Skocz do zawartości

program BeerSmith - pomoc dla użytkowników


coder

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

a jeszcze w szczegółach zacierania zmienia mi się i to sporo temp dolewanej wody, gdy kliknę 'ustaw temp.dla sprzętu', która temp będzie właściwa? mowa o single infusion, zacieram w lodówce

 

edit. jeszcze dopytam, a przy dolewaniu wody w kolejnych krokach, da się jakoś uwzględnić spadek temp zacieru podczas zacierania w lodówie?

Edytowane przez eresz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze w szczegółach zacierania zmienia mi się i to sporo temp dolewanej wody, gdy kliknę 'ustaw temp.dla sprzętu', która temp będzie właściwa? mowa o single infusion, zacieram w lodówce

Jak postawisz tam ptaszka, to temperatura dolewanej wody Ci wzrośnie, ze względu na lekki spadek temperatury po jej wlaniu do lodówki. Jeśli nie chcesz stawiać tam ptaszka albo program Ci źle liczy, to po prostu podgrzej lodówkę przed dodaniem wody, np. wlewając do niej trochę wrzątku i zamykając na kilka minut.

 

jeszcze dopytam, a przy dolewaniu wody w kolejnych krokach, da się jakoś uwzględnić spadek temp zacieru podczas zacierania w lodówie?

Korespondowałem z twórcą programu i ten twierdził, że się nie da.

Edytowane przez santa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Korespondowałem z twórcą programu i ten twierdził, że się nie da.

 

A nie pisał jak ? Ja sobie radzę w ten sposób, że temp. wody do infuzji podaję niższą (około 92°C), program w ten sposób podaje mi większą ilość wody, wypraktykowałem że na moim sprzęcie rekompensuje mi to straty temp zacieru i nie mierze nawet jaka faktycznie jest to strata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie ustosunkował się do mojej sugesti. Można ewentualnie do gościa jeszcze raz uderzyć. Przy kilku osobach zainteresowanych można już będzie mówić o utworzeniu "feature request". Ja robię dokładnie tak, jak Ty. Wybieram taką dolewkę, żeby temperatura wynosiła 91C. Z reguły się sprawdza. W przypadku piw, w których zacieram nieco dłużej i spadek jest nieco większy (np. Wit), staram się mieć pod ręką jeszcze ze 2 litry dodatkowego wrzątku, dla korekty.

 

Kiedyś chyba zainwestuję w tę lodówkę, której używają w USA. Ponoć straty ciepła są minimalne. Nasze Curvery nieco jednak puszczają (mimo dodatkowej izolacji na zewnątrz).

Edytowane przez santa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś chyba zainwestuję w tę lodówkę, której używają w USA. Ponoć straty ciepła są minimalne.

 

A polecam. Spadki na 1h to 0,5-1°C, przy prawie pełnym coolerze spadku temp. czasem nie ma w ogóle - tzn. może i jest ale trzeba by mierzyć termometrem ze skalą 0,1°C ;)

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Nie mogę znaleźć w bazie chmieli BS chmielu Equinox. Czy ktoś może posiada stosowny plik z tym chmielem ? 

Z góry dziękuję !

 

Parametry chmielu poniżej. Teraz tylko wprowadzić do BS.

 

http://hopunion.com/Equinox/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

cześć! ktoś mi powie jakie parametry trzeba wpisac dla emaliowanego garnka 30l ? jaka wydajność etc?

 

Sam musisz uzupełnić te dane wg tego, jaki masz garnek.

 

Co do wydajności to także musisz sam sprawdzić jak to będzie wyglądać u Ciebie. Na początek możesz przyjąć 70-75%. Potem będziesz korygował jak uzyskasz powtarzalność.

 

W załączniku masz plik z przykładową konfiguracją garnka emaliowanego 30L. Tylko tak, jak napisałem - konfiguracja może być różna u różnych osób. Taka była u mnie i w miarę się zgadzało.

Garnek_emalia_30L.rar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przesiadam się na drożdże płynne i ten temat jest jeszcze dla mnie obcy więc chciałem sobie wyliczyć za pomocą BS jakiej wielkości starter muszę wykonać. Problem w tym że nieważnie ile litrowy starter zrobię wartości się nie zmieniają. screen http://scr.hu/2p5k/kgerq

Ktoś wie gdzie leży problem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przesiadam się na drożdże płynne i ten temat jest jeszcze dla mnie obcy więc chciałem sobie wyliczyć za pomocą BS jakiej wielkości starter muszę wykonać. Problem w tym że nieważnie ile litrowy starter zrobię wartości się nie zmieniają. screen http://scr.hu/2p5k/kgerqKtoś wie gdzie leży problem?

 

Aby BS wyliczał dobrze starter musisz mieć uzupełnione nastepujące pola:

 

1. datę warzenia (PROJEKT RECEPTURY)

2. datę paczkowania (STARTER DROŻDŻY > klikasz na dodane drożdże).

 

Te 2 daty mają wpływ na wyliczenie ilości startera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, nie zwróciłem na to uwagi. Spadło mi do 3 opakowań na warkę 44L jednak dalej wielkość startera nie ma znaczenia. Co jeszcze przegapiłem?

 

Zalecana wielkość startera? U mnie normalnie wylicza.

Wyeksportuj recepturę, spakuj i załącz do posta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie BS nie jest dobrze zrobiony pod względem wyliczeń "skrajnych" startera. Wg mnie BS nie wylicza dobrze w Twoim przypadku ponieważ uznaje, że nie da się zrobić startera jednostopniowego z tej fiolki - żywotność drożdży oblicza na dzień ważenia na podstawie daty produkcji. U Ciebie jest ich wg niego za mało dlatego zwiększanie startera nie daje rezultatu.

 

Natomiast np. ten kalkulator:

http://www.brewersfriend.com/yeast-pitch-rate-and-starter-calculator/

 

podaje, że potrzebujesz 2,75L starter, ale robiony na mieszadle magnetycznym (celowo cofnąłem datę produkcji o kilka dni ponieważ ten kalkulator obliczenia robi na dzień dzisiejszy). Bez mieszadła magnetycznego niestety możesz zapomnieć o starterze - wtedy mała, lekka warka + starter to jedyne wyjście.

Starter.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.