Skocz do zawartości

program BeerSmith - pomoc dla użytkowników


coder

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega Porter prosił mnie o pomoc z synchronizacją katalogu BS2 w Dropboxie to przerzucę instrukcję z PW na ogólny kanał, może komuś się przyda.

 

Instalujemy Dropbox

http://www.dropbox.com/

Instalujemy Dropbox folded sync (bo sam dropbox synchronizuje tylko katalog Dropbox w My documents)

http://satyadeepk.in...ox-folder-sync/

 

Po obu instalacjach szukasz folderu Beersmith2, nie jest to główny katalog w C:\Program files ale katalog z plikami .bsmx (np. w Windows 7 jest w My documents), klikasz prawym na katalog Beersmith2 i tam będzie opcja Sync with dropbox.

 

Jeśli korzystamy z BS2 na innych komputerach operację trzeba na każdym z nich powtórzyć.

 

*Najnowszy BS2 v2.1 działa w chmurze, nie posiadam tej wersji, prawdopodobnie wtedy cała zabawa z Dropboxem nie jest potrzebna.

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może je wszystkie wprowadzone aktualne z aktualnej specyfikacji?

 

Bo jak nie to będę musiał sobie je wprowadzić samemu.

Zastanawiam się skąd wziąć potencjał i wydajność oraz siłę diastyczną i białko- potrzebne to jest w ogóle, czy wystarczy kolor EBC?

Edytowane przez Qxa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co jest brane pod uwagę przy wyliczeniach to ekstrakt i kolor.

 

Czy moze mi ktos podpowiedziec, jak BS2 liczy wydajnosc ?. Robie reepturę wiadomo, kg slodu chmiele itd.

Nastepnie cala procedura z robieniem warki. Na koniec po wystudzeniu refraktometr i pomiar z niego 14 Blg. Ilosc w litrach, cw...i wyliczam na piechote wydajnosc, wynosi np 70%.

Wchdze do BS2, i patrze ze wyliczyl mi on wydajnosc na np. 65%. Stopnie plato, okreslił np na 10 stopni. Ja mam np. pomiar na przyrzadzie 14. Wiec wymuszam aby dla faktycznej mojej objetosci warki w okienku wyszlo mi takie samo plato jak na refraktometrze zmieniajac dane w BS2 w oknie wydajnosci.

I tu caly problem...musialem wpisac mu w oknie wydajność 99% aby wyszly podobne stopnie plato wzgledem ilosci plynu jakie uzyskalem w miom warzeniu.

Gdzie jest problem, ?

kj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W zakładce Yeast starter? To jest tylko rekomendacja programu (program to wylicza nawet jeśli nie wprowadzi się żadnego szczepu drożdży), dla warki 20l poniżej 11-12°Blg pokaże Ci że trzeba 1 paczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem że orkisz ma 13-17% więcej białka niż pszenica i jest od niej bogatszy w lepiej przyswajalny gluten.

Nigdy nie używałem ale chyba z dużym przybliżeniem orkisz możesz zapisać jako pszenicę niesłodowaną.

Dużego błędu być nie powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie zaznaczyć jak jęczmień palony chcę dodać na koniec zacierania??

Niech mnie ktoś poprawi, jeśli się mylę, ale nie ma różnicy dla wyliczeń, kiedy go dasz. Dodaje się dla koloru i pod koniec, żeby nie 'zaciemnił' próby jodowej - znaczy, żeby brzeczka była na tyle jasna, że się da zauważyć wynik próby. Skrobi tam nie ma (bo przy paleniu cała się rozłożyła), a mała ilość jęczmienia nie wpłynie za bardzo na ekstraktywność brzeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem do plikowni aktualną paczkę ze wszystkimi słodami ze Strzegomia.

Do pobrania tutaj http://www.piwo.org/...-dla-beersmith/

Podziękowania dla Pani Marzeny Żmijewskiej, szefa działu jakości w DMGP, za pomoc i udostępnienie niezbędnych danych.

 

Przetestowane na obu wersjach Beersmith, ale jeżeli coś nie działa, to proszę o wszelakie uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wersji 2.0 działa.

 

Wynika z tego, że słód ze Strzegomia ma niższą ekstraktywność od Weyermanna (jeśli dane Weyermanna w programie są aktualne).

BS2 wylicza (przy 80% wydajności) dla warki 40l, zasyp 7,9kg (100% pils), gęstość 12°Blg (Weyermann) i 11°Blg (Strzegom), w kg wychodzi, że musiałbym dać więcej strzegomskiego o 0,7kg aby osiągnąć 12°Blg. Tak mówi teoria.

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn wydajność Beersmith (pole Yield) wyliczył na podstawie pola Potential które uważam, że jest bardziej miarodajne.

Jeżeli użyłbym wyjściowo pola Yield, to wyniki byłyby wyższe. Ale, że są to dane laboratoryjne, to lepiej przyjąć mniej optymistyczny scenariusz, zwłaszcza w naszych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze spytam tak z głupia...jak to zaimportować. Siedzę od 30 minut i nie widzę opcji import do programu. Otwórz, to jest...ale jak to wpisać na stałe. Już zacząłem u nich na stronie szukać sposobu importu bsmx, bez rezulatu :).

 

Proszę o podpowiedź.

jk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.