Skocz do zawartości

Marynka


Rekomendowane odpowiedzi

Kraj pochodzenia: Polska

Odmiana: goryczkowa

Średnia zawartość alfakwasów: 6.5-9%

Krótki opis:

Tradycyjny polski chmiel z grupy goryczkowych o własnościach dualnych. To znaczy, że skupia w sobie wysokie walory aromatyczne przy jednocześnie dużej zawartości substancji goryczkowych. Odmiana uprawiana tylko w Polsce, wciąż ma największy udział w areale upraw. Powszechnie stosowana przez polskie browary przemysłowe do chmielenia na goryczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

No panie, ten teges, jakie piwo chcesz chmielić? W jasnej dziesiątce będzie jak napisałeś, w dwunastce zatartej na slodko i zostawionej w butelkach na rok - ideolo, w ciemnej 14-ce całkiem dobry efekt po niedługim czasie leżakowania...

 

Tak widzę chmielenie Marynką :D

 

Edytka: FWH prostuje ścieżki goryczkowe wiieeeelu chmieli, w zasadzie już nie chmielę inaczej.

Edytowane przez fidoangel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm,właśnie przerzuciłem się na marynkę ,czyli jak wygląda to chmielenie podczas zacierania ,mam załadować te 40-50 g szyszki i to wystarczy żeby mieć te 20 pare idu bez chmielenia podczas gotowania ?.

Co prawda teraz mam pszenne robić więc mogę to wypróbować na lubelskim.

 

Ok,już znalazłem.

Edytowane przez dziedzicpruski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm,właśnie przerzuciłem się na marynkę ,czyli jak wygląda to chmielenie podczas zacierania ,mam załadować te 40-50 g szyszki i to wystarczy żeby mieć te 20 pare idu bez chmielenia podczas gotowania ?.

Co prawda teraz mam pszenne robić więc mogę to wypróbować na lubelskim.

 

Ok,już znalazłem.

 

FWH to nie jest chmielenie w czasie zacierania, sie szukajki nie chce włączać widzę :P

 

Ps. Zgłosiłem przeniesienie dwóch postów do piaskownicy bo śmiecimy w temacie.

Edytowane przez fidoangel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie jest cierpka, kłująca, sucha. Z fwh jest zupełnie czysta, niecharakterystyczna.

GG z fwh.

 

A tak na poważnie,jak zapodam 40-50 g na 60 min to będę miał cierpką i suchą ?.

Tak.

 

Nie mogę zdierżyć takich pierdół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest pięć wersji Marynki: (1)świeża z rośliny, (2)zamrożona (próżniowo) świeża z rośliny, (3)ususzona z rośliny, (4)kupiona szyszka, (5)kupiony granulat. Ekstrakt raczej nie używany w domu. Najlepiej byłoby na 5 warkach przetestować każdą z wersji i wtedy porównać. Mnie bardzo smakowała (1).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Robiłem FES'a wg kalkulatorów 90 IBU na Marynce. 50g szyszek na 60 minut, 50g szyszek na 40 minut (plus na 10 min 30g Hallertau Mittelfrüh). Goryczka wyraźna, ale bez przesady (FG 1032). Ściągająca nie była, zalegająca trochę tak, ale, powiedziałbym, w granicach przyzwoitości. Ani zła, ani dobra, mówiąc krótko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Butelkowałem w weekend Polskie Ale do którego ok. 22 litrów na 6 dni dodałem 100 g Marynki 2015. Po otwarciu wiadra intensywny, narzucający się aromat słodkich owoców o tropikalnej proweniencji. Mango lub coś w ten deseń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Butelkowałem w weekend Polskie Ale do którego ok. 22 litrów na 6 dni dodałem 100 g Marynki 2015. Po otwarciu wiadra intensywny, narzucający się aromat słodkich owoców o tropikalnej proweniencji. Mango lub coś w ten deseń.

 

I jaki efekt po rozpieczętowaniu piwka? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Butelkowałem w weekend Polskie Ale do którego ok. 22 litrów na 6 dni dodałem 100 g Marynki 2015. Po otwarciu wiadra intensywny, narzucający się aromat słodkich owoców o tropikalnej proweniencji. Mango lub coś w ten deseń.

 

I jaki efekt po rozpieczętowaniu piwka? 

 

Po butelkowaniu intensywność aromatu raz, że spadła a dwa, nie był to już tak przyjemy aromat jak przed butelkowaniem. Dalej był słodki, ale ciężko było mi się doszukać w nim mango, kaki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jakie macie jeszcze doświadczenia z Marynką? Polska IPA przelana wczoraj na cichą i na zimno było m.in. 25g.Marynki. Mam opakowanie 100g.granulatu (zbiór 2019). Będzie mocno goryczkowe jak wsypię całość?

Jak to jest z tą goryczką w końcu...ilu browarników tyle opinii...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Vice napisał:

Jakie macie jeszcze doświadczenia z Marynką? Polska IPA przelana wczoraj na cichą i na zimno było m.in. 25g.Marynki. Mam opakowanie 100g.granulatu (zbiór 2019). Będzie mocno goryczkowe jak wsypię całość?

Jak to jest z tą goryczką w końcu...ilu browarników tyle opinii...

 

Syp całość, jak dobrze odfiltrujesz przy przelewaniu to nie podbije mocno goryczki, może trochę spotęguje odczucie ale nieznacznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.