Skocz do zawartości

program BeerSmith - pomoc dla użytkowników


coder

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam,

mam taki problem z Beersmith 2. Padł mi komputer i musiałem postawić system od nowa. Na szczęście programy nie instaluję na C ale na innym, niezależnym dysku. Czy jest jakaś szansa na odzyskanie moich przepisów? Jeśli mieliście podobny problem opiszcie jak to rozwiązaliście. Z góry dzięki T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taki problem z Beersmith 2. Padł mi komputer i musiałem postawić system od nowa. Na szczęście programy nie instaluję na C ale na innym, niezależnym dysku. Czy jest jakaś szansa na odzyskanie moich przepisów? Jeśli mieliście podobny problem opiszcie jak to rozwiązaliście. Z góry dzięki T.

 

Ręce opadają. Wystarczyło przeczytać dosłownie kilka (5) postów wyżej - zmarnowałeś czas na zadanie pytania, na które odpowiedź jest wręcz nad Twoim postem. Pominę, że po wpisaniu w google: "beersmith profile folder" na 1 pozycji wyskakuje odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

mam taki problem z Beersmith 2. Padł mi komputer i musiałem postawić system od nowa. Na szczęście programy nie instaluję na C ale na innym, niezależnym dysku. Czy jest jakaś szansa na odzyskanie moich przepisów? Jeśli mieliście podobny problem opiszcie jak to rozwiązaliście. Z góry dzięki T.

 

Ręce opadają. Wystarczyło przeczytać dosłownie kilka (5) postów wyżej - zmarnowałeś czas na zadanie pytania, na które odpowiedź jest wręcz nad Twoim postem. Pominę, że po wpisaniu w google: "beersmith profile folder" na 1 pozycji wyskakuje odpowiedź.

 

 

Czytałem to, jednak próbując przywrócić pliki z folderu moje dokumenty, recepty się nie pojawiały. Chodziło mi właśnie o konkretne nazwy plików a nie lokalizację folderu. Teraz znalazłem błąd, przywracałem pliki z kopii zapasowej, ale nie do aktualnego usera. W każdym razie, recepty już mam - jednak nadal nie wiem, w którym pliku siedzą, bo nazwy plików nic nie mówią. Może trzeba je wcześniej wyeksportować?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem to, jednak próbując przywrócić pliki z folderu moje dokumenty, recepty się nie pojawiały. Chodziło mi właśnie o konkretne nazwy plików a nie lokalizację folderu. Teraz znalazłem błąd, przywracałem pliki z kopii zapasowej, ale nie do aktualnego usera. W każdym razie, recepty już mam - jednak nadal nie wiem, w którym pliku siedzą, bo nazwy plików nic nie mówią. Może trzeba je wcześniej wyeksportować?

Na Windowsie pełny profil programu znajduje się w katalogu: C:\Users\ferdek\Documents\BeerSmith2\. Należy przywrócić całość.

Edytowane przez santa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, niedawno zacząłem używać beersmith wersja 2.2.12 Które spolszczenie jest najlepsze do tej wersji programu. Z tego co poszukałem to chyba najnowsze jest "Polskie Tłumaczenie do BS2 - poprawione 2.1"  zrobione przez Łukasz. Jak prawidłowo zainstalować te tłumaczenie? Czy wystarczy rozpakować i przegrać ostatni plik rar do głównego folderu, gdzie jest zainstalowany program? Czy też trzeba po kolei instalować od najstarszej wersji spolszczenia do najnowszej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, niedawno zacząłem używać beersmith wersja 2.2.12 Które spolszczenie jest najlepsze do tej wersji programu. Z tego co poszukałem to chyba najnowsze jest "Polskie Tłumaczenie do BS2 - poprawione 2.1"  zrobione przez Łukasz. Jak prawidłowo zainstalować te tłumaczenie? Czy wystarczy rozpakować i przegrać ostatni plik rar do głównego folderu, gdzie jest zainstalowany program? Czy też trzeba po kolei instalować od najstarszej wersji spolszczenia do najnowszej?

Ja Ci odpowiem dość przewrotnie. W mojej ocenie nie warto spolszczać programu, tylko używać angielskiego nazewnictwa. Prędzej czy później zaczniesz przeglądać amerykańskie blogi, czy choćby wytyczne BJCP, które mogą nie być jeszcze przetłumaczone. Jak się obędziesz z angielskimi nazwami, będzie Ci łatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czytałem to, jednak próbując przywrócić pliki z folderu moje dokumenty, recepty się nie pojawiały. Chodziło mi właśnie o konkretne nazwy plików a nie lokalizację folderu. Teraz znalazłem błąd, przywracałem pliki z kopii zapasowej, ale nie do aktualnego usera. W każdym razie, recepty już mam - jednak nadal nie wiem, w którym pliku siedzą, bo nazwy plików nic nie mówią. Może trzeba je wcześniej wyeksportować?

 

Na Windowsie zawartość jest w katalogu: c:\Users\ferdek\Documents\BeerSmith2\

Z tego co widzę, receptury są w podkatalogu: Archive

 

Najlepiej będzie przywrócić całość.

 

 

Wczoraj chciałem zaktualizować system do win 10  pomimo zapewnień, że wszystkie pliki pozostaną na komputerze nie zmienione, przeczuwałem, że coś może pójść nie tak więc skopiowałem właśnie sobie z folderu BS'a folder "Archive" z nadzieją ze zapisane receptury tam będą. Aktualizacja się skończyła na tym, że dzisiaj musiałem postawić od nowa system na windowsie 7 i pomimo przekopiowania folderu "Archive" moje własne receptury nie przetrwały. No chyba, że coś źle robie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jakbym wiedział, że tak to wyjdzie to oczywiście skopiowałbym cały plik ale na szczęście moich własnych receptur nie było tak wiele i w wolnej chwili pewnie "wklepie" je na nowo

Wysłałem Ci PM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, receptury są w podkatalogu: Archive

 

Katalog ARCHIVE to katalog archiwum BS2. Wszystkie usuwane przez nas receptury są przechowywane w tym katalogu (wchodzimy w archiwum poprzez program wybierając: BS2>WIDOK>ARCHIWUM RECEPTUR). Jego kopia nic nie da poza starymi recepturami. Ja ten katalog co jakiś czas po prostu kasuje.

 

Jeszcze raz powtórzę: aby zrobić backup DANYCH programu BS2 należy zrobić kopię folderu BeerSmith2, który jest umieszczony defaultowo w:

 

C:\Użytkownicy\_nazwauzytkownika_\Moje dokumenty\

 

czyli:

 

C:\Użytkownicy\_nazwauzytkownika_\Moje dokumenty\BeerSmith2

 

Cała jego kopia to Wasza cała konfiguracja profilu.

 

Można też przy okazji nowego systemu skopiować katalog instalacji programu. Dla przykładu tłumaczenia znajdują się właśnie w katalogu instalacyjnym programu.

 

Co do katalogu ARCHIVE: jeżeli zmodyfikuję recepturę i ją zapiszę to również odpisuje się ona w katalogu ARCHIVE natomiast jeszcze raz powtórzę: NIE JEST TO KOPIA RECEPTUR Z PROGRAMU, a jedynie powiedzmy zapis ZMIAN/KASOWANIA receptur. Można sobie odtworzyć receptury z tego archiwum pod warunkiem, że się w tym połapiesz (w przypadku kilku receptur w programie nie jest to trudne, ale przy większej ilości i częstych zmianach jest to mało realne - wiem, bo próbowałem).

 

Witam, niedawno zacząłem używać beersmith wersja 2.2.12 Które spolszczenie jest najlepsze do tej wersji programu. Z tego co poszukałem to chyba najnowsze jest "Polskie Tłumaczenie do BS2 - poprawione 2.1" zrobione przez Łukasz. Jak prawidłowo zainstalować te tłumaczenie? Czy wystarczy rozpakować i przegrać ostatni plik rar do głównego folderu, gdzie jest zainstalowany program? Czy też trzeba po kolei instalować od najstarszej wersji spolszczenia do najnowszej?

 

Wystarczy archiwum wrzucić do katalogu instalacyjnego programu, rozpakować i podmienić pliki jeżeli będzie taka potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, pobawiłem się swoim profilem i już wiem. Receptury są w pliku Recipe.bsmx i wystarczy goła instalka tylko z tym plikiem, żeby mieć same receptury. W "Archive" odkładają się zmiany. To w kwestiach edukacyjnych, należy oczywiście zawsze przywracać pełen profil. Edytuję swoje wypowiedzi, żeby nie było żadnych wątpliwości z tym związanych :).

 

Prędzej czy później zaczniesz przeglądać amerykańskie blogi,

ciekawa teoria, dotyczy wszystkich?

Nie, tylko chętnych ;). Ja nie mam problemów z językiem angielskim, ale słowa związane z browarnictwem były mi, na starcie przygody, nieznane, bo i gdzie miałem je spotkać. Dzięki używaniu BS2 w wersji oryginalnej nauczyłem się ich, co i reszcie polecam. Przymusu oczywiście nie ma :).

Edytowane przez santa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dobra, pobawiłem się swoim profilem i już wiem. Receptury są w pliku Recipe.bsmx i wystarczy goła instalka tylko z tym plikiem, żeby mieć same receptury.

 

Brawo :) Tylko tak, jak napisałeś: ten plik (i 5 pozostałych zapisywanych jako nazwijmy to "ostatnie zmiany" - brakuje mi zwrotu) zawierają spis TYLKO RECEPTUR. Cała reszta jest w innych plikach więc warto kopiować cały folder :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy ma ktoś może wprowadzone słody Souffet do programu nigdzie nie mogę ich znaleźć.

 

Pytałem o to kilka stron wcześniej, ale nie było odpowiedzi. Miałem sam zrobić, ale jednak pogodziłem się ze Strzegomiem i w końcu tego słodu nie użyłem.

 

Ale Wy lenie jesteście. Nie można było sobie samemu wprowadzić? Zajęło mi to dokładnie 15 minut.

http://www.piwo.org/files/file/85-s%C5%82ody-s%C5%82odowni-soufflet-dla-beersmith-2/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie było o plany rozwojowe na rok 2016:

Hi,

 

I've been working for some time on V2.3 which will clean up a bunch of inconsistencies in the interface, add new water tools and correct a number of known bugs.


Cheers!

Brad Smith
BeerSmith.com
Learn more about home brewing from my Brewing DVDs, book blog and podcast!
Follow BeerSmith on Twitter and Facebook
Edytowane przez santa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Drodzy użytkownicy,

Mam pytanie odnośnie poprawnego nazewnictwa poszczególnych etapów chmielenia, bo chyba trochę się zamotałem. Aby w BS ustawić hop stand, to w chmieleniu wybieram opcję "aromatyczny moczenie", tak ? Pytam, bo chciałbym uwarzyć lekką amerykańską pszenicę z mała goryczką i dużym aromatem i nie chciałbym aby nagle okazało się, że coś pomyliłem i wyskoczy mi trzycyfrowe IBU :)

 

dziękuję za pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy użytkownicy,

Mam pytanie odnośnie poprawnego nazewnictwa poszczególnych etapów chmielenia, bo chyba trochę się zamotałem. Aby w BS ustawić hop stand, to w chmieleniu wybieram opcję "aromatyczny moczenie", tak ? Pytam, bo chciałbym uwarzyć lekką amerykańską pszenicę z mała goryczką i dużym aromatem i nie chciałbym aby nagle okazało się, że coś pomyliłem i wyskoczy mi trzycyfrowe IBU :)

 

dziękuję za pomoc !

 

Nie wiem, które masz tłumaczenie, ale w obecnym jest to nazwane: "AROMATYCZNY (WHIRLPOOL)".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.