Skocz do zawartości

program BeerSmith - pomoc dla użytkowników


coder

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie w ustawieniach zmienić "szacunkową efektywność zacierania" (widzę, że zależy od jakichś ustawień w ustawienia profilu sprzętu i pokazuje mi zwykle więcej %, a chciałbym, żeby pokazywał mi w granicach 70-71%)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni temu kupiłem klucz aktywacyjny do BS na australijskiej stronie, za 59zl (tak mi PayPal przeliczył 19,95AUD):

http://brewadelaide.com/retail/index.php?main_page=product_info&cPath=27&products_id=162

Taniej nie znalazłem. Klucz przyszedł po dwóch dniach. Wszystko działa bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Ma ktoś z Was ustawienia sprzętu dla kociołka z Lidla? Zacieranie robię w kociołku natomiast warzę w 40l garnku emaliowanym na gazie. Nie mam pojęcia jak się zabrać za konfigurację sprzętu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Ma ktoś z Was ustawienia sprzętu dla kociołka z Lidla? Zacieranie robię w kociołku natomiast warzę w 40l garnku emaliowanym na gazie. Nie mam pojęcia jak się zabrać za konfigurację sprzętu.  

 

Już sobie poradziłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ma ktoś może schemat odwrotnej dekokcji w opcjach zacierania?

 

Nie ma czegoś takiego. Program sam liczy ile odebrać gęstego zacieru (nie da się zmienić tego parametru). Ale można to policzyć poprzez różnicę objętności całego zacieru i objętości dekotu, wtedy będziesz wiedział ile odebrać "rzadkiego".

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dwa dni temu kupiłem klucz aktywacyjny do BS na australijskiej stronie, za 59zl (tak mi PayPal przeliczył 19,95AUD):

http://brewadelaide.com/retail/index.php?main_page=product_info&cPath=27&products_id=162

Taniej nie znalazłem. Klucz przyszedł po dwóch dniach. Wszystko działa bez zarzutu.

 

Zamawiał ktoś w ostatnich dniach u nich kod - dostał go? 24-go kupiłem, od razu zapłaciłem i do dziś nic nie dostałem.

Status zamówienia jest cały czas "Processing".

Pisałem maila z zapytaniem ale na razie cisza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o kalkulator do liczenia nagazowania i refermentacji.. póki co robilem to na mniej więcej oko na podstawie starych przepisów z TB gdy kupowalem zestawy surowców. Teraz chciałbym się sprawdzac z BS2. Kojarzy ktoś jakie parametry powinno zadac się programowi dla glukozy? Czy parametry są takie same jak w przypadku table sugar, ktory jest w BS2 wyliczony defaultowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz korzystać z wyliczeń w samej recepturze, bo na te wyliczenia składa się kilka rzeczy w różnych miejscach tej receptury. Łatwiej to zrobić wybierając z menu:
NARZĘDZIA > NAGAZOWANIE i tam wpisujesz wszystkie dane. Wylicza prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz korzystać z wyliczeń w samej recepturze, bo na te wyliczenia składa się kilka rzeczy w różnych miejscach tej receptury. Łatwiej to zrobić wybierając z menu:

NARZĘDZIA > NAGAZOWANIE i tam wpisujesz wszystkie dane. Wylicza prawidłowo.

Ale rozumiem ze table sugar to dla BS2 to samo co glukoza?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.