Skocz do zawartości

etykiety piw domowych - uzupełniamy galerię


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

 

Ostatnio się przerzuciłem na takie etykietki:

Bardzo ładne. Masz do tego kontry ze składem i datami warzenia/ rozlewu?

 

Sorry, dopiero teraz przeczytałem, póki co nie mam ale postaram się niedługo wprowadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Widzę, że są tutaj prawdziwi artyści piwnych etykiet, nie to co ja :D Mam pytanie, czy znalazłaby się jakaś dobra dusza, która pomogłaby zrobić podobną prostą etykietę na piwo weselne? Wesele mam w sierpniu, myślałem, że sam podobałam z etykietą ale zadanie mnie przerasta. Wydaje mi się, że dla wprawionej osoby to relatywnie łatwe. Chodzi mi o coś jak poniżej, zdjęcie młodej pary (tzn tych ludzików) i informacje na temat piwa. Jaki program to ogarnia?

 

post-16968-0-29614200-1487698017_thumb.jpg

 

Druga sprawa, na czym drukujecie etykiety? Jakiś konkretny papier, zwykła drukarka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa, na czym drukujecie etykiety? Jakiś konkretny papier, zwykła drukarka?

Ja drukuję na zwykłym papierze w punktach ksero u mnie w mieście (czasem tylko warto sprawdzić jakość kolorowego druku w poszczególnych miejscach. Na jednej stronie mam 3 etykiety (Strona to ok. 1,5 zł). Wiadomo, że jak masz czas i chęci, to można się bawić z bardziej matowym papierem itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

wiem wiem ale to można powiedzieć taki nie zamierzona gafa ? ale dzięki temu wiem że każdy czyta etykietę

jeżeli chodzi o kolory to drukuję czarnobiałe a później z córką kolorujemy (8lat czasem pomaga mi w niektórych wyspach warzenia?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Switala18 napisał:

później z córką kolorujemy

Super.

Ja dotychczas raz podebrałem swojej kredkę i pokolorowałem na czerwono rękę z ostatniej warki.

Edytowane przez zasada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Złota łopata.

Znalazłem nowy pomysł na ety do Smashy.

Widać od razu co z czym, przy udziale czego.

 

Wcześniej większa, klejona centralnie:

gallery_6077_488_16058.png

 

Teraz wąska idąca dołem butelki:

large.5addd9ef281ef_51-SMaSH.png.58647260771ca487192cbdb40be2dd75.png

Edytowane przez zasada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Złota łopata *2.

Po poście z szablonem etykiety, pomyślałem, że wrócę do klecenia czegoś więcej niż prostych tekstowych.

Wyszedłem od wzoru z Canvy, dwa dni klikania i taki wstępny wygląd.

Do poprawy kilka spraw, szczególnie pełen kolor na jakiś rzucik zamienić i znaleźć z cztery domyślne palety do wykorzystania.

large.793685598_73_TMAVE.png.ed35e333b0f9792df3092ce8573be1a7.png

edit 16.04:

Od początku zabawy z etykietami starałem się zakładać, jak w wypadku robienia plakatów na koncerty/ potańcówki, żeby robić pod kątem faktycznie posiadanych możliwości druku. Projektowany full kolor plakat, który powielany ma być na cz-b ksero zazwyczaj wychodzi bardzo ciemny, nieczytelny etc. Dlatego zmodyfikowałem ten wielokolorowy do warunków cz-b drukarki i ksero

large.formatka_cz-b.png.1cab44f2ca7e955d3e2eb5e82ddb7078.png

Edytowane przez zasada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...

 

Ktoś będzie wysyłał?

Strasznie mnie jara ten konkurs, śledziłem go od dawna a teraz dopiero pomyślałem, że można by podesłać swoje wypociny.

Podejrzewam, że boom sprzed kilku lat, widoczny w tym wątku już przeminął ale może jakieś "honorable mentions" złapie ktoś z piwoorga?

 

edit: Zacząłem się przekopywać przez etykietkowy wątek na HBT: https://www.homebrewtalk.com/threads/show-us-your-label.229144 i myślę, że nie ma wstydu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Ogłoszono wyniki konkursu BYO, Polskę reprezentują trzy etykiety/ osoby w dziale wspomnień honorowych: Barbara Pospiech, Mateusz Haberka i najbardziej na forum znany Piotr Pieta (galeria piwo.org).

Zatem grstulacje @Zdrawko!!!

Więcej: https://byo.com/article/2022-label-contest-winners/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.