Skocz do zawartości

2013.09.14, 15 - I WARSZAWSKI KONKURS PIW DOMOWYCH


Infam

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jeszcze takich kilka to mogę ci podesłać :lol: :lol:

Dotychczas jedna stłuczka. Ale zabezpieczenia pozostawiały dużo do życzenia. To już lepiej owijać np. w boa ;-)

Miałem natomiast dziś rewelacyjnie zabezpieczoną paczką. Spora, myślałem, że są tam ze 3 style. Rozpakowuję pudełko a tam w środku niczym matrioszka drugie pudełko na "resorach w trójwymiarze" tj. na poduszkach z papierowych kulek ze wszystkich sześciu stron. Dobieram się do tego pudełka w środku i co... następne pudełko tak samo zabezpieczone. W tym trzecim było na szczęście piwo. Jestem pełen uznania. To przeżyłoby bombę ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś z okolic ma jeszcze w piwniczce Biere de Garde i się waha zgłosić?

Zapraszam do udziału w Konkursie. Czasu niedużo ale można jeszcze zgłaszać. Przy mniejszej ilości piw szanse na wygraną większe!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad 90 zgłoszeń (>360 piw), średnia na styl 23, średnia na uczestnika 1,33. Najwięcej piw w stylu AIPA (początek 5. dziesiątki), Biere de Garde bez eliminacji ale w drugiej dziesiątce, reszta pośrodku stawki. Bardziej szczegółowe informacje dziś nieco później (muszę posprawdzać powiązania dostaw- wpłat)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docierają pierwsze zgłoszenia na konkurs. Mamy ich w tym momencie 8.

Poniżej pierwsza paczka, przybyła pierwszego dnia zgłoszeń i jest aż z Makowa Podhalańskiego (Beskidy). Tomasz, życzę Ci, żeby witbier też był pierwszy!

No nie spodziewałem sie fotki mojej paczki czuje sie wyróżniony.pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem potwierdzenie, że wpłynęła ostatnia wpłata wpisowego.

Mogę więc z czystym sumieniem ogłosić ilości piw w poszczególnych stylach:

AIPA: 44

Biere de Garde: 11

Kożlak: 17

Witbier: 22

 

Jutro eliminacje.

Wszystkim życzę sukcesów w Konkursie, chociaż zwycięzców będzie niestety tylko czterech :-( ale za to wśród nich jeden najważniejszy - Piwowar w Ciechanie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na obecną chwilę mogę jedynie powiedzieć, że do rundy finałowej zakwalifikowało się po 12 piw w stylach AIPA, Koźlak, Witbier. W Bière de Garde finalistami są oczywiście wszyscy uczestnicy Konkursu w tym stylu. Niebawem poinformujemy ogólnie o poziomie piw w eliminacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieszczam podsumowanie eliminacji.

 

Styl AIPA

 

Do konkursu zgłoszono 44 piwa, do finału zakwalifikowano 12 piw. Poziom piw w tym stylu był całkiem wysoki. Czasem decydowały więc niuanse. Głównymi mankamentami wyeliminowanych piw był niski poziom charakterystycznego aromatu chmielowego, czasem nieodpowiednia jakość goryczki i sporadycznie wady wynikające z zakażenia piwa. Część piw maiła typowe wady takie jak aromat zielonych jabłek (aldehyd octowy) i zapach maślany (diacetyl).

 

Styl Witbier

 

Do konkursu zgłoszono 22 piwa z których 12 zostało zakwalifikowanych do finału. Ogólna jakość piw zgłoszonych do konkursu plasowała się na poziomie średnim . Najczęściej występujące wady to: przesadne użycie kolendry i/lub użycie kolendry o słabej jakości (aromaty warzywno-selerowe) ale zdarzały się również nieliczne infekcje (zarówno dzikie drożdże jaki i bakterie). W większości piw kolor, piana, goryczka oraz stopień odfermentowania był właściwy dla ocenianego stylu.

 

Styl Koźlak

 

Do konkursu zgłoszono 17 piw. Etap eliminacji przeszło 12 piw. Poziom zgłoszonych piw był również średni. Mieliśmy przyjemność oceniać piwa naprawdę dobre, wyjątkowe ale były też i słabe. Najczęstsze wady wśród zgłoszonych piw to: nadmierne estry oraz występowanie nut czekoladowych i palonych. Niestety zdarzały się i zainfekowane piwa (dzikie drożdże) a w nielicznych aldehyd octowy. Mocną stroną zdecydowanej większości piw był kolor i trwałość piany.

 

W stylu Bière de Garde wszyscy uczestnicy (11 zgłoszeń) są finalistami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak donoszą plotki najlepsze piwo, to pewnie te same co GCH w Żywcu, naszego kolegi Dagome CZESŁAWA DZIEŁAKA !!!

Natomiast w kategorii Bock wygrał Jan Krysiak (Wena), tuż za nim Jacek Stachowski - moje gratulacje, szczególnie dla Czesława :)

Jacek, lecisz jak burza :)

 

Z niecierpliwością czekamy na pełne wyniki.

Edytowane przez Pieron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy zaszczyt ogłosić wyniki Warszawskiego Konkursu Piw Domowych!

 

AIPA

1. Czesław Dziełak - 39/50

2. Paweł Grabka, Artur Jakubas, Mateusz Kralka - 35,5/50

3. Patryk Gojarski - 33/50

 

Witbier

1. Waldemar Pitala - 42,3/50

2. Michał Napiórkowski - 33,3/50

3. Karol Drzazga - 32,3/50

 

Koźlak

1. Jan Krysiak - 33,3/50

2. Jacek Stachowski - 33/50

3. Krzysztof Zach - 31/50

 

Biere de Garde

1. Jacek Skonieczny - 34/50

2. Waldemar Pitala - 28,5

3. Łukasz Pawlak - 25/50

 

Grand Prix, czyli 5000 zł oraz możliwość warzenia piwa w Browarze Ciechan, sponsorowaną przez Browary Regionalne Jakubiak zdobył Czesław Dziełak.

 

Szczegółowe wyniki i dodatkowe informacje opublikujemy wkrótce, wszystkim zwycięzcom gratulujemy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje zwyciężcom!

 

Zastanawiam się tylko, czy nie pojawi się konflikt interesów. W Cieszynie ten sam piwowar będzie warzyć IIPA, a w Ciechanowie AIPA. Ciekawe jak to oba browary pogodzą. I w jakim czasie pojawią się te warki.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez jamwnukers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.