Skocz do zawartości

program BeerSmith - pomoc dla użytkowników


coder

Rekomendowane odpowiedzi

 

Ale rozumiem ze table sugar to dla BS2 to samo co glukoza?

Nie.

Słabo znam angielski, ale table sugar to jak nic cukier stołowy czyli zwykły cukier(np. buraczany).

;)

Prawda. Ale pytanie czy parametry zakladane dla stolowego w BS2 mozna porownywac rowniez do glukozy czy tylko buraczanego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda. Ale pytanie czy parametry zakladane dla stolowego w BS2 mozna porownywac rowniez do glukozy czy tylko buraczanego...

 

Różnica jest 5% pomiędzy nimi. Jeżeli chcesz wyliczać nagazowanie w recepturze to musisz podać tzw. skuteczną wydajność w % w stosunku do glukozy. Jak robisz z glukozą to wpisujesz 95% (ja wpisuję 93%), a jak z cukrem to 100% (ja wpisuję 97%).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

czy parametry zakladane dla stolowego w BS2 mozna porownywac rowniez do glukozy

porównywać tak, ale to nie to samo ;)

poczytaj

Wiem, że to nie to samo.. dlatego szukam i pytam wśród zacnego grona;-) bo z podstawowych opcji w BS2 cukier stolowy i cukier kukurydziany mi nie pasuja do glukozy.. ale kolega Lukasz ladnie przedstawil jakie parametry wpisuje i zamierzam je wprowadzić do swojego BS2.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale kolega Lukasz ladnie przedstawil jakie parametry wpisuje i zamierzam je wprowadzić do swojego BS2.

 

Poprawiłem post, bo zamieniłem miejscami 2 liczby. Pamiętaj tylko, że jeżeli liczysz z poziomu receptury to musisz uzupełnić:

1. WIELKOŚĆ WARKI - na górze przy wydajności,

2. TEMPERATURĘ oraz SKUTECZNĄ WYDAJNOŚĆ W % - w profilu nagazowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ale kolega Lukasz ladnie przedstawil jakie parametry wpisuje i zamierzam je wprowadzić do swojego BS2.

Poprawiłem post, bo zamieniłem miejscami 2 liczby. Pamiętaj tylko, że jeżeli liczysz z poziomu receptury to musisz uzupełnić:

1. WIELKOŚĆ WARKI - na górze przy wydajności,

2. TEMPERATURĘ oraz SKUTECZNĄ WYDAJNOŚĆ W % - w profilu nagazowania.

Dzięki wielkie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko zanim kupie licencję 

czy klucz jest powiązany z systemem operacyjnym?

Mam 7ke ale chyba przejde na linuxa i czy jak kupie klucz na winde to będzie działał na ubuntu ?

Na razie testuję linuxa (mam dość windy) i nie wykluczam zmiany systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie działa akurat plik ze specyfikacją na stronie Strzegomia, ale zrobiłem na szybko na podstawie dostępnych danych.

Dzięki, zaraz wkleję do receptury :).

 

 

 

czy klucz jest powiązany z systemem operacyjnym?

Nie przypominam sobie, żebym podawał rodzaj OSa kupując licencję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam problem chciałem kupić BS ale nie da się zapłacić. Wszystkie karty jakie były w domu sprawdzałem i niby nie może zweryfikować  karty. Miał ktoś taki przypadek??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Witam! Mam problem chciałem kupić BS ale nie da się zapłacić. Wszystkie karty jakie były w domu sprawdzałem i niby nie może zweryfikować karty. Miał ktoś taki przypadek??

 

Nie masz na karcie ustawionego limitu na transakcje internetowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objętość wody do wysładzania wychodzi mi na minusie. Wie ktoś czemu?

 

Wrzuć screena z zakładki: SZCZEGÓŁY ZACIERANIA. Woda do wysładzania na "-" przeważnie pojawia się wtedy jak dasz więcej wody do zacierania niż suma "zacieranie+wysładzanie". Może jakaś cyfra dopisała się w krokach zacierania i np. zamiast 18L masz 180L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.