Skocz do zawartości

program BeerSmith - pomoc dla użytkowników


coder

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy dobrze rozumiem, na każdą warkę jest osobna receptura? W Brewness mam swoją bazę receptur, wybieram i klikam "uwarz to" i dana warka jest w zakładce "moje warki". Tutaj jak rozumiem rozwiązane to jest na zasadzie receptura=warka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem dzisiaj korzystać z zakładki "profilowanie wody". Ustawiłem parametry swojej wody, następnie w w/w zakładce wybrałem profil jaki mnie interesuje. Program fajnie wylicza dodatki, które muszę uzupełnić do zacierania i wysładzania.

bs1.thumb.JPG.74b1581caf65e6adbfb4a41b4e154ac6.JPG

Problem pojawił się gdy chciałem w dodatkach uzupełnić posiadane ilości tychże składników, np chlorku wapnia czy też gipsu. Niestety nigdzie nie mogę ich znaleźć, w zakładce Dodatki też ich brak. Występują nazwy anglojęzyczne, np calcium chloride czy gypsum. Dodałem ręcznie, wpisałem stan magazynu i przy projektowaniu klikam "usuń z magazynu" i dostaję taki komunikat

bs2.thumb.JPG.692e1a279f1735f5221647bf543cfa78.JPG

Wychodzi na to, że nie są powiązane z tymi dodanymi przeze mnie. Jak to rozwiązać? Mógłbym to ominąć, bo nie są to takie ilości, że się nie połapie kiedy się kończą w magazynie, ale nie daje mi to spokoju. Poza tym chlorek wapnia, który posiadam jest w płynie o stężeniu 33%, a ten, który podrzuca program - to nie mam pojęcia. Zakładam, że o czystości 99%.

Edytowane przez smola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zainstalowani spolszczenia program wyłącza się po kliknięciu w Składniki->Słód i Składniki->Dodatki. Chmiel, drożdże i woda działają bez problemu.

System to Linux. Próbowałem Mint 20, mint 19, Mint LMDE, Ubuntu, Xubuntu.

Nie jestem zbyt biegły w technologii, ale może istnieje jakieś proste rozwiązanie do łopatologicznego wytłumaczenia? Dla laika?

Spotkał się ktoś z takim problemem?

 

Zrzut ekranu z 2021-10-18 19-21-34.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 18.10.2021 o 19:46, tomlo napisał:

Po zainstalowani spolszczenia program wyłącza się po kliknięciu w Składniki->Słód i Składniki->Dodatki. Chmiel, drożdże i woda działają bez problemu.

System to Linux. Próbowałem Mint 20, mint 19, Mint LMDE, Ubuntu, Xubuntu.

Nie jestem zbyt biegły w technologii, ale może istnieje jakieś proste rozwiązanie do łopatologicznego wytłumaczenia? Dla laika?

Spotkał się ktoś z takim problemem?

 

 

 

Udało się rozwiązać problem @tomlo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nadal to samo. Wstawiam nowe logi. W sumie takie same, nie ma tylko komunikatu Gtk-Message.

 

tom@tom-mint:~$ beersmith3
09:14:18: SLib::Init - logging started
09:14:18: BeerSmith3
09:14:18: SLib::Init - Creating BResource
09:14:18: SLib::Init - Loading resources
09:14:19: Debug: Adding duplicate image handler for 'PNG file'
09:14:19: Debug: Adding duplicate image handler for 'JPEG file'
09:14:19: Debug: Adding duplicate image handler for 'TIFF file'
09:14:19: Debug: Adding duplicate image handler for 'GIF file'
09:14:19: Debug: Adding duplicate image handler for 'PNM file'
09:14:19: Debug: Adding duplicate image handler for 'PCX file'
09:14:19: Debug: Adding duplicate image handler for 'IFF file'
09:14:19: Debug: Adding duplicate image handler for 'Windows icon file'
09:14:19: Debug: Adding duplicate image handler for 'Windows cursor file'
09:14:19: Debug: Adding duplicate image handler for 'Windows animated cursor file'
09:14:19: Debug: Adding duplicate image handler for 'TGA file'
09:14:19: Debug: Adding duplicate image handler for 'XPM file'
09:14:19: SLib::Init - Loading opts table
09:14:23: BSApp: m_scale=1000, m_xpix=8, m_ypix=16
09:14:23: Warning: Web extension not found in "/usr/local/lib/wx/3.1.3/web-extensions", some wxWebView functionality will be not available
09:14:39: Warning: Web extension not found in "/usr/local/lib/wx/3.1.3/web-extensions", some wxWebView functionality will be not available
09:14:39: Warning: Web extension not found in "/usr/local/lib/wx/3.1.3/web-extensions", some wxWebView functionality will be not available
09:14:43: Warning: Web extension not found in "/usr/local/lib/wx/3.1.3/web-extensions", some wxWebView functionality will be not available
09:14:43: Warning: Web extension not found in "/usr/local/lib/wx/3.1.3/web-extensions", some wxWebView functionality will be not available
09:14:43: Warning: Web extension not found in "/usr/local/lib/wx/3.1.3/web-extensions", some wxWebView functionality will be not available
../src/common/strconv.cpp(1167): assert ""Assert failure"" failed in FromWChar(): trying to encode undefined Unicode character
Pułapka debuggera/breakpoint (zrzut pamięci)
 

Edytowane przez tomlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tak, na 64bit.

System:    Kernel: 5.4.0-90-generic x86_64 bits: 64 compiler: gcc v: 9.3.0 Desktop: Cinnamon 5.0.7 
           wm: muffin dm: LightDM Distro: Linux Mint 20.2 Uma base: Ubuntu 20.04 focal

Już się przyzwyczaiłem do używania BeerSmith przez Wine ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Hej, jest gdzieś jeszcze plik ze słodami Viking Malt dla Beersmith?

 

Edit: Znalazłem, trzeba zainstalować odpowiednie rozszerzenie z menu programu Beersmith. Nie jest to jednak kompletna oferta słodowni.

Edytowane przez Gąska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.