Skocz do zawartości

Browar Czarny Ryś


Rekomendowane odpowiedzi

HEHE - mam nadzieję, że będziesz Pan zadowolony

Mi moja księgowa (czytaj LP) nie zatwierdziła budżetu na zakup nowego sprzętu :(. Liczę, że taka okazja się jeszcze przydarzy. Chociaż ja wolałbym wyższy i o mniejszej średnicy, i celuję tak pomiędzy 30-35litrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo do nowego browaru, w którym pojawi się taboret gazowy przeprowadzę się nie wcześniej niż na późną jesień, może zimą i do tej pory jestem skazany na płytę ceramiczną w kuchni. Dla mnie graniczy wymiar to ok 30cm.

 

Mamy dziurę budżetową bo wszystko poszło na wadium i zabezpieczenie należytego wykonania zlecenia. Kilkanaście tysięcy zamrożone na kilka ładnych miesięcy, więc i budżet piwowarski mocno okrojony, i inwestycje wstrzymane do odwołania :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odnośnie gara, miałem w sumie kupować garnek 70l, jednak po tym sezonie stwierdziłem, że ~50l gar jest dla mnie wystarczający. Jak by tego było mało, kroi się mały powrót do korzeni ponieważ będę robił ponownie sporo warek 20l, a raczej 2x20l w jeden dzień. W tym celu kupiłem ostatnio lodówkę turystyczna 24l w Auchan za 29 zł, będzie sporo zacierania na lenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw rozpocznę od wyszykowania nowego pomieszczenia, a sprzęt będzie się jakoś rozrastał. Planowane wybicie nie będzie przekraczało 40 litrów, bo dużo większą przyjemność mam z uwarzenia kilku mniejszych warek różnych piw niż jednej dużej. Poza tym kto to wypije?? Ileż piwa można rozdawać, a w domu jestem jedynym piwowarem (nie licząc małej pomocnicy) i piwopijem (tu ewidentnie jestem osamotniony) :D

dzieki za +

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inwestuje znów :D Żegnam plastikowe fermentatory a witam szklane. Inwestycja spora ale szkło będzie mi dłużej służyło. Szkło będzie również lepsze do lagerowania.

 

post-3232-0-25337100-1372703847_thumb.jpg

 

Dwa słoje 25l do fermentacji burzliwej

Dwa słoje 19l do fermentacji cichej/lagerowania.

 

Wymiary okolo ~30 cm średnica, ~40 cm wysokość, między jednym a drugim jest około 1 cm różnicy na średnicy i wysokości.

 

Słoje produkuje Chomik. Szkoda, że nie są gladkie w środku ale za to mają odkręcaną pokrywkę więc można łapą dobrze umyć. Zamiast małej zakrętki można wcisnąć na gwint biała zakrywkę z dziurkami (działa jak rurka co bulka). W zestawie są również pasy do noszenia słoi.

 

Piwowarstwo to niekończące się inwestycje ;) Aczkolwiek osobiście postanowiłem, jak już, kasę pakować w polepszanie warunków fermentacji.

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja LP lubi moje piwa, preferuje jasne do 4% vol. Zazwyczaj ma być zimne. Napiszcie jak Wasze LP zachowują się podczas warzenia? Trwa to zazwyczaj cały dzień czyli chłopa nie ma!

Edytowane przez GB...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja LP lubi moje piwa, preferuje jasne do 4% vol. Zazwyczaj ma być zimne. Napiszcie jak Wasze LP zachowują się podczas warzenia? Trwa to zazwyczaj cały dzień czyli chłopa nie ma!

 

...I nagroda offtopa roku idzie do... GB...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inwestuje znów :D Żegnam plastikowe fermentatory a witam szklane. Inwestycja spora ale szkło będzie mi dłużej służyło. Szkło będzie również lepsze do lagerowania.

 

post-3232-0-25337100-1372703847_thumb.jpg

 

Dwa słoje 25l do fermentacji burzliwej

Dwa słoje 19l do fermentacji cichej/lagerowania.

 

Wymiary okolo ~30 cm średnica, ~40 cm wysokość, między jednym a drugim jest około 1 cm różnicy na średnicy i wysokości.

 

Słoje produkuje Chomik. Szkoda, że nie są gladkie w środku ale za to mają odkręcaną pokrywkę więc można łapą dobrze umyć. Zamiast małej zakrętki można wcisnąć na gwint biała zakrywkę z dziurkami (działa jak rurka co bulka). W zestawie są również pasy do noszenia słoi.

 

Piwowarstwo to niekończące się inwestycje ;) Aczkolwiek osobiście postanowiłem, jak już, kasę pakować w polepszanie warunków fermentacji.

jaka cena?

co to znaczy, że nie są gładkie w środku? chodzi o tą kratkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff, po 2 dniach walki, wczoraj udało mu się zrobić kran w zamrażalniku. Majsterkowicz ze mnie lichy więc robiłem sporo błędów.

 

Malowanie desek

post-3232-1372781150,1636_thumb.jpg

 

Mocowanie nadbudowy

post-3232-1372781164,3271_thumb.jpgpost-3232-1372781174,7486_thumb.jpg

 

Sporo roboty było przy odkręceniu klapy bo śruby były zapieczone

post-3232-1372781183,5153_thumb.jpg

 

I na gotowo

post-3232-1372781193,5304_thumb.jpgpost-3232-1372781201,2948_thumb.jpg

 

Docelowo będą trzy krany.

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to gdzie będzie stalo - w garażu

No to jeszcze czeka Cię wykombinowanie urządzenia transferowego do salonu w okolice odbiornika TV. Nie uśmiechałoby mi się drałowanie zimą, w mróz i zawieruchę do garażu po kufelek piwka. No chyba że: "Kobieto przynieś mi piwo, tylko pamiętaj ze środkowego kranu i nie za dużo piany" :smilies: - sie rozmażyłem.......

Edytowane przez korzen16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.