Skocz do zawartości

program BeerSmith - pomoc dla użytkowników


coder

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 8.07.2019 o 19:55, huhur napisał:

 

Na początku przelałem z zacieru 2-3 litry, potem dolałem wody 75-80*.

Wczoraj zmontowałem piwko i myślałem, że będę zalewał słody dodatkowo wodą - ale się rozmyśliłem. BIAB (B - basket w moim przypadku) w założeniu nie wymaga wysładzania i szczerze mówiąc to jest racja - tak to powinno działać, a ja jestem leniwym k.... Jednak postanowiłem zrobić coś innego. Zamiast wysładzać wycisnąłem ze słodów co się dało - myślę, że z 0,5 l - zawsze coś (ugniataczem do ziemniaków takim plastikowym). Sprawdziłem ile Brix ma wyciskany zacier i okazało się, że miał o jeden stopień więcej niż całość w garze (dokładnie 13°Brix - w garze 12°Brix). Wniosek w słodzie jest jeszcze dużo cukru do wysłodzenia, jednak ja nie będę uprawiał dodatkowej gimnastyki po te cukry. Udało się poprawić wydajność z 60 na 65% i obawiam się, że już tak zostanie. Uprzedzając - ph zacieru ustalone na 5.5,  mieszanie co 15 min (nawet częściej), temperatury zgodne do 0,5 °C (50 - 70 - 72 + 75,6 wygrzew), czas zacierania ogólnie ok 1,5h, gotowanie 1,5h. Wynik 14 Plato dla 21l -chyba nie jest tragicznie.

Ciekawostka - pierwszy raz użyłem S-33 bez uwodnienia - ruszyły po 3h. Dzisiaj mało wieka nie wystrzeli - nie widziałem jeszcze tak gwałtownej fermentacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
No i gdzie znajdę słody np  ze Strzegomia do BS? 
"Używacie programu BeerSmith w Waszym browarze? Od dziś autoryzowane specyfikacje #vikingmalt są dla Was dostępne w oficjalnym repozytorium! Wystarczy, że w programie klikniecie File -> Ad-ons.... -> Add i wybierzecie paczkę Viking Malt. Udanego warzenia!

http://beersmith.com/"

Pierwszy wynik w google.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zacznij od pobrania i wgrania spolszczenia. Później musisz dodać swój sprzęt na którym będziesz warzył. 

image.png.040e43aa042433e01c888f750d2db54d.png

image.thumb.png.3aa809027716b7323d41fdb14eab4859.png

 

Wydajność ustaw taką jaka Ci wychodzi na sprzęcie, po prawej stronie u góry wpisz objętość brutto kadzi zaciernej, a po prawej niżej ustaw ile masz strat na chmieliny i wielkość uzyskiwanej warki. To wszystko. Później w razie czego sobie zmodyfikujesz jak już przetestujesz warkę stworzoną w BS.

Edytowane przez nike21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten program jest naprawdę łatwy i prosty. Raz dodajesz sprzęt i tyle. Potem tworzysz tylko receptury. Ja nie korzystam np z magazynu bo mi się nie chce tego wszystkiego wpisywać. Tylko tworzę receptury i eksportuje je do Grainfathera choć na ich stronie również można je tworzyć to jakoś łatwiej mi to idzie w BS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej Mam Coobre CB3.

 

Wymyśliłem sobie taką o to recepturę by wyczyścić magazyn. Sam sens recptury to temat na inną okazję. Chciałbym zapytać jak sobie ustawi odpowiednią utylizację alfa kwasów gdy zakładam schłodzenie brzeczki do 78 stopni i wrzucenie chmielu na hopstand. Nie chce mi się wierzyć, że gdy zaznaczam, że chmiel będzie się gotować przez 5min to wniesie  tylko 5,1 IBU

Nie wyciągam przecież chmielu po 5minutach. On zostaje w brzeczce również przez czas hopstandu

image.thumb.png.595e18acd301471b568a7efa05fae069.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Mam pytanie jak ustawić wartości sprzętu dla Klarsteina maischfest 30L ?

Jak ustawić kroki zacierania  z wysładzaniem żeby wszystko grało jak powpisywać wartości wody do wysładzania ?

klar 1.JPG

zac1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Pytanie o obliczanie dodatku kwasu w celu uzyskania odpowiedniego ph zacierania. Jest w BS zakładka pod tytułem Acid Model i są dwie opcje do wyboru "MPH 3 Model" i "BW Model" co one oznaczają, bo w zależności od tego co wybiorę pokazuje mi skrajnie różne ilości kwasu do dodania. Dzisiaj np. 11 lub 4 ml w zależności od wybranej zakładki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.