Skocz do zawartości

program Brewtarget - pomoc dla użytkowników


admiro

Rekomendowane odpowiedzi

Domyślnie mam 0 i za każdym razem ostrzeżenie, ale faktycznie nie mam chyba szans policzyć. Tyle tylko, że jeśli dobrze zgaduję, to wpływa to na tę ikonkę po prawej stronie, że piwo zapowiada się mdląco słodkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobić żeby aktualizował się magazyn? Wprowadziłem sobie stany początkowe słodów i chmieli, ale po stworzeniu receptury ilości mi się nie zmniejszają. Chyba nie trzeba tego robić ręcznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobić żeby aktualizował się magazyn? Wprowadziłem sobie stany początkowe słodów i chmieli, ale po stworzeniu receptury ilości mi się nie zmniejszają. Chyba nie trzeba tego robić ręcznie...

Stany magazynowe zmienią się po uwarzeniu danej warki, czyli wybraniu "Brew it" z menu dostępnego po kliknięciu prawym przyciskiem na nazwie receptury.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Włączam brewtarget a tu niczego nie ma. Ani receptur ani surowców w bazie. Reinstall pewnie pomoże, ale zależy mi na recepturach bo miałem tam doszlifowane już kilka warek do przodu. Da się je jakoś odzyskać jak ich wcześniej nie eksportowałem? W którym pliku one powinny być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 brewtarget_zacieranie1.png

 

 

Witam, czy załączony powyżej schemat jednotemperaturowego wysładzania jest prawidłowy? Miało być 67 stopni, 1 godzina, 10 minut mash out, a później wysładzanie. Nie wiem czy wszystko jest ok. Proszę o radę. Jak to ogarnę to przejdę do step masha. Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam, to wysładzania nigdy nie dodawałem. Kończę na mash-out, potem daję Pomocnika zacierania (albo Kreator - nigdy nie pamiętam :), podaję gęstość zacieru jaką chcę i on oblicza ilość i temperaturę początkową wody do zacierania i do wysładzania. U mnie tak to działa.

 

Edit: na 22 stronie tego wątku masz trochę dokładniej opisane jak ja wprowadzam recepturę i rozpisuję zacieranie w BT - jak do tej pory się sprawdza.

Edytowane przez mgrabow1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Coś pomotałeś. Masz ustawienia podobne do moich?

 

zrzut_ekranu.png

 

BeerSmith ma w ofercie sklep Tomka, pobaw się demem zaznajomisz się ogólnie z oprogramowaniem piwowarskim.

 

Dlaczego u mnie w wersji 2.3.0 jak wszystkie pola uzupełnię to pole POJEMNOŚĆ PRZED GOTOWANIEM i WIELKOŚĆ WARKI raz podświetlone jest na czerwono a raz na zielono?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dodawać ręcznie style? Próbowałem dodać session ipa ale po wpisaniu gęstości i zapisaniu rubryki się zerują oraz barwa po wpisaniu zmienia się sama na większą.

 

ed: aktualizacja wersji 2.1 do 2.3 rozwiązała ten problem

Edytowane przez boniek4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po awarii laptopa zainstalowałem Brew Traget 2.3.0. Wcześniej miałem chba 2.0, czy 2.01, jakoś tak.

Mam 2 podstawowe, niezrozumiałe problemy, mianowicie:

a) czas gotowania chmielu, wpisuję 90min, a on zamienia na 2h,

b) przy chmieleniu, jak dam chmielenie brzeczki przedniej powiedzmy 20g Iungi wyskakuje jakieś ponad 2000 IBU. Jak dam normalnie gotowanie jest normalnie.

W ogóle mam wrażenie, że program zgłupiał, zmieniam parametry objętości, czasu gotowania, a on nie reaguje.

Ktoś wie jak naprawić przypadłości z pkt a) i b)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po awarii laptopa zainstalowałem Brew Traget 2.3.0. Wcześniej miałem chba 2.0, czy 2.01, jakoś tak.

Mam 2 podstawowe, niezrozumiałe problemy, mianowicie:

a) czas gotowania chmielu, wpisuję 90min, a on zamienia na 2h,

 

 

b) przy chmieleniu, jak dam chmielenie brzeczki przedniej powiedzmy 20g Iungi wyskakuje jakieś ponad 2000 IBU. Jak dam normalnie gotowanie jest normalnie.

W ogóle mam wrażenie, że program zgłupiał, zmieniam parametry objętości, czasu gotowania, a on nie reaguje.

 

 

Ktoś wie jak naprawić przypadłości z pkt a) i b)?

 

a) w 2.4.0 jest ok. wpisanie 90min wyświetla jako 1,5h, nie mam już wersji 2.3.0 zainstalowanej

b) zmiana w ustawieniach wartości procentowej z domyślnych 200% na inną i potem z powrotem na 200% spowodowała poprawną pracę (również testowane na 2.4.0)

Edytowane przez JakeFry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy udało się komuś prawidłowo popracować na programie pod windows10 ?

Odpaliłem , skonfigurowałem (jednostki miary, język itp) i tyle.

Więcej nie wstał. Failed to update database.

Pod vistą było ok, ale laptop 10 letni....

Edytowane przez zielony07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy udało się komuś prawidłowo popracować na programie pod windows10 ?

Odpaliłem , skonfigurowałem (jednostki miary, język itp) i tyle.

Więcej nie wstał. Failed to update database.

Pod vistą było ok, ale laptop 10 letni....

 

Miałem 2.3.0 na laptopie i tablecie (oba z windows 10) z bazą na dropbox (do synchronizacji) i na obu nie było problemów. Jednostki oczywiście też zmieniłem z domyślnych i nic niewłaściwego się nie wydarzyło.

Edytowane przez JakeFry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ostatnio angażuję się odrobinę w rozwój programu Brewtarget, pracuję nad paroma usprawnieniami programu i chciałbym Was zachęcić do zgłaszania wszelkich błędów i propozycji zmian na https://github.com/Brewtarget/brewtarget/issues

Jeśli ktoś nie potrafi napisać po angielsku, lub nie ma/nie chce zakładać konta na Github to mogę w jego imieniu wystawić defekt.

 

Program jest bardzo fajny i ma potencjał, ale na chwilę obecną ma bardzo dużo błędów. Jego autor jest raczej otwarty na sugestie i proponowane zmiany, choć ma w wielu kwestiach swoje zdanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jest jakiś prosty sposób na import danych z Brewtarget 1.2.4 do 2.3.0 ? Jakoś nic mi nie wychodzi.

 

Przypuszczam, że z tak starej wersji powinieneś zrobić aktualizację pośrednią do 2.0.0 (Windows)  https://launchpad.net/brewtarget/trunk/2.0.0/+download/brewtarget_2.0.0_win32.exe

Następnie dopiero do 2.3.0.

Przyczyną pewnie jest to co napisali w changelogu od wersji 2.0.0 "Can no longer directly read v2.0.0 database from earlier versions, though you can still export recipes and ingredients that can be read by earlier versions."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka. Ja mam takie pytanko dlaczego mi sie ciagle program resetuje? Tzn co zapisze sobie recepture to po restarcie programu (nie zawsze) potrafi mi zniknac z listy. Znikaja rowniez dodane chmiele / slody czy np pojemniki. Program 2.3.0 mac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka. Ja mam takie pytanko dlaczego mi sie ciagle program resetuje? Tzn co zapisze sobie recepture to po restarcie programu (nie zawsze) potrafi mi zniknac z listy. Znikaja rowniez dodane chmiele / slody czy np pojemniki. Program 2.3.0 mac.

Masz możliwość przeprowadzić te same operacje na wersji Windows albo Linux? Dość to dziwnie wygląda, wersja 2.3.0 jaka jest taka jest, ale aż tak kosmicznych błędów to tam nie ma, da się normalnie pracować. Daj znać co Ci wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.