Skocz do zawartości

program BeerSmith - pomoc dla użytkowników


coder

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanko a mianowicie jak dodajcie do receptury np. słód z magazynu program wam odejmuje daną ilość od ilości z magazynu? Bo u mnie stan magazynu po dodaniu pozostaje bez zmian.

Edytowane przez Szym-on
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dziś pojawił się problem z BS2.

 

Już jest ok.

Zamiast edytować posta, napisz w czym był problem i jak go rozwiązałeś. Może się przydać innym :).

 

Nie mogłem zapisać receptury lub nowych składników.

BS się zawieszał i przestawał odpowiadać.

 

Zaktualizowałem Windowsa (7 64bit)  i wszystko wróciło do normy.

 

Rozwiązanie trywialne i dlatego edytowałem posta.

Wstyd się przyznać. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

 

A może ma ktos klucz do bs2?

pewnie każdy kto go używa :D

Ja właśnie nie mam używam wersji na andka :D
Wejdź na strone producenta i tam jest opcja trial i ew zakupu klucza. Wersja na androida w stosunku do glownego programu kolosalnie się różni ale niestety tez kosztuje dużo wiecej..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

A może ma ktos klucz do bs2?

pewnie każdy kto go używa :D
Ja właśnie nie mam używam wersji na andka :D
Wejdź na strone producenta i tam jest opcja trial i ew zakupu klucza. Wersja na androida w stosunku do glownego programu kolosalnie się różni ale niestety tez kosztuje dużo wiecej..

 

Trial już dawno mi wygasł :-( a jak chce zakupić przez PayPal to prosi o dane karty jak wpisuje to jakieś dziwne komunikaty wyskakują ,że niedostepne w tej chwili itp spróbuje jutro w tygodniu może prędzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Też miałem ten problem więc przelałem im kase z paypala i wtedy chyba wszystko już było ok. Spróbuj założyć paypala i w ten sposób przelać im pieniądze

 

Pardon, nie zauważyłem że już próbujesz przez paypala.

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie poprawnego nazewnictwa poszczególnych etapów chmielenia, bo chyba trochę się zamotałem. Aby w BS ustawić hop stand, to w chmieleniu wybieram opcję "aromatyczny moczenie", tak ?

 

 

Drodzy użytkownicy,

Mam pytanie odnośnie poprawnego nazewnictwa poszczególnych etapów chmielenia, bo chyba trochę się zamotałem. Aby w BS ustawić hop stand, to w chmieleniu wybieram opcję "aromatyczny moczenie", tak ? Pytam, bo chciałbym uwarzyć lekką amerykańską pszenicę z mała goryczką i dużym aromatem i nie chciałbym aby nagle okazało się, że coś pomyliłem i wyskoczy mi trzycyfrowe IBU :)

 

dziękuję za pomoc !

 

Nie wiem, które masz tłumaczenie, ale w obecnym jest to nazwane: "AROMATYCZNY (WHIRLPOOL)".

 

Nie jestem pewny czy dobrze jest to przez program interpretowane ponieważ dodaje on IBU w tym ustawieniu. Zakładam, że gdy wrzucamy chmiel w 70oC to już nie zachodzi izomeryzacja alfa kwasów więc IBU nie powinno wzrastać. Takie 50g Citry na whirpoolu na 30 minut wnosi już 10-15 IBU więc warto mieć to na uwadze przy mniej goryczkowych piwach, aby nie nachmielić za słabo przez ten sztuczny wynik.

Wszystko na ten temat jest tutaj opisane: http://www.piwo.org/topic/10132-artyku%C5%82-byo-hop-stand-chmielenie-whirpoolowe/

Także to jak chcecie ustawiać chmielenie whirpoolowe w programie zależy tylko od tego w jakiej temperaturze zamierzacie wrzucać chmiel jeżeli poniżej temperatury w której zachodzi jeszcze izomeryzacja to lepiej zastosować ustawienie "gotowanie 0 minut" wtedy macie wprowadzony chmiel, ale IBU już wam nie dolicza.

Jeżeli dodajecie chmiel na samym początku chłodzenia to warto użyć ustawienia "Aromatyczny whirpool" bo trochę wzroście IBU czy o tyle ile przewiduje program to już się trzeba samemu przekonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanie, co robię nie tak jeśli w beersmithie po dodaniu słodów nie przelicza mi w ogóle plato ?

Ale co, to pole ma wartość 0, czy jak?

post-5875-0-88257600-1459773869_thumb.jpg

Edytowane przez santa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam małe pytanie, co robię nie tak jeśli w beersmithie po dodaniu słodów nie przelicza mi w ogóle plato ?

Ale co, to pole ma wartość 0, czy jak?

 

Właściwie to nieprecyzyjnie się wyraziłem. Dodałem 5 kg słodu przy wielkości partii 23 l i program wylicza z tego 2,6 plato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, 

 

wszystkich, prośba o informację jak ilość wody do wysładzania jaką pokazuje bs2 ma się do rzeczywistości, albo gdzie jest luka w moim rozumowaniu.

 

zakładam 25l gotowego produktu. Ilość wody do zacierania to 15,65l, absorbcja słodu 6,01 - zostaje 9,64l.

 

Bs2 wylicza ilość wody do wysładzania na 10,55, czyli uzyskuję 20,19l brzeczki. Zakładając, że przy gotowaniu stracę 6l, zostaje mi 14,19l brzeczki.

więc mam 11 litrów za mało.

 

W artykule na wiki stoi:

 

 

Kiedy zakończyć wysładzanie? Najprościej wtedy, gdy uzyskamy wystarczającą ilość filtratu, żeby otrzymać założoną ilość piwa (z uwzględnieniem odparowania przy chmieleniu). Jeżeli chcemy uzyskać maksymalną wydajność należy wysładzać dopóki schodzi wystarczająco ekstraktywna brzeczka. 

 

Jak to się ma do wartości w bs2 i czy moja interpretacja jest prawidłowa?

 

Z góry dzięki za informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

 

zakładam 25l gotowego produktu. Ilość wody do zacierania to 15,65l, absorbcja słodu 6,01 - zostaje 9,64l.

 

Bs2 wylicza ilość wody do wysładzania na 10,55, czyli uzyskuję 20,19l brzeczki. Zakładając, że przy gotowaniu stracę 6l, zostaje mi 14,19l brzeczki.

więc mam 11 litrów za mało.

 

 

Wrzuciłem sobie taki przykład do BS2:

Wielkość partii: 25L

Słód: 6kg słodu Pale Ale

 

Na zakładce "Szczegóły zacierania" mam "Single Infusion (...)" i ustawiam w kroku 15.65L. To mi daje "Absorbcje Słodu" na poziomie 6,01 a "Objętość Wysładzania" na 22,3L. To razem daje "Objęt Począt Gotow" na 31,0L i zakładając, że 6L odparuje mamy 25L. Wg mnie wszystko jest ok, coś musiałeś źle wpisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.