Skocz do zawartości

Słodownia Malteurop - dawny Baltic Malt


zbylon

Rekomendowane odpowiedzi

 

Też zamówiłem od nich słód, wysyłka bardzo szybka, zamówienie w środę wieczorem, ok. 12 w piątek odebrałem słód.

Słód Pale, słód jak słód, karta ze specyfikacją była pewnie w folii, którą wywaliłem niestety...

Ale przyjmując zaw. ekstraktu jak np. w Optimie, to wydajność liczona po amerykańsku wyszła ok. 85, brzeczka klarowna.

Ogólnie jestem zadowolony, jak nie będę przejeżdżał obok innej słodowni i będzie mi się kończył słód podstawowy to na pewno będę dalej korzystał.

 

 

Panie Michale, wysłałem skan na Pana mail.

 

Dziękuję za skan atestu, będę teraz mógł wpisać dokładne dane do brewtargeta oraz do arkusza w excelu.

 

Oprócz tempa realizacji zamówienia, także poziom obsługi i kontaktu z klientem zasługuje na pochwałę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Większość osób zamawiało 1-2 rodzaje słodów, więc ma jedynie jeden lub dwa atesty i raczej nikomu nie będzie się chciało pojedynczego słodu wrzucać.

 

Mój Pale, workowany 29.05 ma takie parametry:

Wilgotność: 4,3%

Ekstrakt:82,2%

Barwa EBC:5,6

Barwa po gotowaniu: 9,8

Białko: 10,5%

Azot rozp: 750 (g/100g)

l. Kolbach: 44,6

lepkość:1,51

betaglukan: 110

FAN: 167 mg/l

Kruchość: 87%

ziarna szkliste: 1,5%

wyrównanie >2,5mm: 94%

przesiewy <2,2mm: 1,5%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzałem na stronkę i nie do końca rozumiem brak specyfikacji słodów w opisie produktów . Nawet sklepy detaliczne po woli uzupełniają , dla producenta to jakieś nie porozumienie IMHO . To że dołączają do worka to zrozumiałe , ale co najpierw trzeba kupić żeby wyjaśnić czy tego akurat szukam ;) .

 

P.s. Super że ktoś fatyguję się i rozmieszcza na naszym forum parametry , ale to za chwilę ucieknie . A na stronie producenta to musi być od początku .

Edytowane przez czeburaszka710
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To powiedz mi jak można na zwykłej suszarni uzyskać taki kolor, bo ja nie słyszałem. Wogosz zweryfikuje.

 

Inna możliwość, że oni tego słodu nie robią, tylko sprzedają cudzy.

Jak widać trochę późno natknąłem się na ten wątek. Nie wiem czy jestem tym specjalistą który mógłby to zweryfikować, ale potwierdzam że można zrobić słód karmelowy używając typowej suszarni do słodu. Wygodniej oczywiście użyć prażarki, ale słody karmelowe jasne (tak mniej więcej do 130 EBC) da się zrobić na typowej suszarni, choć oczywiście osprzęt suszarni (szczególnie kable) musi wytrzymywać wysokie temperatury suszenia. Tak naprawdę słód karmelowy robi się przed suszeniem, na etapie kiełkowania, a wysokie temperatury i czas suszenia determinują ilość powstałego karmelu z cukrów i oczywiście barwę. I tak kiedyś powstawał słód karmelowy, kiedy nie używano prażarek. Słody karmelowe ciemne, powyżej 150 EBC to wytwór współczesny z użyciem prażarek, gdzie tak naprawdę łączy się tworzenie karmelu z cukrów (których wcale nie ma tak dużo w ziarnie) z procesem wstępnego palenia ziaren i w ten sposób uzyskuje się barwy 200, 300 czy 400 EBC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Użyłem pilzneńskiego do kilku warek i jestem zadowolony. Przełom podręcznikowy a brzeczka klarowna. Wydajność zacieru wzrosła o ok.5-8% w porównaniu do wcześniej używanego Strzegomia i Bruntala. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z ich pilsa, pale ale i pszenicznego i jestem bardzo zadowolony. Ogromnym plusem jest transport gratis. Ostatnio zamówiłem 100kg i nie zapłaciłem nic za przesyłkę ... w innych sklepach musiałbym płacić za 3-4 przesyłki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To powiedz mi jak można na zwykłej suszarni uzyskać taki kolor, bo ja nie słyszałem. Wogosz zweryfikuje.

 

Inna możliwość, że oni tego słodu nie robią, tylko sprzedają cudzy.

Jak widać trochę późno natknąłem się na ten wątek. Nie wiem czy jestem tym specjalistą który mógłby to zweryfikować, ale potwierdzam że można zrobić słód karmelowy używając typowej suszarni do słodu. Wygodniej oczywiście użyć prażarki, ale słody karmelowe jasne (tak mniej więcej do 130 EBC) da się zrobić na typowej suszarni, choć oczywiście osprzęt suszarni (szczególnie kable) musi wytrzymywać wysokie temperatury suszenia. Tak naprawdę słód karmelowy robi się przed suszeniem, na etapie kiełkowania, a wysokie temperatury i czas suszenia determinują ilość powstałego karmelu z cukrów i oczywiście barwę. I tak kiedyś powstawał słód karmelowy, kiedy nie używano prażarek. Słody karmelowe ciemne, powyżej 150 EBC to wytwór współczesny z użyciem prażarek, gdzie tak naprawdę łączy się tworzenie karmelu z cukrów (których wcale nie ma tak dużo w ziarnie) z procesem wstępnego palenia ziaren i w ten sposób uzyskuje się barwy 200, 300 czy 400 EBC

 

 

 

Nie mamy w tej chwili prażarki - pracujemy nad tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam czy ma ktoś dostęp do tych słodów tylko w mniejszych ilościach bo na stronie dostępne tylko w workach po 25kg a wiadomo że jęczmienia palonego 25kg to ja bym miał na kilkanaście lat :)za odpowiedź z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którymś wątku związanym z malteurop ktoś pisał, że można poprosić o odsypanie mniejszej ilości karmeli itd ale najlepiej będzie to zweryfikować osobiście bo ja sam tylko pilsa póki co zamawiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp. Napisałem do nich email z takim zapytaniem i dowiem się co odpiszą ;)

Mam jeszcze pytanie czy ktoś stosował słody specjalne palone itp. jak się sprawdzają ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam pytanie czy

 

 

Podzieliłby się ktoś parametrami słodów z tej słodowni?

 

Jeżeli ktoś potrzebuje jakieś to dajcie znać - wyślę przykładowe.

 

Ja byłbym chętny pilznenski i pszenica i mam pytanie jak zamówić mniejszą ilość chodzi mi o pszenice 10 kg.Mam jeszcze pytanie o jakiś ciemny słód 20 ebc

Edytowane przez ireneuszj69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ma ktoś dostęp do tych słodów tylko w mniejszych ilościach bo na stronie dostępne tylko w workach po 25kg a wiadomo że jęczmienia palonego 25kg to ja bym miał na kilkanaście lat :)za odpowiedź z góry dziękuję

 

 

Proponuję złożyć się w kilka osób na jeden worek.

Mogę oczywiście zapakować nawet po 1 kg ale jak dodamy cenę kuriera [za którego płacimy jak sprzedajemy worek] to 3 kg wyjdą drożej niż 25.

Takie pytanie kiedy można spodziewać się słodów z bieżącego roku

 

 

Po żniwach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy

 

 

Podzieliłby się ktoś parametrami słodów z tej słodowni?

 

Jeżeli ktoś potrzebuje jakieś to dajcie znać - wyślę przykładowe.

 

Ja byłbym chętny pilznenski i pszenica i mam pytanie jak zamówić mniejszą ilość chodzi mi o pszenice 10 kg.Mam jeszcze pytanie o jakiś ciemny słód 20 ebc

 

 

Irku tu musielibyśmy poszukać coś ze TheSwaen  - bo nasze np.: Viedeński kończy się na 10 a następny jest CaraMunich Light  - 80

 

Z TheSwaen mam GoldSwaen Hell - 20-30 EBC

http://theswaen.com/wp-content/uploads/2015/09/TheSwaen_GOLDSWAEN_HELL_specs_2016.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Proponuję złożyć się w kilka osób na jeden worek. Mogę oczywiście zapakować nawet po 1 kg ale jak dodamy cenę kuriera [za którego płacimy jak sprzedajemy worek] to 3 kg wyjdą drożej niż 25.

Pewnie chodzi bardziej o dodanie ze 2 kg do tego worka 25 kg, ewentualne zamówienie paru rzeczy, oczywiscie do granicy tych 25 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.