Skocz do zawartości

Krwiodawstwo


pavulonek

Rekomendowane odpowiedzi

skocz na OIOM, albo skocz na dziecieca onkologie. Taka drobna zacheta i to 20 minut zlego samopoczucia da sie przetrzymac ;)

Wizyta na dziecięcej onkologii spowoduje, że zamiast spędzić 20 minut na samo oddanie krwi dołożysz jeszcze 40-60 min. i oddasz płytki lub koncentrat krwinek czerwonych. :) Płytki w sumie łatwiej, bo można co miesiąc, krwinki czerwone co 6 miesięcy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wczoraj w mojej miejscowości odbył się koncert zespołu TSA. Koncert szczególny gdyż dzień wcześniej Andrzej Nowak, gitarzysta zespołu, trafił do szpitala w ciężkim stanie. Muzycy pomimo okrojonego składu zagrali rewelacyjny, ponad dwu godzinny koncert właśnie dla swojego kolegi. Ze sceny padła prośba o oddawanie krwi dla Andrzeja. Jeśli ktoś ma możliwość to zapraszam.

Informacje potrzebne aby dopełnić formalności w punkcie krwiodawstwa:

Kraków, ul. Wrocławska 1, Szpital Wojskowy

z dopiskiem "Dla Andrzeja Nowaka"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dziś znów oddawałem, nie obyło się bez przygód... Drugi raz na 9 donacji moje żyły zostały zmasakrowane, wyglądam jak narkoman :P Usłyszeć "cholera przeszła na wylot" przy wkłuciu - bezcenne :P Ale i tak za 2 miesiące wrócę do RCKiK, o ile hemoglobiny będzie dość :)

 

Btw. właśnie stwierdzam empirycznie, że picie piwa na wieczór po donacji to zły pomysł. Niby takie oczywiste a nie pomyślałem, że jedno piwo mnie tak sponiewiera... Tyle czerwonych podkreśleń w poście... Nigdy więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

No, ja niestety z oddawaniem krwi się pożegnałem, dorwała mnie borelioza w zeszłym roku po ukąszeniu kleszcza (na miesiąc czasu sparaliżowało mi pół głowy). Nie pamiętam czy pytają o boreliozę w Polsce, bo ostatnio tutaj oddawałem 10 lat temu, ale w Irlandii borelioza wyklucza z oddawania dożywotnio. Ciekawostka - do niedawna w Irlandii dostawało się po oddaniu krwi puszkę Guinnessa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jak dobrze pójdzie, to w tym roku stuknie dwadzieścia litrów, szkoda że nie zacząłem po 18-tce, byłoby dwa razy tyle. Po oddaniu krwi czuję się rewelacyjnie cały dzień. Zachęcam wszystkich do oddaania krwi i zapisania się do rejestru dawców szpiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.