Skocz do zawartości

program BeerSmith - pomoc dla użytkowników


coder

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zaczynałem używać BS na Windows 8.1 i tego problemu nie miałem, tym bardziej na Windows 10. Więc albo to wina wersji (ja mam 2.2.12 i jest git) albo rozdzielczości (w moim przypadku Full HD). Sorry, że na początku nie zrozumiałem o co Ci chodzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.birdmanbrewing.com/beersmith-2-brewing-software-downloadable-version/

Musisz napisać do info@BirdmanBrewing.com, że chcesz kupić i jesteś Polski :)

 

A chodzi o to że nie zadziała ci płatność polską kredytówką. Podeślą link do płatności PayPal (21$) i jak tylko przejdzie płatność to wysyłają mailem kod do BS (od płatności do maila z kodem zajęło to 30min)

Dzięki za instrukcję, całość trwała (od zapłaty 20,99$ po email z kluczem) dosłownie 5 min. tylko należy to robić po godz. 18 naszego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W jaki sposób wklepujecie w recepturę dodatek chmielu na hop-stand (< 80C)? Co prawda, poniżej 80C, izomeryzacja alfakwasów znacznie maleje, ale wiadomo, że nie jest to na zasadzie 0/1. Ja ustawiam taki dodatek jako steeping/whirlpool z czasem 5 minut, ale może ktoś ma jakąś lepszą estymację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie ciekawi jak się wpisuje chmiel na FWH. Wybieram co prawda chmielenie brzeczki przedniej ale tam jest czas 60 min i nie wiem czy mam wpisać 60min + plus czas do zagotowania czy sam czas do zagotowania. Pomóżcie bo ta różnica znacząco może dopierdzielić ibu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko.

Czy program BeerSmith 2.2.12 dobre liczy nagazowanie w butelkach poprzez glukozę ? Bo kalkulator z tej strony http://hbd.org/cgi-bin/recipator/recipator/carbonation.html?17554129#tag  inne wyniki wychodzą:

BeerSmith 2,5  17c  25l  waga glukozy 88,70g  a suchy ekstrakt 136,42g

A internetowy  2,5  17c  25l  waga glukozy 156g

 

Lub jest źle napisane tłumaczenie gdzie jest suchy ekstrakt to powinno być glukoza. 

 

Się pytam bo liczyłem przez BeerSmith trzy warki mi wyszli nie do gazowane. Współczynnik ustawiałem tak 2,4  2,5  2,6 .

To lepsze piwa wychodziły nagazowane jak sypałem miarko do każdej butelki glukozą.

Edytowane przez br.an.tr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak zaimportować słody ze strzegomia (ściągnąłem ze strony- mogę plik otworzyć w programie, ale nie wiem jak dodać je do receptury, bo nie pojawiają się w oknie dodawania)

 

Już nieaktualne- dałem radę :)

Edytowane przez vpatyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam. Jako pierwszą warkę wybrałem Kölsch

lacznie 4,4kg zasyp / 25litrow garnek/ 100g chmiel lubelski  
warka 20 litrów, wydajnośc: 75%

Postanowiłem skorzystać z programu BeerSmith 2 [ze spolczeniem] w celu ułatwieniu całego procesu oraz zachowania receptury.


W programie można wybrać sprzęt do warzenia dlatego też postanowiłem skonfigurować go pod własną warkę. Jedynie nie jestem pewiem czy pola sa prawidlowo uzupełnione

nie wiem tak ze jak porpawnie uzupełnić pola femnet/objętość butelkowania.

http://www.image-sha...pg-2963-33.html

z góry dzięki za wszelką pomoc smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najłatwiej będzie Ci to uzupełnić, jak uwarzysz przynajmniej jedno piwo, będziesz wtedy widział jakie masz straty, odparowanie, itp.

 

w takim razie który sprzęt wybrać na 25 l warke?  41.jpg

ustawiajac wlasne parametry sprzetu zmienilo mi calkowicie parametry warki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w przypadku używania niesłodowanej pszenicy mogę wybrać płatki pszeniczne w przepisie? Czy to będzie to samo, czy proces robienia płatków (błyskawiczne) coś zmienia?

 

Ewentualnie na liście jest Wheat - Finlandia. Ale czy to jest pszenica czy słód pszeniczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach gara jest w zacieraniu rubryczka z martwą przestrzenią kadzi, a dokładniej "Opróżn Kadzi Martwa Przestrz". Może mi ktoś wyjaśnić, o co chodzi? Nie wiem ile litrów tam wpisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kadź zacierną z filtratorem zrobioną z kega 50l. Nie wiem czy dobrze ustawiłem dane gara w programie. Czy może ktoś znający się na rzeczy rzucić na to okiem?

post-10359-0-14155400-1433181503_thumb.png

Edytowane przez mirek1g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.