Skocz do zawartości

Obsługa systemu Cornelius keg


Jejski

Rekomendowane odpowiedzi

Na akwariach się nie znam więc może to dobra cena.
Ja za dokładnie tą samą, nową butlę dałem 150 - pełna. Reduktor też jest raczej w porządku tylko dziwna skala na zegarze, ale można wymienić - manometr 10-12 zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem osobno butle i reduktor. Koszt z wysyłką 210 zł. Szkoda że tylko ten z dziwną skalą ale znalazłem coś takiego:

http://www.piwo.org/topic/13940-reduktor-co2-cala-prawda/

 

W weekend ogarnę to na wodzie gazowanej, a za tydzień puszczę w kega piwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również planuję kupić keg pepsi i uruchomić taki system w moim browarze natomiast cały czas mnie zastanawia to:

1.Czy od kiedy macie kegi to używacie je do przechowywania piwa i picia co jakiś czas, czy jedynie na jakieś większe okazje kiedy wiadomo że zejdzie sporo piwa ?

2.Kegerator - same problemy, jak wykonać, mało mobilny, zajmuje dużo miejsca. Mam swój lokal/klub na własny użytek w którym zazwyczaj robię każde przyjęcie. Zastosowanie tam kegeratora jest rozsądne, ale również napiłbym się czasami piwa z kega w domu lub na działce. Niby nie ma problemu w przypadku braku kegeratora, można nagazować ciepłe piwo większym ciśnieniem , ale picie ciepłego piwa już nie jest tak przyjemne. Dlatego pomyślałem żeby wykonać urządzenie chłodzące przepływające piwo w postaci spirali z nierdzewki zamontowanej w mini lodówce z wkładami pełniącymi rolę cieplnego koła zamachowego. Taka lodówka ma niewielkie wymiary, na keg z butlą również można wykonać jakieś nieduże pudło przenośne. Co sądzicie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Również planuję kupić keg pepsi i uruchomić taki system w moim browarze natomiast cały czas mnie zastanawia to:

Ad.1 Praktycznie wszystkie warki lądują w kegach i z nich są spijane. W razie potrzeby niewielkie ilości czasami są potem przelewane do butelek. Poszukaj pod hasłem beergun.

 

Ad.2 Poszukaj keg jockey. Nieźle sprawdza się też schłodzony keg, owinięty karimatą. Potrafi trzymać temperaturę spory kawałek dnia. Zdarzyło mi się tak "wylać" sporo piwa z kegów podpiętych do butli CO2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Poszukaj keg jockey

 

no w sumie pomysł ciekawy - lód, sześciowodny chlorek wapnia i temperatury poniżej -30C spokojnie się w turystyku wyciągnie. pytanie ile wkładu będzie potrzebne i jak długo wytrzyma, tj. czy ogarnie jedną imprezę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam chłodziarkę Polaru do zdiagnozowania czy odświeżenie czy reanimacja, a to się wydaje dość proste i tanie w złożeniu i użyciu nawet bez lodu - mam jak na bieżąco wodę ze studni pompować - więc pomysł zostaje w odwodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak masz większą ilość gotówki, to polecam poczytać o chłodziarkach Lindr Pygmy http://www.lindr.cz/products/dry-beer-coolers

 

Super, wielkie dzięki za podpowiedź. :beer:

 

Płuczę po zejściu kega. Używam kega myjącego lub zwykłego kega od pepsi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Poszukaj keg jockey

 

no w sumie pomysł ciekawy - lód, sześciowodny chlorek wapnia i temperatury poniżej -30C spokojnie się w turystyku wyciągnie. pytanie ile wkładu będzie potrzebne i jak długo wytrzyma, tj. czy ogarnie jedną imprezę...

 

Myślę że 0°C spokojnie wystarczy, przy -30 to Ci zamarznie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Poszukaj keg jockey

 

no w sumie pomysł ciekawy - lód, sześciowodny chlorek wapnia i temperatury poniżej -30C spokojnie się w turystyku wyciągnie. pytanie ile wkładu będzie potrzebne i jak długo wytrzyma, tj. czy ogarnie jedną imprezę...

 

Myślę że 0°C spokojnie wystarczy, przy -30 to Ci zamarznie :D

 

ano - przy późniejszych rozkminach dopiero do mnie dotarło, że w przepływie byłoby spoko, ale to musiałoby piwo non stop płynąć :fool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z grubsza ogarnąłem nagazowanie piwa w kegu oraz nalewanie (piwa zamiast piany).

Teraz przede mną  nie lada wyzwanie.

Chcę przewieźć kega (ok 5 godz. w samochodzie, w pozycji poziomej), po czym wrzucić do jeziora na kilka godzin aby się schłodził. Następnie serwować zimne piwo (nie pianę).

Przed wyjazdem mogę schłodzić do ok 6 st  (tyle daje mi lodówka).

Czy to zadziała ? Czy też po takim 5-cio godzinnym trząchaniu jednak będzie sama piana ?

 

Druga sprawa, zamiast owijać karimatą może lepiej uszyć torbę termiczną - z 2/3 tanich toreb na rynku ?

Edytowane przez Niejan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie mam pojęcia czy wrzucam to do dobrego tematu, ale co tam...

 

Opierając się na tabeli z tej strony: http://www.kegerators.com/carbonation-table.php zrobiłem tabelkę z bardziej ludzkimi jednostkami. Jest to przygotowany do wydruku pdf - można powiesić go na kegaratorze itp. Do pobrania jest tutaj (wystarczy kliknąć "pobierz"):

http://sendfile.pl/86508/nagazowanie_w_kegu_forum.pdf

 

Jeśli uznacie to za wartościowe to oczywiście można kopiować, przerabiać, kolorować itp. W tej chwili zakegowałem pierwsze piwo i postanowiłem sobie przygotować tabelkę sztucznego nagazowania, żeby nie przeliczać w przyszłości jednostek.

 

Edit:

Jeśli kogoś interesuje bardziej plik excela to proszę o informację. Też go gdzieś wstawię lub wyślę na email.

 

Czy ktoś może ma taką tabelkę lub podobną u siebie? Post stary, kolegi dawno nie było sądząc po ostatnim logowaniu, a staram się jakoś ogarnąć nagazowanie bo często mam w różnych temp kegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy ktoś może ma taką tabelkę lub podobną u siebie?

Proszę :)

http://www.piwo.org/files/file/82-carbonationpdf/

Wszyscy mogą mieć tylko trzeba włożyć troszkę wysiłku w szukanie :( a nie tylko myśleć, że jest się wyjątkowym ze swoim problemem i inni tylko czekają żeby się wykazać pomocą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam 1,5kg, używam jej do wyszynku i do gazowania. Rozmyślam nad kupnem 6kg, bo na gazowanie kega idzie jednak dość sporo tego gazu i szybko się kończy. Tak więc jeśli masz wybór między 0,5 a 1,5, bierz większą ;)

Edytowane przez Versaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy ktoś może ma taką tabelkę lub podobną u siebie?

Proszę :)

http://www.piwo.org/files/file/82-carbonationpdf/

Wszyscy mogą mieć tylko trzeba włożyć troszkę wysiłku w szukanie :( a nie tylko myśleć, że jest się wyjątkowym ze swoim problemem i inni tylko czekają żeby się wykazać pomocą ;)

 

Dzięki serdeczne, nie wiem dlaczego przeczytałem cały wątek, a nie przejrzałem plików... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem akwarystyczną 0,5 i były problemy żeby znaleźć kogoś kto to napełni, jak się upewnisz że możesz bez problemu to ładować to spoko. Też z racji mobilności i kegów 9l się na taką zdecydowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie mi sie skończyła, 4 kegi z nagazowaniem, ale na początku trochę przecieków na linii miałem zanim wszystko ogarnąlem wiec nie wiem ile gazu poszło poza keg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś już na to wpadł bo nie szukałem, ale żeby mieć wszystko w kupie wkręciłem sobie kran Celi w górna gumę od kega, po zrobieniu dziury otwornicą :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.