Skocz do zawartości

Pożywka dla drożdży


coder

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Hanys93 napisał:

A po co chcesz go rozpuszczac w wodzie?

 

sugeruję sie przepisem @DanielN :

 

W dniu 8.01.2019 o 23:21, DanielN napisał:

Rozpuszczasz 8 gramów ZnCl2 w 1 litrze wody demineralizowanej. Każdy mililitr roztworu będzie zawierał około 4 mg cynku. Dozowanie to 1 ml na każde 10 litrów brzeczki. Da Ci to wtedy niecałe 0.4 mg/l, czyli tyle ile trzeba wg podręczników. Dodaje najczęściej na koniec gotowania. Zwykle ograniczam się do poziomu poniżej 0.3 mg/l. Cynk przyśpiesza start drożdży i da się to odczuć. Roztwór możesz przechowywać bardzo długo w szczelnej butelce. Oczywiście jak masz precyzyjną wagę możesz zrobić roztworu 10 razy mniej odmierzając 0.8 grama w 100 ml wody.

 

 

Jeśli masz lepszy sposób podziel się proszę ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa ok, nie wiedzialem do ktorego posta sie odnosisz.

Jesli chcesz robic to regularnie to zastosuj sie do porad Daniela, a jak chcesz tylko wyprobowac to wrzuc bezposrednio na koniec gotowania do brzeczki odrobine na koncowce szpiczastego noza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.12.2019 o 22:49, Radi_wroc napisał:

Czy rozpuszczony ZnCl2 w wodzie (osmoza) po sterylizacji w szybkowarze straci właściwości? Zakładając ok 10% na odparowanie wody, to nie za dużo?

W wodzie nie powinien, chyba że książkach piwowarskich mijają się z prawda.. Wiem że w gotującej brzeczce wchodzi powoli w jakieś reakcje, dlatego dodaje się go na koniec, niestety nie mam teraz jak tego sprawdzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kupiłem 100g chlorku cynku i przyszedł w takiej postaci jak na zdjęciu. Ja wiem że to jest silnie higroskopijne ale że aż tak, przez szczelnie zamknięte opakowanie? 

Nadaje się to jeszcze jako pożywka? W sumie lotne to to nie jest więc chyba wszystkie właściwości powinno zachować? 

DSC_0603.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.