Skocz do zawartości

etykiety piw domowych - uzupełniamy galerię


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

To ja się dodam również, jako, że skończyłem prace na etykietami swojego browaru :)

 

Wzór: post-8533-0-54090600-1399399991_thumb.png

 

Etykiety piwek:

post-8533-0-43495900-1399400013_thumb.png post-8533-0-23720900-1399400014_thumb.png post-8533-0-13597600-1399400015_thumb.png post-8533-0-97373200-1399400015_thumb.png

 

PS. Jak dodajecie takie duże miniaturki? Jak wstawiam obrazki, to mi automatycznie pomniejsza.

Edytowane przez ThoriN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Jak dodajecie takie duże miniaturki? Jak wstawiam obrazki, to mi automatycznie pomniejsza.

 

musiałbyś umieścić na jakimś zewnętrznym hostingu a potem zalinkować poprzez ikonę "Grafika" obok ikonki "Usuń odnośnik"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stylizacji komiksowej bym się trzymał, żeby była jakaś konsekwencja (dlatego narysować te trzy znudzone panny, a nie brać od Crepax'a), druga kwestia postawić tylko na czerń i biel, bez szarości (BIDA, El Dorado, Klub Kokosa, Seduction of the Innocent, For IPA's sake tutaj jest perfekcja w grze światła i ciemności, a tam gdzie wchodzą półtony, rozmycia, wszystko się sypie), podobnie z czcionką, najczytelniejsza ta najnormalniejsza, czyli co w BIDA, Klub Kokosa, Seduction of the innocent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, były już zgłaszane takie postulaty :)

Ale mówisz, że połowa? Hmmm... Jak dla mnie tylko Majk i (od biedy) So Zen

 

Dwa pierwsze są od biedy czytelne, reszta bardzo męczy oczy. Generalnie czuję styl plakatów punk rockowych, co ma swój klimat ale ma też i ewidentne minusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etykietka dla Burton'a (parametry można przyjąć że 31 blg i 12,81%), ilustracja mówi sama za siebie, Szczur odnalazł w norce Krecika, wielce omszałą butlę Burton'a i go chwali, Krecik zaś się płoni rumieńcem :)

post-5299-0-27492400-1399564054_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogi:

1. Konsekwencja, zgoda - wygląda to zawodowo, kiedy wszystkie etykiety mają wspólny motyw, najlepiej gdy się jeszcze do tego znacząco różnią - wzorem wydają się być tu etykiety Ursy. No, ale panie - ja się bawię, nie sprzedaję. Obiecuję, że jak będę sprzedawał, to o tym pomyślę :)

 

2. Gdybym umiał, to bym narysował. Jest to hołd dla Crepaxa (nie Crepax'a!), mam nadzieję, że się nie przewraca 6 stóp pod mediolańską ziemią. Także hołd dla wszystkich, którzy czarują rysunkami. (À propos, Bogi - fajny szkic)

 

3. Szarość - nie. Czerń/biel - tak. Myślę, że się zgadzam - kolory dodają życia etykietom, ale nie będę ich projektował w kolorze, mając do dyspozycji jedynie cz/b laser. A ograniczenia trzeba wykorzystywać. Inna sprawa, czy mi się udaje.

 

4. Czcionka - zgadzam się, Mikodacs jest czytelna, spójna, fajna, czasem jednak lubię zaszaleć. Bardzo polecam www.glukfonts.pl - czcionki na Open Font Licence.

 

Lary:

Plakaty punkrockowe? Przyznam, że za bardzo nie wiem, co masz na myśli. Chodzi Ci o wygląd podobny do kserowanych zinów? Jeżeli to, to pochodna czerni i bieli. Bo wg mnie punkowego brudu w tych etach ni ma.

Fajnie by było także dowiedzieć się o minusach (o plusach też, ale może niekoniecznie) owej estetyki.

 

Czytelność - wiem, próbuję nad tym pracować, ale czasem to silniejsze ode mnie.

 

 

 

W każdym razie dziękuję za odzew. Lubię sobie przy nich podłubać, a jak się za długo dłubie, to się traci dystans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzorem wydają się być tu etykiety Ursy. No, ale panie - ja się bawię, nie sprzedaję. Obiecuję, że jak będę sprzedawał, to o tym pomyślę :)

 

Mnie się właśnie nie bardzo podobają ostatnie z Ursy, są już przekombinowane, i bardziej pasowałaby a'la te pierwsze.

 

(À propos, Bogi - fajny szkic)

Dzięki, ostatnio wróciłem całkiem do ołówka, ale jako dodatkową trudność dodałem styl Stacha z Warty, czyli nie używamy gumki :P, mam jeszcze dwa rysunki w klimacie szukalszczyków, ale nie wiem do jakich piw by się nadały, pokazać mogę.

 

Inna sprawa, czy mi się udaje.

Udaje się jak najbardziej, choć jak pisał Lary jest też klimat fanzinowski.

Edytowane przez Bogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie nowe. Ziz to brukat, nazwany na cześć latającego przedbiblijnego stwora. Niestety przez brak skrzydeł nabawił się w swym życiu paru kontuzji, bo latać to by chciał.

A blé to po francusku pszenica (lub kasa, ale to nie tu).

 

120qulj.png

 

2qkrswh.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze dwa rysunki w klimacie szukalszczyków, ale nie wiem do jakich piw by się nadały, pokazać mogę.

 

Dawaj, do jakichś się nadadzą na pewno (ale kto to szukalszycy, to musiałem poszukać w pamięci zewnętrznej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pszenica ewidentnie bardziej mi przypadła do gustu, jako że i piwo nieskomplikowane, to i etykietka jak znalazł i fajna gra słów.

 

Artysta i grupa kompletnie zapomniani i wyzuci z pamięci narodowej.

 

Jeden to jest " Prawomił* wykuwający toporła dla pokoleń", a drugi "Ów Krak**, co Z moka** pokonał" (tutaj wprowadziłem jeszcze element czerwonej kredy poza ołówkami), wszelkie sugestie mile widziane, :

 

*postać wymyślona, ale wpisująca się w mitologię Stacha z Warty

**postacie ewidentnie wzięte z Macimowy i opracowań Stacha z Warty, z etymologicznego punktu widzenia jak najbardziej teoria Stacha ma sens, do poczytania w książkach profesora L. Lameńskiego.

post-5299-0-06667000-1399982858_thumb.jpg

post-5299-0-76982600-1399982999_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.