Skocz do zawartości

Zymoferm opinie


Szwed

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar wysłać tą gęstwę do morza, ale jeszcze zapytam: czy ktoś ma może dobre doświadczenia z weizenem na Zymoferm Ayinger Weissbier?

Miałem te weizeny, rzekomo megabananowe to powiem krótko i treściwie. Piwo zrobione na nich nazwałem "Chemiczny Ali". Myślałem, że chemiczne posmaki wynikały z tego, że zapodziałem OXI i fermentor dezynfekowałem medycznym skinseptem, ale widzę, że to nie była wina dezynfekcji.

edit: Najlepsze z tych drożdży są probówki :)

Edytowane przez Tomek-Pasieka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zymoferm Z038-2-38 Altbier

To dopiero moja III warka z zacieraniem i wydawalo mi sie ze wyplynalem na zbyt glebokie wody z tymi plynnymi drozdzami ale nie jest zle.

starter nie odpalil w ogole po 24h (co jest normalne z tego co czytam) ale zadalem je mimo wszystko i dzis rano przywital mnie piekny delikatnie kremowy kozuszek a minelo zaledwie 12h. W zapachu mam ochote sie kapac :) no i fiolka rewelacyjna ( w zasadzie jest mi zbedna ale wzbudza nieodparta pokuse zeby cos w niej przechowywac albo zamrozic :P ) efekty smakowe niestety do opisania za kilka tygodni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bochemian pilsner na zymoferm Z012-5-37 budweiser lager wyszedł całkiem dobry , piwo wyjątkowo klarowne , dodre w smaku, jedyny mankament to stosunkowo wysokie odfermentowanie z 13,5BLG zostało tylko 2,5BLG , a nie zacierałem na wytrawno. Za jakiś tydzień dam znać jak smakuje nagazowane piwko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj 1 degustacja pilsnera na Z012-5-37 budweiser lager. Piwo zabutelkowane 7 dni temu a już ma sporo gazu.

Piwo wyjątkowo klarowne , osad tak zbity na dnie , że można wylać całą zawartość bez utraty klarowności , smak typowego czeskiego pilsnera.

Osobiście jestem bardzo zadowolony z tych drożdży , jutro będę warzył tmawe właśnie na nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zymoferm Z012-5-37 budweiser lager , zrobiłem na tych drożdżach 5 warek i to jeszcze nie koniec.

Drożdże zostawiają czysty lagerowy smak i bardzo klarowne piwo ,odfermentowanie w granicach 70%-75%

Jedyna wada to fakt , że nawet z gęstwy startują minimun w 24h ale do tego można się przyzwyczaić.

Edytowane przez bubuś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem gęstwę Zymoferm Ayinger Weissbier z zbioru pierwszego 31.03.2012 i dodałem je do Dunkelweizen 11 blg. Na początku starter zrobiłem 250 ml po 12 godzinach 1000 ml po 24 godzinach 2 l. Z początku nie było widać aby wystartowały, głowiłem się bo nie miałem suchych. Po zwiększeniu objętości do litra i napowietrzeniu (mieszałem ręcznie nie mam mieszadła magnetycznego) drożdże pięknie wystartowały po 48 godzinach zostały zadane czyli dziś o 8 rano i po 3 godzinach zaczęły już pracować w fermentatorze. Jestem zadowolony z nich jak na razie. Zobaczymy do jakiego poziomu odfermętują (test FFT mam nastawiony) teraz tylko 10 dni burzliwej :) i napisze swoje wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Panowie pozwole sobie odkopac ten temat, poniewaz natknalem sie na te drozdze.

Pare lat minelo od zalozenia tego watku, moze ktos uzywa i dzis tych drozdzy?

Z tego co widze mieszane opinie, ale moze na przestrzeni lat sie jakos nieco poprawila? Bo musze przyznac ze ceny tych drozdzy maja nie do pobicia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Hanys93 napisał:

Panowie pozwole sobie odkopac ten temat, poniewaz natknalem sie na te drozdze.

Pare lat minelo od zalozenia tego watku, moze ktos uzywa i dzis tych drozdzy?

Z tego co widze mieszane opinie, ale moze na przestrzeni lat sie jakos nieco poprawila? Bo musze przyznac ze ceny tych drozdzy maja nie do pobicia

 

Gdyby to były dobre drożdże to dalej by się sprzedawały na naszym rynku :D Nawiązując do swojego posta powyżej - piwo wyszło złe, siarkowodorowe i jak guma balonowa. Z tymi Zymofermami był jeden szkopuł zawsze losowanie czy odpalą czy nie. Znajomy nakupił ich w tamtych lata z 10 fiolek to połowa mu nawet nie ruszyła w starterze, a wszystkie były w dacie. Więc polecam uważać choć minęło 6 lat i możliwe, że coś od tamtej pory się nauczyli to jednak niesmak pozostał spory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamowilem lagerowe do dunkli, zobaczymy co z tego bedzie. Moze na przestrzeni lat cos sie poprawilo skoro nadal utrzymuja sie na rynku. Ba, nawet sprzedaja w baniakach po 20l wiec jest nawet oferta skierowana pod male browary.

Poczytalem nieco na niemieckich forach i opinie sa mieszane - jedni chwala, nawet i suche od nich, drudzy narzekaja.

Najpierw dla pewnosci zrobie starter. Chociaz plus w moim przypadku taki ze mieszkam na miejscu, wiec wedlug obietnicy sprzedawcy powinienem dostac swiezy Reinzucht. Zamowic trzeba do niedzieli, bo w srode maja odbior zamowien na swiezo.

200 ml za 4,70€ nie ma tragedii najwyzej juz od nich nie kupie.

Jak bedzie tak daleko to napisze efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starter ruszyl wiec jak narazie jest okej ;) Mysle ze bez startera tez by sie obylo bo jak reinzucht doszedl to przy otwieraniu pojemnika az nakretka poszla w kosmos taki nabuzowany :D

Ale wolalem nie ryzykowac. Warka sie warzy, zobaczymy jaki daja smak w piwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.