Skocz do zawartości

program BeerSmith - pomoc dla użytkowników


coder

Rekomendowane odpowiedzi

Czy do wersji mobilnej można podrzucić słody np. ze strzegomia i drożdże z fm? Zastanawiam sie czy nie zainwestować w wersję mobilną.

Można pod warunkiem,  że masz desktopową wersję i prześlesz sobie przez chmurę. Może być z trialowej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

przy zwiększaniu straty na chmieliny o np. 1 l., beersmeth automatycznie zwiększa o 1 l. ilość wody do wysładzania. Czy nie powinien również zmniejszać blg lub zwiększać ilość słodu?

 

Ty określasz w programie finalną ilość litrów, wydajność oraz składniki. Jeżeli zmieniasz ilość chmielin to program prawidłowo dostosowuje recepturę zmieniając nie składniki czy też określone na początku parametry warki , ale właśnie ilość wody, bo skoro odpada Ci 1L więcej chmielin to 1L więcej wody ma największy sens patrząc przez pryzmat zachowania receptury :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korespondowałem na ten temat z autorem programu.

Odesłał mnie do http://beersmith.com/blog/2014/11/05/brewhouse-efficiency-vs-mash-efficiency-in-all-grain-beer-brewing/

 

Generalnie podejście ma, że wydajnośc to jest 'brewhouse', która obejmuje straty na chmieliny. WIęc jeśli zmieniasz ilość osadu, to musisz zmienić wydajność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korespondowałem na ten temat z autorem programu.

Odesłał mnie do http://beersmith.com/blog/2014/11/05/brewhouse-efficiency-vs-mash-efficiency-in-all-grain-beer-brewing/

 

Generalnie podejście ma, że wydajnośc to jest 'brewhouse', która obejmuje straty na chmieliny. WIęc jeśli zmieniasz ilość osadu, to musisz zmienić wydajność.

właśnie... :)

jak to przeliczyć? o ile spada wydajność przy dodatkowym np. jednym litrze chmielin?

założę -5% wydajności na litr chmielin i zobaczę jak wyjdzie... :D

Edytowane przez Wobor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

 

Korespondowałem na ten temat z autorem programu.

Odesłał mnie do http://beersmith.com/blog/2014/11/05/brewhouse-efficiency-vs-mash-efficiency-in-all-grain-beer-brewing/

 

Generalnie podejście ma, że wydajnośc to jest 'brewhouse', która obejmuje straty na chmieliny. WIęc jeśli zmieniasz ilość osadu, to musisz zmienić wydajność.

właśnie... :)

jak to przeliczyć? o ile spada wydajność przy dodatkowym np. jednym litrze chmielin?

założę -5% wydajności na litr chmielin i zobaczę jak wyjdzie... :D

 

Mam deko problem z wgraniem bibliotek chmieli, słodów itd - robiłem to lata temu i coś nie bardzo mogę sobie znowu z tym poradzić a forum też już przeszukałem i bez rezultatu. Mam najnowszą wersję + spolszczenie. jak załadować do bibliotek słody chmiele i inne?? Z góry dziękuje za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam deko problem z wgraniem bibliotek chmieli, słodów itd - robiłem to lata temu i coś nie bardzo mogę sobie znowu z tym poradzić a forum też już przeszukałem i bez rezultatu. Mam najnowszą wersję + spolszczenie. jak załadować do bibliotek słody chmiele i inne?? Z góry dziękuje za pomoc.

Otwórz plik z zawartością, następnie wejdź w zakładkę, zaznacz wszystko, potem przejdź do magazynu programu i tam wklej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam deko problem z wgraniem bibliotek chmieli, słodów itd - robiłem to lata temu i coś nie bardzo mogę sobie znowu z tym poradzić a forum też już przeszukałem i bez rezultatu. Mam najnowszą wersję + spolszczenie. jak załadować do bibliotek słody chmiele i inne?? Z góry dziękuje za pomoc.

Otwórz plik z zawartością, następnie wejdź w zakładkę, zaznacz wszystko, potem przejdź do magazynu programu i tam wklej.

 

Dzięki za pomoc. Próbowałem wklejać w złe miejsce poprawnie to do zakładki SKŁADNIKI. Dziękuje za pomoc

Edytowane przez Brzytwiarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wam. Mam problem z ustawieniem garnka w wersji mobilnej.

1. Przy jednych jest napisane BIAB a przy drugich Extract, nie wiem o co z tym kaman.

2.Mash tun volume to objętość samego ziarna?

3.batch Volume to objętość całej brzeczki na raz do gotowania?

Może mi ktoś pomóc to ogarnąć?

BS2.https://zapodaj.net/bbbb31637fb4b.png.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moga być Twoje ;) potrzebuje kanwy bo nie moge sobie z tym poradzic. Odnoszę wrażenie ze jest sporo pozycji ktore w zasadzie pokazuja to samo tylko nazywaja sie (są przetlumaczone?) Inaczej

 

Prośba o skrin tego miejsca, jeżeli jest taka możliwość :)

Edytowane przez czaro27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

Co może oznaczać zapis przy chmieleniu "Aromatyczny Moczenie 5 min"? W momencie, kiedy wybrałem opcję aromatyczny przy ostatnich 5 minutach gotowania IBU obnizyło mi się o kilka procent. 

 

Pozdrawiam,

Mateusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

 

Ma ktoś słody z Bestmalz do BS2

a może tak trochę wysiłku byś włożył w to Twoje hobby i sobie poszukał :)

Na forum jest nawet takie miejsce gdzie łatwo można znaleźć wiele plików :D

 

Wiem i włożyłem. Sprawdziłem wcześniej i ściągnąłem wszystkie i ten najzwyczajniej przeoczyłem. Dlatego zadałem pytanie. Czy teraz pasuje ? :)

Thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.