Skocz do zawartości

Kapslownica jak jest najlepsza


misiu36100

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Odgrzebuję stary temat, bo moja greta dziś już zaczęła odmawiać współpracy.

Zastanawiam się nad Heavy Duty, jednak blat na którym na ogół kapsluję nie wystaje poza obrys szafek na których leży, więc nie dam rady niczego do niego przykręcić.

Pytanie do posiadaczy Heavy Duty: czy ta kapslownica daje radę nieprzykręcona do blatu?

Od zakupu tej kapslownicy zawsze kapsluję bez żadnego mocowania do blatu czy stołu i jest OK. Kapslownica jest bardzo mobilna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad Heavy Duty, jednak blat na którym na ogół kapsluję nie wystaje poza obrys szafek na których leży, więc nie dam rady niczego do niego przykręcić.

A jak gruby jest ten blat? Nie musisz go przewiercać na wylot, wystarczą krótsze śruby. Tak jak piszą koledzy: można kapslować bez przykręcania, ale dużo wygodniej jest przykręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mocuję moją ściskiem stolarskim do blatu i jest super.

Tez tak robię. Ale była informacja MERVa, że blat nie wychodzi poza obrys szafek więc odpada. Można tez przymocować ściskiem do taboretu. Szczerze mówią tak właśnie robię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Pozwolę odkopać sobie temat :) Zastanawiam się czy nie wymienić grety na stołową. Myślałem o grifo i taką bym brał, ale widzę, że nie ma jej w sklepach?, więc prosiłbym o radę, czy np. taka daje rade http://twojbrowar.pl/prestashop/pl/rozlewnia-browaru/805-kapslownica-stolowa-26mm.html

Chcę mieć kapslownicę nie do zajechania... no niestety tak jest jak się nie kupi raz a dobrze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pozwolę odkopać sobie temat :) Zastanawiam się czy nie wymienić grety na stołową. Myślałem o grifo i taką bym brał, ale widzę, że nie ma jej w sklepach?, więc prosiłbym o radę, czy np. taka daje rade http://twojbrowar.pl...olowa-26mm.html

Chcę mieć kapslownicę nie do zajechania... no niestety tak jest jak się nie kupi raz a dobrze ;)

dodaj trzy dychy i pozwól sobie na taką:

 

http://www.browamator.pl/szczegoly.php?grupa_p=6&przedm=4701668

 

zwykła dźwignia nie ma szans z przekładnią zębatą - wiem coś o tym :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Kapslownicę stołowa Heavy Duty - GRIFO i muszę przyznać że rewelacja. Wszystkie elementy wykonane z metalu oprócz uchwytów i prowadnicy magnesu. Solidne wykonanie nie do zajechania.

Ps. Trzeba w niej zrobić tylko drobne usprawnienie wypolerować od wewnątrz pierścień kapslujący bo ma drobne ranty które mogą lekko klinować butelkę. Więcej tu: http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=77047

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dotarła do mnie nowa, stołowa Grifo, w wersji standard, z dźwignią. Zakapslowałem już nią jedną warkę, ogólnie bez porównania z Gretą, kapsluje mocno i co najważniejsze nie niszczy butelek. Problemem jest tylko jak na razie to, że każdą butelkę musiałem wydłubywać bo się klinowała, tak samo jak u niektórych w wersji HD, z tym że nie widać większych prążków na głowicy. Pytanie, czy to się z czasem wyrobi/a, czy podszlifować papierem jak ktoś sugerował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie się wyrobiło po 4 warkach i 2 cydrach :) czyli jakieś 200 butelek i jeszcze czasem niektóre się klinują ale już widzę że jest lepiej. Ja bym nie szlifował z czasem się samo wyrobi :) Chyba że cię to bardzo denerwuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie nie zauważyłem żeby Grifo HD lepiej bądź gorzej kapslowała 0,5l vs 0,33 l ale dopiero dwie warki zakapslowała..

Butelki lekko klinowały się w głowicy - co mnie irytowało, drobny papier ścierny i kropla oleju roztarta wewnątrz głowicy załatwiły problem.

 

Wg mnie najlepszym rozwiązaniem- jak ktoś ma sposobność, zrobić własną wykorzystując kolumnę kierowniczą. Przekładnia ślimakowa praktycznie bezszelestna i z większą precyzją wykonana niż w Grifo HD. Było już o tym na forum, nawet film pokazowy jak działa na YT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denerwować to nie, ale właśnie o to chodzi, bo jak teraz poprawię, a i tak się wyrobią, to mogę tylko popsuć. Bardziej się obawiam, że zanim się głowica wyrobi, to od tego szarpania inne części szlag trafi.

Butelek 0,3 niestety, jeszcze nie kapslowałem.

Edytowane przez BeerGrill
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dotarła do mnie nowa, stołowa Grifo, w wersji standard, z dźwignią. Zakapslowałem już nią jedną warkę, ogólnie bez porównania z Gretą, kapsluje mocno i co najważniejsze nie niszczy butelek. Problemem jest tylko jak na razie to, że każdą butelkę musiałem wydłubywać bo się klinowała, tak samo jak u niektórych w wersji HD, z tym że nie widać większych prążków na głowicy. Pytanie, czy to się z czasem wyrobi/a, czy podszlifować papierem jak ktoś sugerował?

glowica powinna miec jakieś 0,5mm luzu i wtedy byloby OK. proponuje papier scierny i bedzie OK :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pozwolę odkopać sobie temat :) Zastanawiam się czy nie wymienić grety na stołową. Myślałem o grifo i taką bym brał, ale widzę, że nie ma jej w sklepach?, więc prosiłbym o radę, czy np. taka daje rade http://twojbrowar.pl...olowa-26mm.html

Chcę mieć kapslownicę nie do zajechania... no niestety tak jest jak się nie kupi raz a dobrze ;)

 

Tu moja stołowa, zrobiona ze staraj grety i stojaka od wiertarki, rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Griffo HD żeby dobrze bączki butelkować trzeba albo coś podłożyć pod butelkę, obciąć na wysokość albo dorobić jedno nacięcie. Mi się klinuje, ale totalnie z tym nic nie robię bo mi to nie przeszkadza wcale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby Grifo HD kapslować bączki trzeba wykonać bardzo skomplikowaną czynność- trzeba cegłę podłożyć :smilies: . A na serio, moja Grifo przeszła już jedną modyfikację, musiałem nowe dziury na śruby wywiercić bo pionu nie było. Teraz czeka ją druga, otwór w którym obraca się całe ustrojstwo popychające trzpień z z głowicą się wyrobił i powstał luz. Muszę jakąś tulejkę wmontować, która z powrotem ją usztywni. Więc nie polecam Grifo HD ani żadnej innej, każda po jakimś czasie będzie do wymiany. Fakt, że kapsluje wszystko, nie ma znaczenia grubość butelki, albo to czy ma gwint czy go nie ma. Na poważnie myślę jednak żeby na wszelki wypadek jakąś tanią dokupić, nawet młotkową, żeby mieć w zapasie. Coś czuję, że skończy się na połączeniu Grifo ze stojakiem do wiertarki, ten wygląda bardzo solidnie.

Edytowane przez Jacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.