Skocz do zawartości

Spotkanie Piwowarów Domowych w Minibrowarze Spiż Katowice


Pieron

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Dzięki wszystkim za bardzo liczne przybycie. Przyznam, że tym razem prócz birofilów przybyło liczne grono piwowarów domowych z Częstochowy, Radomska a nawet Poznania. Na pewno było ponad 200 osób.

Mnie bardzo cieszy liczne przybycie piwowarów domowych, dzięki Wam zrobiło się bardzo tłoczno i rozmownie. Dzięki Komisji, która to tym razem opędzlowała dubble piwowarów domowych i wyłoniła zwycięzców. Dzięki Jackowi za pokaz warzenia, było wiele chętnych który na pewno zdobyli nie tylko małe doświadczenie ale i przekonały się do zacierania.

W kwietniu do kolejna edycja, więc do zobaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja podziękuję Pieronowi za zorganizowanie spotkania.

Również serdeczne podziękowania dla wszystkich za miłą atmosferę i wspólne pogadanki.

Wyrazy wdzięczności dla kolegi Kocurka za "piwną edukację".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzeczka dojechała do domu bez problemów z szybkością zbliżoną do prędkości światła (nowe auto Pierona). Nottinghamy z gęstwy zadane, czekam na pierwsze oznaki fermentacji. Dziękuje wszystkim, którzy znaleźli czas by pomóc mi w niełatwym zadaniu uwarzenia piwa w pięć godzin. Szczególnie Coelianowi i Przemyssowi, którzy najwięcej pomagali no i Markowi za akcje usunięcia młóta (z wykorzystanie kanalizacji miejskiej). Poza nimi wiele osób przyczyniło się do powstania Spiżowego, amerykańskiego, bursztynowego ale. Dziękuje raz jeszcze wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie dotarłem do komputera. PIERONIE wielkie dzięki za zorganizowanie spotkania - naprawdę świetna impreza. Wszystkim chciałem podziękować również za wymianę doświadczeń degustacyjnych jak i samego procesu warzenia i fermentacji ... jeszcze raz dzięki ... oby takich spotkań było więcej :):):P:P

 

tak na marginesie - po spotkaniu mam zmieniony pogląd na temat "nagazowania typowego Ale'a" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoły uginały się od butelek :D Organizacja świetna, przy takiej imprezce jest gdzie usiąść i pogadać w większym gronie, bo np. w Żywcu czy Cieszynie nie było takich warunków. Było super, poznałem wiele nowych smaków, tych, które na pewno będę chciał robić, jak i tych, na które się raczej nie skuszę :D

Co do "nagazowania typowego ale'a" przestałem się obawiać, że moje piwa są niedofermentowane, gdy schodzą tylko do 4,5°Blg :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można nabyć takie małe kufelki , ja też chcę taki :D Do następnego spotkania

Małe kufelki dostaniesz jak zapiszesz się na Birofilie w Żywcu i przybędziesz je odebrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spiżowe AAA dziś przelałem na cichą. Ekstrakt około 4°Blg. Pewno już dużo nie zejdzie bo zacieranie w 68°C. W smaku wyczuwalne amerykańskie chmiele. W aromacie nie bardzo ale to nie problem bo na cichą dodałem: 15g Amarillo, 15g Citry i 10g Centenniala. Sporo tego więc pewno cicha będzie krótsza niż w moim AAA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Spiżowe AAA dziś trafiło do butelek z 130g cukru. Był problem z chmielem, który nie zdążył zatonąć. Do filtracji użyłem podwójnego woreczka muślinowego zdezynfekowanego w kąpieli ClO2. Mam nadzieję, że taka dezynfekcja mu wystarczyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.