Skocz do zawartości

Biowin - drożdże piwowarskie


zasada

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądając w weekend stronę Biowinu, znalazłem informację o dostępności drożdży piwowarskich ich własnej marki.

Górniaki i dolniaki wraz z króciutkimi kartami charakterystyk: górne - dolne.

 

Za mało informacji do osobnego wątku w dziale drożdżowym, nie znalazłem w ogóle żadnej wzmianki na forum - ktoś miał okazję próbować?

 

Dodatkowo filmik z wypuszczenia produktu:

[media]

[/media]) Edytowane przez zasada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Natomiast Anglicy i zresztą nie tylko Anglicy, są pionierami troszke innej fermentacji piwowarskiej przygotowywanej głównie na bazie słodu pszenicznego i ta fermentacja odbywa się w temperaturze 15 do 25°C"

Ta pani mnie przekonała- nie kupię tego produktu :D

Edytowane przez mimazy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że t babka średnio się zna, nie znaczy że nie należy drożdżom dać szansy;)

 

Zgoda, nie robiłem jeszcze dolniaków, więc może średnio się znam. Ale domyślam się, że sporo ludzi na warkę 20l daje jedną paczkę suchych dolniaków, i piwa im wychodzą. Nie każdy stosuje super technologię i liczy drożdże.

Edytowane przez bart3q
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z biowinu tylko 3 gramy mniej;)

Sorry, złapałem się na to, faktycznie masz rację :)

 

Co do filmu - domyślam się że jest to wykład dla ludzi którzy do tego biowinu przyjechali. W łodzi, w jego siedzibie, są organizowane spotkania winiarzy w siedzibie biowinu. Na stołach również widać sporo butelek win, po etykietach domyślam się że domowej produkcji. Winiarze wcale nie muszą dobrze się znać na produkcji piwa. Pani prowadząca ten wykład myli dużo pojęć i widać że się ogólnie na tym nie zna. Ale domyślam się że i dla większości publiki takie tematy to spora nowość.

 

Co wcale nie znaczy, że te drożdże są do kitu. Biowin ma kilka rodzajów swoich rodzajów drożdży winnych, fajnie że coś działają odnośnie piwnych. Technolodzy pewnie wiedzą z czym mają do czynienia, na pewno lepiej od tej Pani;)

Edytowane przez bart3q
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Pani to dr Ewa Kwapisz wykłada na wydziale Biotechnologi i nauk o żywności na Politechnice Łódzkiej. Miałem z nią zajęcia na szczęście nie z piwowarstwa :-D (nie uczono nas że dolna fermentacja to od niskich temperatur). Faktycznie słabo się przygotowała do tej pogadanki. Te spotkania są ogólnie na luzaku, a napić się tam można na prawdę bardzo dobrych trunków.

 

Drożdże jakie są to nie wiem. Nie muszą być złe. Do wina bardzo sobie cenię. Mam nadzieje, że w ich ofercie pojawią się także słody (prawdziwe), bo brakuje mi stacjonarnego sklepu w Łodzi, a przez internet nie bardzo lubię zamawiać.

 

Dobrze, że coś się dzieje, bo im większy wybór tym lepiej dla nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na spotkaniu z którego jest filmik. Był omówiony cały proces warzenia z zacieraniem, do tego trochę pogadanki o drożdżach.

Wszystko dość ogólnikowo ale sami się przyznawali że dopiero zaczynają zgłębiać temat i to wszystko było tak raczej 'na zachętę'.

 

Mówili, że mają zamiar wprowadzić do oferty słody, chmiele i drożdże aczkolwiek na pytanie "Kiedy?" nie otrzymałem odpowiedzi.

Spotkanie było dwa miesiące temu i od tej pory na stronie cisza. Może coś mówili na majowym spotkaniu ale niestety nie mogłem być, na czerwcowym w najbliższy piątek też nie.

 

W piwoszarni robiłem zakup ale jeszcze nie został użyty więc się nie wypowiem na jego temat ;)

Zakup przebiegł szybko i sprawnie a do tego w przyzwoitej cenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiemy, jest do tego link w pierwszym poście.

 

Wg mnie te drożdże to może być rozwojowa i bardzo fajna sprawa. Jeśli się przyjmą, może wprowadzą jeszcze kilka innych szczepów.

No i normalna cena. Po przejściu z winiarstwa na piwowarstwo najbardziej zdziwiła mnie właśnie cena drożdży. Dlaczego tam paczka suchych kosztuje 3-4zł, a tu 10-17? Przecież to takie same suche drożdże, tylko inny szczep...

Edytowane przez bart3q
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i normalna cena.

;)

No to wracamy na początek wątku - czy ktoś sprawdzał, czy niska cena wynika tylko z mniejszej gramatury oraz innej skali firmy i jej oboczności (Fermentis vs BioWin) czy np. z niższej jakości/ klasy produktu.

 

Mhm?

 

Bo patrząc tak z punktu, khm khm ekonomicznego nacjonalizmu, miłoby było wiedzieć, że słodownia Strzegom plus lubelskie plantacje plus łódzki producent drożdży pozwalają z dumą warzyć PIPĘ przez trzy "P".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie w trakcie testowania tych górnych.

Póki co w 4 godziny od zadania bezpośrednio do fermentora ruszyły bez problemów i w niecałe 4 dni zjechały z 18 do 3 Blg.

Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Ciekawy jestem tych dolniaków. 3 paczki to niecałe 15 złotych i 21 g drożdży. Idealnie na jedną warkę 20 litrów.

 

Co do górniaków to też ciekawe. Drożdże biowinu + polski chmiel ( Jeszcze jakby IUNG wypuścił jakąś nową odmianę ) + słody ze Strzegomia i mamy polskie ale :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ciekawy jestem tych dolniaków. 3 paczki to niecałe 15 złotych i 21 g drożdży. Idealnie na jedną warkę 20 litrów.

Jeszcze z żadnym dolniakiem nie miałem problemów na fermentisach, których w tej samej cenie ino tylko 11,5g w paczce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.