Jump to content

Elektroniczny areometr iSpindel. Nowa oferta w sklepie piwo.org


elroy

Cześć! Jeżeli myślałeś o posiadaniu lub zbudowaniu własnego elektronicznego areometru iSpindel, to mam dobrą wiadomość :) Zerknij do naszego sklepu, gdzie znajdziesz części, kity oraz gotowe złożone układy. A jeżeli jeszcze nie spotkałeś się z tymi urządzeniami w swojej piwowarskiej karierze, to zapraszam do dalszej części wpisu. 

 

https://jakwarzyc.piwo.org/elektronika-piwowarska-c-2.html

 

 

A co to?

iSpindel to projekt niemieckiego piwowara Samuela Langa który opracował układ mierzący kąt wychylenia zbalansowanego układu grawitacyjnego w  cieczy. Mówiąc prostym językiem - iSpindel pokaże Ci na wykresie, jak Twoja brzeczka odfermentowuje oraz kiedy ten proces się zakończy.  
Areometr możesz zintegrować z wieloma aplikacjami, jak np. Brewfather i przypiąć go do danej warki, co za tym idzie będąc np. w biurze widzisz jak Twój pils czy aipa pracuje w fermentorze oraz w jakiej 
temperaturze.
iSpidel posiada czujnik temperatury oparty o układ Dallas DS18b20 który jednocześnie wskaże Ci w jakich temperaturach przebiega Twoja fermentacja.

 

Jak to działa?

Cały układ zamknięty jest w szczelnej preformie PET z całością elektroniki, który po prostu dodajesz do swojej fermentującej warki (lub innych nastawów). Elektronika komunikuje się siecią WIFI ze światem zewnętrznym i przesyła dane w określone miejsca.

 

A co jeśli mam np. 3 warki równolegle?

Możesz korzystać z wielu areometrów, pod warunkiem, że nazwiesz je w ustawieniach inaczej.

 

Czy mogę wyrzucić już mój klasyczny areometr lub refraktometr

Skądże znowu, nawet będą ci niezwykle potrzebne, aby poprawnie skalibrować układ. 

 

Konstrukcja jest sprawdzona?
Zdecydowaliśmy się na użycie projektu płytki PCB skonstruowanej przez amerykańskiego bimbrownika Joe ze strony https://www.opensourcedistilling.com, aktualnie jest to The Jeffrey 2.69. Po montażu wielu układów, uznajemy ją za najlepsze rozwiązanie.
Preformy PET pasują idealnie do płytki (dostosujemy je), dodatkowo dołączamy do każdego zestawu specjalny element stabilizujący.
Ogniwa zasilające Li-ion konstrukcji Panasonic 3400mAh

 

Kalibracja jest potrzebna?

Jak każde urządzenie pomiarowe, iSpindel również jej wymaga. Od nas otrzymasz urządzenie które (co jest kluczowe) uzyskuje kąt 25 stopni w czystej wodzie, oraz uśredniony wzór kalibracyjny.  Szczegółową kalibrację musisz wykonać sam. Wystarczy cukier, woda oraz przeglądarka www (lub ms excel). No i chwilę czasu, co jakby w piwowarstwie jest kluczowe ;)

 

Czy uzyskam pomoc w konstrukcji, użytkowaniu?

Pewnie! Zakupione u nas układu posiadają wsparcie techniczne. Pomożemy! Ale zerknij czy Twój problem nie został już opisany na forum.

 

IO-BREW - a co to za marka?

Właśnie powstała :)  Budujemy własny mały departament odpowiedzialny za projekty elektroniczne :)

 

Czy Samuel, autor oprogramowania coś z tego ma?

Myślę, że jako jedyni podjęliśmy rękawicę i procent od sprzedanych i zaprogramowanych przez nas układów, będziemy przekazywać w transzach miesięcznych poprzez PayPal autorowi, jako wynagrodzenie za pracę włożoną w rozwój oprogramowania.

 

Jaki otrzymam dokument sprzedaży?

Możesz wybrać paragon lub fakturę VAT.

 

 

 

iobrew-full (1).jpg

image.png

 

 

image-6.png

 

Podziękowania dla kolegi @Kaniutek za wymianę doświadczeń :)

 

 

chart_example_2.png


User Feedback

Recommended CommentsJoin the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.