Skocz do zawartości

DIY Sterownik temperatury (STC-1000).


mirogster

Rekomendowane odpowiedzi

Będzie normalnie działać jak by nigdy nic. Na sterowniku, będzie normalnie świecić kontrolka od chłodzenia, będziesz słyszał załączający się przekaźnik, ale jako że nie będzie do niczego podłączony nie wywoła to żadnego efektu. Sam tak go użytkuje.   

 

W tych wejściach nie ma

prądu dopóki sam go tam nie doprowadzisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
24 minuty temu, Voriz napisał:

Ja używam maty grzewczej dla gadów, 45W (jakoś 30/60cm) w zupełności wystarcza.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

I ta mata leży pod fermentorem czy owija się nią fermentor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ja położona luźno za fermentorem w lodówce, miedzy wiadrem a matą jest około 2/3cm, w żadnym miejscu nie przylega. Sonde mam zaizolowana na fermentorze.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam! Czy wam się też trafił taki stc-1000 w którym nie można zejść poniżej jednego stopnia przy funkcji F2?
Mam ustawioną żądaną temperaturę 18°C ale sterownik uruchamia lodówkę dopiero jak temperatura podskoczy do 19. Minimalny zakres to jeden stopień, trochę to dużo chyba że ja coś źle robię ale wydaje mi się że nie.


Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Czy wam się też trafił taki stc-1000 w którym nie można zejść poniżej jednego stopnia przy funkcji F2?
Mam ustawioną żądaną temperaturę 18°C ale sterownik uruchamia lodówkę dopiero jak temperatura podskoczy do 19. Minimalny zakres to jeden stopień, trochę to dużo chyba że ja coś źle robię ale wydaje mi się że nie.


Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
W dniu 28.09.2019 o 10:13, Typhon napisał:

Witam! Czy wam się też trafił taki stc-1000 w którym nie można zejść poniżej jednego stopnia przy funkcji F2?
Mam ustawioną żądaną temperaturę 18°C ale sterownik uruchamia lodówkę dopiero jak temperatura podskoczy do 19. Minimalny zakres to jeden stopień, trochę to dużo emoji53.png chyba że ja coś źle robię ale wydaje mi się że nie.


Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka
 

 

Trzeba ustawić mniejszą histerezę. Ja u siebie miałem 0,4 C i po przekroczeniu tej temp. sterownik się uruchamiał.

 

Teraz mam trochę inny problem. Sterownik STC-1000 działa mi za pierwszym razem - czyli wyłączam go z prądu daje z 10 minut odpocząć podłączam pod lodówkę i do prądu, chłodzi mi do temperatury zadanej (w tym przypadku 10C). Po czym wyłącza chłodzenie i wpada w fazę stagnacji tzn. temperatura normalnie rośnie, a on nie załącza agregatu w lodówce. Tym sposobem temp. podjeżdża mi do temp. pokoju. Miał ktoś taki problem? Rozebrałem go i sprawdziłem wszystkie łączenia. Sterownik włącza się i wskazuje temperaturę prawidłowo. Słabo, że nie mogę zostawić go samemu sobie tylko co jakiś czas kontrolować. 

 

Wkurzony trochę jestem bo pierwsze piwo na lodówce i sterowniku i taki babol wyszedł. 

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, INTseed napisał:

Nie ma on w sobie jakiegoś resetu?

 

No właśnie ogarnąłem instrukcje na necie i reset jest jakby to nazwać automatyczny po wyświetleniu błędu "Er". Nigdzie nie widzę resetu na przycisk.

 

Dobra ogarnąłem. Okazało się, że kable do gniazdek są na wcisk nie na śrubkę i przy docisku pokrywy jeden kabel wychodził z slotu. Do tego lut puścił na zerze przy łączniku. 

 

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
No właśnie ogarnąłem instrukcje na necie i reset jest jakby to nazwać automatyczny po wyświetleniu błędu "Er". Nigdzie nie widzę resetu na przycisk.
 
Dobra ogarnąłem. Okazało się, że kable do gniazdek są na wcisk nie na śrubkę i przy docisku pokrywy jeden kabel wychodził z slotu. Do tego lut puścił na zerze przy łączniku. 
 
Też miałem zimne luty, 2 w moim przypadku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

 

W dniu 29.04.2020 o 09:35, Undeath napisał:
W dniu 28.09.2019 o 10:13, Typhon napisał:

Witam! Czy wam się też trafił taki stc-1000 w którym nie można zejść poniżej jednego stopnia przy funkcji F2?
Mam ustawioną żądaną temperaturę 18°C ale sterownik uruchamia lodówkę dopiero jak temperatura podskoczy do 19. Minimalny zakres to jeden stopień, trochę to dużo emoji53.png chyba że ja coś źle robię ale wydaje mi się że nie.


Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka
 

 

Trzeba ustawić mniejszą histerezę. Ja u siebie miałem 0,4 C i po przekroczeniu tej temp. sterownik się uruchamiał.

 

Niekoniecznie, sam mam taki sterownik. Niżej jednego stopnia w F2 nie można zejść. To zbyt dużo, wobec powyższego, czy ktoś kupował w ostatnich miesiącach ten z linka autora tematu? Jest to wersja programowalna?

W dniu 4.06.2012 o 22:52, mirogster napisał:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.01.2021 o 15:38, hopek napisał:

 

 

Niekoniecznie, sam mam taki sterownik. Niżej jednego stopnia w F2 nie można zejść. To zbyt dużo, wobec powyższego, czy ktoś kupował w ostatnich miesiącach ten z linka autora tematu? Jest to wersja programowalna?

W ostatnich miesiącach to nie, jakieś dwa lata temu u tego sprzedawcy. Fabrycznie miał histerezę 0,3 C, był programowalny. Działa bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Kupiłem właśnie lodówkę na komorę fermentacyjną, która ma dwie sprężarki - osobną dla zamrażarnika i osobną dla lodówki, można osobno włączyć zasilanie dla jednej i drugiej przyciskiem na panelu.

Wpływa to jakoś na podstawowy schemat podłączenia sterownika? Nie znam się na tym kompletnie, więc może pytanie jest debilne.

 

Drugie pytanie - czy przy takim układzie da się tak podłączyć sterownik, żeby wpływał tylko na temperaturę w lodówce, a zamrażarka działałaby normalnie? Pytam o możliwość, bo i tak dam to do zrobienia komuś, kto się na tym zna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.05.2021 o 22:15, Willow napisał:

Kupiłem właśnie lodówkę na komorę fermentacyjną, która ma dwie sprężarki - osobną dla zamrażarnika i osobną dla lodówki, można osobno włączyć zasilanie dla jednej i drugiej przyciskiem na panelu.

Wpływa to jakoś na podstawowy schemat podłączenia sterownika? Nie znam się na tym kompletnie, więc może pytanie jest debilne.

 

Drugie pytanie - czy przy takim układzie da się tak podłączyć sterownik, żeby wpływał tylko na temperaturę w lodówce, a zamrażarka działałaby normalnie? Pytam o możliwość, bo i tak dam to do zrobienia komuś, kto się na tym zna ;)

Przy takim układzie odpada najprostsze rozwiązanie jakim jest podpięcie całej lodówki pod sterownik. Zamiast tego musisz się podpiąć pod termostat lodówki, co wymaga już drobnej gimnastyki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Hary86 napisał:

Przy takim układzie odpada najprostsze rozwiązanie jakim jest podpięcie całej lodówki pod sterownik. Zamiast tego musisz się podpiąć pod termostat lodówki, co wymaga już drobnej gimnastyki. 

Pod termostat, czy wystarczy pod sprężarkę od lodówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.