi. Ja wszystko robię przez głowicę, fitting nie przepuszcza i jest gitara. Moim zdaniem petainer to jest bardzo dobre rozwiązanie, ja już miałem dosyć butelkowania moich warek, które wynosiły 200butelek.

Tak samo opisywane jest przenoszenie, wszystkie 12 kegów które posiadam ma kołnierz do chwytania, przenosi się to o wiele wygodniej niż pojemnik do fermentacji.

 

 


Słabo się na tym znam żeby nie powiedzieć że wcale
Jak wypuszczasz gaz z petainera?
 
Butelkowanie zaczyna mnie powoli przerastać a zastosowanie petainerów bardzo obniża początkowe koszty i coraz bardziej mnie kusi

 

Ja odgazowuję tak:

zakręcam butlę z gazem,

spuszczam powietrze z węża przez zawór bezpieczeństwa w manometrze,

- delikatnie odkręcam wąż od gazu przy głowicy i powietrze ucieka szczelinami na gwincie(odkręcam o jeden, góra dwa oboty, nie całkiem). Nie znam innego sposobu a ten jest najwygodniejszy dla mnie i błyskawiczny.

Edytowane przez maciek1221
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

nie wiem czy to właściwe miejsce na to pytanie, ale po raz nie wiem który mam ten sam problem jak zamocować szybkozłączkę JG na wąż do kranu piwnego 5/8 bez przecieku?... Czy jest gdzieś tutoriał jak użyć, albo gdzie kupić metalowe przejście na wąż 3|8 cala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam takie pytanie ws kega pepsi i coca cola, bo nie moge znalec info. Czy o-ring w jednym i drugim jest taki sam? Znaczy wymiar (cc nie ma zaworu bezpieczenstwa) i czy mozna uzywac zamiennie o-ringow od pepsi do keg cc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Czy ten zestaw (+ butla) wystarczy na początek przygody z kegowaniem? Jest tu jakiś wałek?

http://allegro.pl/zlaczki-picnic-reduktor-co2-przewody-keg-pepsi-i6749523148.html

Oczywiście będę polował na normalny kran z kompensatorem a picnic tylko do czasu wyhaczenia jakiejś okazji i czasem na jakieś plenerowe wyjście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Czy ten zestaw (+ butla) wystarczy na początek przygody z kegowaniem? Jest tu jakiś wałek?

http://allegro.pl/zlaczki-picnic-reduktor-co2-przewody-keg-pepsi-i6749523148.html

Oczywiście będę polował na normalny kran z kompensatorem a picnic tylko do czasu wyhaczenia jakiejś okazji i czasem na jakieś plenerowe wyjście.

Brakuje butli CO2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Czy ten zestaw (+ butla) wystarczy na początek przygody z kegowaniem? Jest tu jakiś wałek?

http://allegro.pl/zlaczki-picnic-reduktor-co2-przewody-keg-pepsi-i6749523148.html

Oczywiście będę polował na normalny kran z kompensatorem a picnic tylko do czasu wyhaczenia jakiejś okazji i czasem na jakieś plenerowe wyjście.

 

Na początek w zupełności wystarczy. 

 

Mały off-topic: Kran picnic nie jest taki zły, nie powinno za mocno pienić przy tak długich przewodach. Kran z kompensatorem jest fajniejszy, ale pod warunkiem, że od razu go zamocujesz inaczej mniej wygodnie się go używa, a jak źle odłożysz to potrafi trochę trunku wyciec. Z autopcji Ci powiem, że warto również sprawdzić szczelność instalacji, mój gotowy zestaw rozładował mi butlę w tydzień czasu. Jak masz miejsce to też kup większą butlę (chyba, że masz gdzieś blisko punkt napełniania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kranik 30 + reduktor 70 + złączki 50 + węże 15

 

zostaje 235 na najładniejszego używanego kega jakiego widziałem na zdjęciach aukcji i jakąś tam robociznę za pozaciskanie tych węży etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także cena chyba nie najgorsza? Sam przymierzam się do kegowania i ceny kegów wydają się nieco zwariowane. Można trafić za 180-200zł coś na OLX natomiast tak od ręki keg po serwisie to 220zł+KW gdzie tutaj KW jest wliczony więc wychodzi na jedno. Co do tego zestawu to co sądzicie o tych przewodach?Te tutaj wydają się nieco solidniejsze http://allegro.pl/keg-pepsi-zestaw-startowy-zlaczki-waz-kran-obejmy-i6223846270.htmlnie wiem czy to "zbrojenie" ma znaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.