Skocz do zawartości

najlepszy termometr ?


Gość tomato

Rekomendowane odpowiedzi

Z tych termometrów, które podałeś chyba żaden nie posiada "łatwo" wymiennej sondy. Przy składaniu zamówienia możesz określić, którą sondę chcesz z jakim długim przewodem, to Ci ją zamontują do termometru. Chyba termometr ST-90 posiada wymienne sondy. 

Najlepiej zadzwoń i dopytaj - Panie na infolinii są bardzo kompetentne i dobrze Ci doradzą.  

 

A może rejestrator? Temperaturę odczytasz tak samo ja na termometrze a można powiedzieć, że rejestrator dostajesz za 30 zł!

http://www.termoprodukt.com.pl/produkty/rejestratory-temperatury-wilgotnosci/termio-2

Można zaprogramować interwał odczytu temperatury minimalnie na 1 minutę. Możesz też ustawić dolny i górny alarmy temperatury - miga wtedy dioda z oznaczeniem w którą stronę temperatura została przekroczona (np. do odczytu temperatury fermentacji na zewnątrz lodówki).

 

Mam do czynienia z Termio2 i Termio15 - bardzo dokładne termometry. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się, że sonda jest wpinana do termometru, dobrze, że to wyjaśniłeś.

Czy do tego ST90 można podpiąć taką termoparę jak np.: do mierników i innych urządzeń?

Pozdrawiam

 

Edit:

Jaka sonda jest lepsza, termoparowa czy PT1000? Chodzi mi o to,żeby wytrzymała długo i dawała dokładny odczyt. Chcę kupić na lata.

Edit2:

Czy sonda PT1000 jest równa sondzie PT1000? Chodzi o to, że dedykowane sondy do tych termometrów kosztuję od 100 do 300zł w interesującej mnie długości. Na allegro czy na aliexpress można takie dostać za 20-30zł, tylko czy wtedy ten termometr dalej będzie tak dokładny? U mnie czujnik jest zanurzony na głębokości około 30cm, więc taka mała sonda z uchwytem odpada.

Edytowane przez maciek1221
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, maciek1221 napisał:

Wydawało mi się, że sonda jest wpinana do termometru, dobrze, że to wyjaśniłeś.

Czy do tego ST90 można podpiąć taką termoparę jak np.: do mierników i innych urządzeń?

Pozdrawiam

 

Edit:

Jaka sonda jest lepsza, termoparowa czy PT1000? Chodzi mi o to,żeby wytrzymała długo i dawała dokładny odczyt. Chcę kupić na lata.

Edit2:

Czy sonda PT1000 jest równa sondzie PT1000? Chodzi o to, że dedykowane sondy do tych termometrów kosztuję od 100 do 300zł w interesującej mnie długości. Na allegro czy na aliexpress można takie dostać za 20-30zł, tylko czy wtedy ten termometr dalej będzie tak dokładny? U mnie czujnik jest zanurzony na głębokości około 30cm, więc taka mała sonda z uchwytem odpada.

Kiedyś doczytałem, że rezystancyjne czujniki temperatury charakteryzują się wyższa dokładnością i rozdzielczością pomiaru (np.: PT100 czy PT1000) od czujników termoelektrycznych (termopary). Ale my wykorzystujemy termometry w tak wąskim zakresie temperatur, że raczej niema to wpływu przy naszym zastosowaniu.

Czy wszystkie PT1000 będą równe? Niby czujniki PT1000 mają swoją charakterystykę, którą powinny trzymać ale są też i klasy dokładności tych czujników - trudno powiedzieć jak by się termometr zachowywał po zmianie czujnika. Czy Termoprodukt przy budowie termometru wykonuje jakąś wewnętrzną adjustacje aby "zgrać" elektronikę z czujnikiem, tego nie wiem.

A czy rurka z kwasiaka zaspawana na końcu w którą byś wpuścił czujnik załatwiłaby sprawę zanurzenia na 30 cm?, bo dłuższy przewód z sondą zrobią Ci bez problemu. 

 

Jak już pisałem, mam styczność z Termio 2 (4 szt) i Termio 15 (3 szt) i we wszystkich w zakresie od 0 do 50 C dokładność (ze Świadectw wzorcowania z Mutechu) jest lepsza niż 0,1 C. Chodzą od niecałych 2 lat bezawaryjnie ale baterię muszę wymieniać średnio co pół roku. Rejestratory chodzą 24h/7dni w tygodniu. 

 

Zadzwoń do Termoproduktu, porozmawiaj, na pewno Ci doradzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

@cen16 mam taki, (starszą wersję, pokazuje temp co 1 ℃) @FurioSan też taki ma.

Dla mnie jest spoko, trochę wolny podejrzewam, że to przez długość sondy, solidna konstrukcja, można zasilać z baterii 9V większych zastrzeżeń nie mam.

Jak potrzebujesz DS18B20 z długą sondą to polecam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jarzyn_waleczny napisał:

@cen16 mam taki, (starszą wersję, pokazuje temp co 1 ℃) @FurioSan też taki ma.

Dla mnie jest spoko, trochę wolny podejrzewam, że to przez długość sondy, solidna konstrukcja, można zasilać z baterii 9V większych zastrzeżeń nie mam.

Jak potrzebujesz DS18B20 z długą sondą to polecam.

 

Z długą sonda tak, niekoniecznie DS18B20. Nie miałem nigdy styczność z tym układem i nie wiem jak on sie sprawuje.

Do tej pory używałem podobnego do tego z ikea o którym jest głośno na forum.

Rozumiem że niema jakiś dziwnych wahań że w jednej sekundzie pokazuje 62 po chwili 68 a po minucie 56.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam czujnik jest ok. Tylko jeśli gliza ma ponad 50cm to jej bezwładność jest spora. Sam termometr polecam. Przewód w silikonowej izolacji fajnie działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
W dniu 9.02.2019 o 15:16, Ganci napisał:

SMT/THT ("nie SMD") to typy montażu elementów elektronicznych i nie rzutują na funkcjonalność. Same sondy są pewnie w obudowach typu TH, bo takie w przypadku DS18B20 są bardziej popularne i ładnie mieszczą się w osłonie, a różnica w parametrach oferty służy temu by kupujący nie odfiltrował sobie przypadkiem ;) .

Edytowane przez DrDworcow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.02.2019 o 20:02, DrDworcow napisał:

SMT/THT ("nie SMD") to typy montażu elementów elektronicznych i nie rzutują na funkcjonalność. Same sondy są pewnie w obudowach typu TH, bo takie w przypadku DS18B20 są bardziej popularne i ładnie mieszczą się w osłonie, a różnica w parametrach oferty służy temu by kupujący nie odfiltrował sobie przypadkiem ;) .

Sory ale nie mogę tego czytać.

Jeśli już to SMT- powierzchniowy typ montażu elementów elektronicznych a elementy do takiego montażu to SMD. DS18B20 najczęściej stosuje się w obudowie TO-92, które to montuje się w sposób THT- czyli przewlekany.

 

Tak czy siak w podanych ofertach nie ma nic o "SMD" a różnica w cenie wynika chyba tylko z długości sondy z nierdzewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś używa może używa zwykłego termometru wedliniarskiego może?

 

Bo aktualnie posiadam 'patyka' bezrtęciowego podwieszonego na patyku w okapie, ale z drugiej strony posiadam od parzenia kielbasy/szynki taki zwykły najzwyklejszy, który nie dotyka dna garnka. I pokazuje w miarę dokładna temperaturę?

 

Oczywiście bym kupił nowy, bo aktualny jest trochę 'zajechany'. 

 

Jeśli ktoś posiada taki termometry prosiłbym o wypowiedzenie się. ebe2833cd57c4f448d13c13ff47f04f6.jpg.9c651ff90cafc6fde91651bc102e8888.jpg

 

Lub jakieś za i przeciw. Bo w sumie martwi mnie trochę sterylność na dłuższą metę jak tak myślę. 

 

 

Edytowane przez Gruby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć.

Możecie polecić jakiś dobry termometr w rozsądnych pieniądzach (do 50-70zł)? Używam do tej pory naprzemiennie zwykłego  Alla France i najtańszych elektronicznych z allegro. Jednak różnice wskazań już mnie zaczynają irytować. Ten Alla France jak ktoś gdzieś zauważył pokazuje temp w zależności od głębokości zanurzenia, a do tych tanioszków nie mam do końca zaufania.

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Czy ktoś z forumowiczów używa termometru DT11 Termoproduktu? Szykuję sobie pod choinkę jakiś porządny termometr. Myślałem o DT-34, ale zauważyłem ten kieszonkowy - a w takiej formie bardziej by mi odpowiadał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na DT11 i jego wskazania traktuje w tej chili za wzorcowe. Podgrzewając wodę do kolejnej warki porównałem wskazania moich pozostałych termometrów.
W moim przypadku wyniki były prawie identyczne w zestawieniu z termometrem piwowarskim Browinu. O ok 0,7 stopnia zaniżał termometr do żywności. Najgorzej w porównaniu wypadł termometr kuchenny i szklany Alla France - tu różnice sięgały 4 stopni.

Edytowane przez krzychoo
poprawka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.