Skocz do zawartości

Ogłoszenie pracy


Pieron

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście, że nie z konstrukcji. Tak jest po prostu.. łatwiej. I nie oszukujmy się- jak zrobisz 3 "fajne" piwa, to zachwyci się tym garstka piwolubów, a zwykły Kowalski pokręci nosem, bo "on tego nie zna i woli Żywca"... Te trzy receptury to taki kompromis pomiędzy ekonomią, psychologią i piwowarstwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie - z zasady popytu i podaży,ceny ;] ( lub alternatywna wersja : tanio, dużo, szybko) Większość kowalskich nie rozróżnia gatunków poza ciemnym,pszenicznym i pilsem. Proste.

 

Na marginesie, po wizycie w Tyskiej Browarni dowiedziałam się że ekonomia jest najważniejsza. Pytałem panią przewodnik o jakość to zmieniła subtelnie temat...

Edytowane przez Lusterko87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstyd się przyznać, ale to wizyta w browarze tyskim zainspirowała mnie do wejścia na "dobra stronę piwnej mocy" i jak rycerz dżedaj walczę o dobry smak piwa u mnie w domu/u rodziny i u znajomych edukując ich i siebie , że piwo to nie tylko tychy i zywiec.

 

Nie mam sentymentu do tego browaru - korporacja jak każda inna, ale dzięki tej wizycie zacząłem czytać o procesie powstawania piwa a od tego już krok do naszego forum i warzenia prawdziwego piwa a nie jak to mój znajomy podsumował, że koncerniaki to z jednej tabletki ... :D

 

 

A my jesteśmy w tej komfortowej sytuacji, że robimy piwo dla nas dla siebie -nie musimy robić piwa dla wszystkich.\

Jak to ktoś kiedyś powiedział nie dam ci przepisu na sukces ale dam ci przepis na porażkę ---> Staraj się zadowolić wszystkich ;)

Edytowane przez lkulos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie tych minibrowarów oferta podaje te style: Pils, Hell, Alt, Weizen, Weizen Bock, Kolsch, Bock, Mein Bock*, Marzen, Dunkel, Stout

 

°Chodziło pewnie o Maibock'a, ale cóż...

 

Oferują też szkolenie w bardzo atrakcyjnej cenie.

 

Jak ruszą trzeba się będzie wybrać i zobaczyć co to jest naprawdę i czy czasem nie jest to strata czasu i pieniędzy.

Edytowane przez Bogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobry żart, żeby piwowar miał kategorię B. Każdy technolog (obojętnie czy w browarze czy w gorzelni) musi coś tam wypić i nawet jeśli alkohol w piwie jest w wyniku fermentacji, policji się nie przekona, że to praca (a) i że to napój higieniczny (b).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Tak z ciekawości. Wie może ktoś ile mniej wiecej wynoszą zarobki takiego piwowara z minibrowaru?

 

Podłącze się do tego pytania.

Założyciel tego tematu, na pewno posiada odpowiednią wiedzę w tej kwestii ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.