Skocz do zawartości

program BeerSmith - pomoc dla użytkowników


coder

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, a jak dodać 1kg cukru?

Chyba można też tak wchodzisz w daną recepturę i klikasz add grain/extract z listy wybierasz cane (beet) sugar - zwykły biały cukier; w okienku weight wpisujesz 1kg klikasz ok.

W polu Beer Profile po dodaniu cukru automatycznie zmienia ci się blg - orig gravity estimate

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ściągnołem ze strony beersmitha zestaw receptur. http://www.beersmith.com/recipes.htm

 

Skopiowałem je do głównego katalogu z programem. Nie mogę jednak zrobić tak, by wszystkie moje receptury były widoczne w programie w formie listy. Za każdym razem muszę z poziomu programu otwierać poszczególny plik z zestawem receptur. Co robię źle ?

Edytowane przez thobeta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy zauważyliście spore różnice w wyliczaniu IBU w ProMash i Beersmith?

Kiedy tworzę własną recepturę, w identycznym przepisie ProMash podaje dużo większe IBU niż Beersmith. Czy to kwestia ustawień, czy coś jest nie tak? No i komu wierzyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie. Na ProMash miałem ustawioną metodę Ragera, a na Beersmith Tinsetha. Po przestawieniu różnica w IBU wynosi już tylko 1,2 IBU (zamiast ponad 7).

Przy okazji zauważyłem, że zmieniając formuły obliczania IBU nie zmieniają mi się jednocześnie w programie widełki określające kanon stylu w BJCP. I tak przy takiej samej ilości chmielu w zależności od przyjętej formuły albo łapię się w stylu, albo nie. Którą metodą podawane jest IBU w BJCP? Też Ragera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Którą metodą podawane jest IBU w BJCP? Też Ragera?

Którą by metodę nie przyjąć to i tak będzie to tylko przybliżenie. Przypuszczam, że nigdzie w BJCP nie znajdziesz jaką metodą jest to liczone, bo IBU generalnie jest mierzone metodą spektrofotometryczną. Chyba nie do odtworzenia w domu.

Wydaje mi się jednak, że na nasze potrzeby przybliżenie podawane przez Promash jest wystarczające. I tak to IBU się zmienia w trakcie leżakowania więc tak naprawdę nie wiadomo czy to wyliczone IBU to IBU bezpośrednio po warzeniu, po fermentacji, czy po kilkumiesięcznym leżakowaniu.

Ja wybrałem metodę Ragera, bo w sieci jako pierwsze trafiłem na opracowanie wg tej metody i "przetłumaczyłem" ją sobie do arkusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... bo IBU generalnie jest mierzone metodą spektrofotometryczną.

Ja tam sie nie znam ale metodą spektrofotometryczną to chyba kolor (EBC) a nie goryczka.

Ja też się nie znam' date=' więc sam bym tego nie wymyślił. :D

Wiedziałem, że się mierzy, ale nie pamiętałem jak. No a o spektrofotometrii przy IBU coś tu znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy ktoś podjął się przetłumaczenia BS? Jeśli nie, to ja mógłbym spróbowac przetłumaczyć.. Jest tylko kilka "ale":

 

1/ Czy takie tłumaczenie byłoby legalne?

2/ Mam Beersmitha ver. 1.4 Trial (na razie się nim bawię i nie wiem jeszcze czy zakupię licencję) i na tej wersji bazowałoby tłumaczenie. Nie wiem jak program by się zachował po podmianie oryginalnego pliku Beersmith.exe trialowym plikiem przetłumaczonym. Być może wymagałby ponownej aktywacji/rejestracji.

 

Jeśli jest zainteresowanie projektem "BeerSmith PL" to potrzebuję jednego ochotnika z legalnym zarejestrowanym programem BS w wersji 1.4 - Zrobilibyśmy mały test jak Program zachowa się po podmiance. Czy nie będzie z nim problemów. Jeśli wszystko będzie OK, to z Waszą pomocą mogę spróbować program przetłumaczyć :)

Edytowane przez Maryush
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zdradź mi jedno - jaką metodą chciałbyś to zrobić ? Chodzi mi aspekt techniczny.

No właśnie. Jak?

Bo z tego co udało mi się wyśledzić (v1.3), to chyba wszystko jest w jednym pliku exe - łącznie z menu i opisem formularzy. Chcesz jakimś edytorem grzebać w pliku exe??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum BeerSmitha gość napisał, że pracują nad kolejną wersją, która będzie miała wsparcie dla plików językowych. Jednak nie podali żadnej konkretnej daty.

 

Moje wstępne tłumaczenie polegało na pracy z programem Resource Hacker, jednak jest to dramatyczna dłubanina a do tego gdy wyjdzie kolejna wersja programu trzeba by tłumaczyć od zera. Dlatego dałem sobie spokój i czekam na krok ze strony programistów programu. Może zrobią coś w rodzaju pliku .lang który będzie można wygodnie przetłumaczyć.

 

Jeśli komuś się będzie chciało z tym bawić to mam przetłumaczoną wersje 1.4 w 70%.

 

Ewentualnie jeśli ktoś mi pomoże, to mogę to dokończyć bo nieraz ciężko znaleść dobry odpowiednik wyrazu "na nasze".

 

Plik znajduje się tutaj: http://www.123upload.pl/?d=9EC01E7F1

Uwaga, żeby go uruchomić u mnie muszę cofnąć zegar na wrzesień 2008. Niestety nie dysponuję kluczem do programu.

 

Program trzeba wrzucić do oryginalnego folderu BeerSmitha, tworząc sobie uprzednio kopię oryginalnego pliku beersmith.exe

Edytowane przez komoona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.