Skocz do zawartości

Sybilla


Rekomendowane odpowiedzi

Kraj pochodzenia: Polska

Odmiana: aromatyczna

Średnia zawartość alfakwasów: 6.5-8

Krótki opis:

Polska odmiana chmielu do podwójnego stosowania - posiada cechy charakterystyczne dla odmian aromatycznych, ale charakteryzuje się też dość dużą zawartością alfa-kwasów. Zbliżony do odmiany Marynka, ale o większym wyczuwalnym aromacie. Wyhodowana w IUNG Puławy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Gdy warzyłem FAH wrzuciłem 25g Sybilli na cichą - czy dobrze myślę, że silny kwiatowy aromat i smak to właśnie jej sprawka?

Dobrze myślisz, miałem to samo. Najpierw myślałem, że to zakażenie, ale po dokładnym przeanalizowaniu wszystkiego głowę dać mogę, że to Sybilli sprawka. Na szczęście z upływem czasu kwiaty giną coraz bardziej. Póki co, Sybilla trafiła u mnie na czarną listę, wolę czystą goryczkę, bez udziwnień.

Edytowane przez Jacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 1 rok później...

No właśnie... ile go trzeba wsadzić aby był efekt. Ostatnio robiłem lekkiego górniaka i dałem 100g Sybilli na ostatnie 10 minut gotowania. Dało mi to 16 IBU natomiast aromat/smak jest jakby trochę słaby... Jakie macie doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 lata później...

Chmiel ma typowo brytyjski charakter, bardzo zbliżony do chmieli pochodzenia goldingsowego. 
Goryczka bardzo fajna, delikatna nie zalegająca, wyjątkowo nie ściągająca.

Aromat bardzo subtelny, biało owocowy, może trochę taki ogródkowy , trawiasty, bardzo orzeźwiający. Moc aromatyczna porównywalna do fuggle, może trochę nawet mocniej. 
Co sezon robię SH 18l z 100g Sybilli co daje wyjątkowo charakterystyczny aromat bez chmielenia na zimno. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.