Skocz do zawartości

OSTRY DYŻUR - wątek TYLKO dla potrzebujących pilnej pomocy !


coder

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy raz w karierze nie ruszyły mi drożdże z gęstwy. BE-256gęstwa ok 0,5l zebrana po rozlewie w niedzielę. Zadana połowa gęstwy we wtorek o 22 do blonde ale 17BLG. Brzeczka i temperatura otoczenia ok 16 stopni, napowietrzona 8-krotnym przelewaniem. Słoik z gęstwą wyjęty z lodówki 10h przed zadaniem.

Aktualnie mija 30h i zero, nic.

Zadawać drugą połowę gęstwy?

Pomysł ratunkowy mam taki, że jutro butelkuję APĘ na US-05.  Zlałbym brzeczkę znad osadzających się belgów, zagotował, schłodził, napowietrzył i zadał amerykańców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Problem z Lagerem Bohemian pilsner. 2 miesiące w lodówce ok 10°C i odfermentowało z 18,5 tylko do 8,5 BLG. Zwykle schodziło do 2,5 BLG. Chciałem je butelkować i teraz mam problem. Butelki umyte, zasypane cukrem (3g) a  piwo jeszcze nie gotowe. Teraz mam dylemat. Zlewać a potem spuszczać gaz, wypłukać butelki i zlać i też spuszczać gaz, zlać na cichą bo się obawiam infekcji od kranika, zostawić kilka dni w cieple i zlewać? Zwykle używałem  S-23 Fermentisa. Tym razem Mangrove Jack's Bohemian Lager M84.

 

Nie wiem co teraz robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rageofhonor napisał:

Niestety 10g.

W tych S-23 jest więcej bo 11,5g. Tyle lat warzę piwo i pierwszy raz mam taki problem. To mi rozwali cały grafik w tym roku.

Tylko co teraz? Nie zainfekuje mi się piwo przez kranik?

I zawsze lagera 18,5BLG robiłeś na 1 paczce drożdży? Przecież to jakiś mega underpitching, warka 20L?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym underpitchingiem to tak jest. Wg kalkulatora trzeba tonę drozdzy suchych dać, a często na 1 paczce wyjdzie choć 18 czy 24 plato to jakieś ekstremum. Na warce 25l przy 13,5pl wg kalkulatora często wychodzi 4-5 paczek co mija się z celem. Faktem jest ze przy starterze piwa są nieco smaczniejsze a Ty padłeś jednak ofiarą underpitchingu. Przelałbym to na cicha i chyba dodał jeszcze jedna paczkę drozdzy bo 8,5 plato to jeszcze dużo do zjedzenia a te drożdże raczej tego nie zrobia. Jeśli boisz się zakażenia przez kranik możesz zrobić to wężem silikonowym od góry tylko najpierw bym go porządnie wysterylizował łącznie z dłońmi, astepnie wkładasz wezyk do piwa aby wewnątrz węża znalazło się piwo i wyciągasz zatykajac koniec, wtedy nie trzeba pociągać ustami przy przelewaniu co uważam za największe ryzyko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Glabro napisał:

Przelałbym to na cicha i chyba dodał jeszcze jedna paczkę drozdzy bo 8,5 plato to jeszcze dużo do zjedzenia a te drożdże raczej tego nie zrobia.

Pierwsze. To zagadnienie nie jest nagłe i nie nadaje się do Ostrego Dyżuru!

Drugie. Radzisz zadać paczkę suchych drożdży do piwa w którym panują warunki dla nich nieprzychylne (alkohol, ciśnienie osmotyczne, częściowo zajęte środowisko). Jeśli coś może pomóc to dużo zahartowanej i zdrowej gęstwy po słabszym lagerze.

Trzecie. Piszesz: Wg kalkulatora trzeba tonę drożdży suchych dać, a często na 1 paczce wyjdzie choć 18 czy 24 plato to jakieś ekstremum. Na warce 25l przy 13,5pl wg kalkulatora często wychodzi 4-5 paczek co mija się z celem. Faktem jest ze przy starterze piwa są nieco smaczniejsze. GĘSTWA to jest odpowiedź, a jedna paczka sucharów na 18-24BLG dolnej fermentacji to nie jest ekstremum tylko marnowanie czasu i surowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuję rozwiązać problem, który obecnie zmierza w zła stronę. Samo przelanie na cicha nie pomoże więc dodanie drożdży po rehydratacji co najwyżej pomoże i raczej nie zaszkodzi. Można ewentualnie zrobić starter aby jeszcze namnozyc.

Twoja odpowiedź z gęstwą jako remedium na wszystko koledze niewiele wniesie, bo raczej nie kitra jej w lodówce podczas gdy robi jednocześnie underpitching sucharami. Ktoś Ci pisze, że wyszło mu piwo na paczce sucharów przy plato 18 i ja mu wierzę, były już posty o tym, że to wychodzilo co nie oznacza, ze tak powinno sie robic bo to pewnego rodzaju szczęście. Oczywiście, że dobra gęstwa jest lepsza niż starter czy paczka sucharów ale ktoś potrzebuje pomocy a jej nie ma. Masz jakiś zły humor dzisiaj, że negujesz wszystko co ludzie piszą z własnych doswiadczen?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

ZA DUŻO CUKRU WSYPANE DO REFERMENTACJI! 

 

omyłkowo wsypalem 5g na 500ml piwa. 

Siedzi piwo w butelkach kilka godzin.. czy zlać do kolejnych butelek a resztę cukru wywalić... Nie będzie pewności ile się rozpuściło już ale zawsze będzie mniej niż 5g !! 

Czy zostawić i jakoś będzie??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Michal131 napisał:

ZA DUŻO CUKRU WSYPANE DO REFERMENTACJI! 

 

omyłkowo wsypalem 5g na 500ml piwa. 

Siedzi piwo w butelkach kilka godzin.. czy zlać do kolejnych butelek a resztę cukru wywalić... Nie będzie pewności ile się rozpuściło już ale zawsze będzie mniej niż 5g !! 

Czy zostawić i jakoś będzie??? 

Ja chyba bym po prostu kontrolował nagazowanie co kilka dni i, w przypadku zdiagnozowania problemu (a przy tej ilości surowca to raczej pewne), szybko spijał... No i nauka na przyszłość! ?

Edytowane przez Jancewicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Właśnie kończę wysładzać i muszę przerwać na chwilę cały proces bo muszę jechać do przedszkola odebrać dziecko bo kaszle... Pytanie, czy jak za kilka godzin zacznę już od gotowania i chmielenia to czy coś złego stanie się z piwem?

Proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.