Skocz do zawartości

OSTRY DYŻUR - wątek TYLKO dla potrzebujących pilnej pomocy !


coder

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Totalnie zrąbalem temat, proszę, nie śmiejecie się. Zabrakło mi kapsli przy butelkowaniu. Zostalo mi jakieś 7 L piwa wymieszanego z glukoza. Czy jeśli jutro wieczorem, po 24H będę miał kapsle, mogę.bez obaw butelkowac to piwo? Z góry dziękuję za pomoc.

 

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieeeeeee, dlaczego wszyscy chcą lać w kibel zawsze. Ech. Zamknij fermentor i do zimnego. Jak nic nie zrobisz to trudno. Zmierz BLG i podczas butelkowa sprawdź czy drożdże tego co dodałeś już nie przejadły.

Edytowane przez jkx6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wysładzać wodą o temp. 82C bo mi lekko podskoczyła?

 

tak na chłopski rozum, zakładając najgorszy przypadek czyli wysładzanie na raty, gdzie dolewasz kolejną porcję wody na młóto - jaka tam będzie na oko temperatura jak dolana woda zacznie przez to młóto przepływać lub ją z młótem wymieszasz? jaka jest Twoja intuicja?

 

podpowiem że tak, można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w poniedziałek aktywowalem Wyeast Kolsch 2565 (data produkcji 16 september 2016 zakupione we wrzesniu i trzymane w lodowce) po 3 godzinach delikatnie napuchły, po 2 dniach bez zmian trzymane w temp 21 C. W srode zrobilem 1L starter 10 BLG do dzisiaj to jest po 2 dniach piany nie bylo a zapach tez jakis dziwny niby drozdze ale cos tam jeszcze da sie wyczuc dodam ze po otwarciu drozdzy tez cos niepokojacego dalo sie wyczuc. 

Co proponujecie krecic je dalej czy moze olac sprawe (brak piany dziwne zapachy) i kupic suchary bo warzenie jutro?

Z gory dzieki

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo kumam. Możesz rozjaśnić? Aktywowałeś drożdże i trzymałeś 2 dni??? W starterze raczej piany nie mam ale używam mieszadła. Poza tym startery nie pachną za ładnie. Sprawdź BLG tego starteru na początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam moze zle napisalem aktywowalem w sensie rozbilem saszetke w srodku. Kreci sie nawet ostro wir na okolo 2 cm a piany nima, zrobilem juz troche starterow i zawsze piana byla a tu nic. Gdzies mi ucieklo ze mieszane na mieszadle magnetycznym.

Co poradzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Ty za szybko kręcisz

Może 

 

Edit. Ale może dyskutować na ten temat napisał byś coś konstruktywnego temu który pyta bo racze nie starasz się rozwiązać jego problemu tylko czepiasz się mnie, że nie mam piany.

Edytowane przez guma44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że był przyrost drożdży. Możesz zakupić suchary w razie W. Osobiście, wsadził bym to do lodówki na dobę, potem zmierzył BLG i spróbował czy nie jedzie kanałem rzeczywiście. Jak nie jedzie i BLG zeszło do ~0 to bym użył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.