Jump to content

Leaderboard

 1. vettis

  vettis

  Members


  • Points

   1

  • Posts

   2156


 2. Piotr Ba

  Piotr Ba

  Members


  • Points

   1

  • Posts

   639


 3. Łachim

  Łachim

  Members


  • Points

   1

  • Posts

   976


 4. Przem

  Przem

  Members


  • Points

   1

  • Posts

   38


Popular Content

Showing content with the highest reputation on 07/27/22 in all areas

 1. Hanys93

  Nagazowanie piwa w kegu

  Powodow jesli leci sama piana moze byc wiele. Pierwszym i najpowszechniejszym z nich jest zle wyczyszczony wyszynk. "Stan rownowagi" jest potrzebny przy tzw. Kükenhahn czyli tym czego sie dzis oprocz Oktoberfestu, gdzie potrzebny jest maksymalny przeplyw piwa na minute nie uzywa. Kran z komensatoren tak jak mowi nazwa bedzie Ci nadcisnienie kompensowal, ale - jesli ustawisz zbyt wysokie cisnienie to bedzie Ci piwo z uplywem czasu zbytnio nasycalo. To z wydluzaniem lini piwnej jest bez sensu - po pierwsze potrzebujesz wielu metrow dlugosci oraz wysokosci aby sensownie opory zwiekszyc a po drugie po co skoro mozesz prowadzic wyszynk praktycznie prawie z beczki. Ta sprawa ma znaczenie gdy masz knajpy ktore maja Kegi gdzies na dole w piwnicy podlaczone, a krany wyszynkowe u gory w knajpie - wtedy naturalnie do poziomu wysycenia musisz wedlug tabeli doliczyc opory dlugosci oraz wysokosci, a to jest tez wartosc zmienna ktora opiera sie na srednicy przewodu do wyszynku. Czy bedzie to 4, 6 czy 9 mm jest duza roznica w oporze a z tym w cisnenia do wyszynku. Ale tak po prawdzie to nie jest nawet istotne w tego typu knajpach bo jak Keg schodzi Ci w przeciagu godziny to mozesz nawet 3 barami wyszynk prowadzic.
  1 point
 2. tak, wszystko się udało i działa a racji temperatury otoczenia teraz tylko chłodzenie ale grzalkę też przetestowałem i ją załączyło teraz jestem na etapie ustawień sondy (tzn co ma mierzyć), histerezy i opóźnienia żeby złapać optimum najważniejsze że moje piwo na cichej schłodzilem do 14 stopni w garażu gdzie mam jakieś 22-23stopnie i trzyma stabilnie temperaturę a agregat lodówki nie szaleje
  1 point
 3. Jeśli nie kupujesz wszystkiego naraz, to pamiętaj, że uzyskanie brzeczki jest łatwe w ten czy inny sposób, ale klucz do dobrego piwa to fermentacja, w tym kontrola temperatury i oczywiście dezynfekcja.
  1 point
 4. Pamiętaj że ten pomiar oznacza się w temperaturze ok. 20 stopni czyli w brzeczce schłodzonej - mi tego przez pierwsze 4 piwa nikt nie powiedział więc tez cukromierz pokazywał "głupoty"
  1 point
 5. vettis

  Aromat gumy balonowej

  Drożdże do weizena i zbyt wysoka temp. fermentacji. Powyżej 22-26°C (zależnie od szczepu)
  1 point
 6. No to i tak infekcja W każdym razie jeżeli gęstwę zbierałeś po wystąpieniu opisanych objawów to najprawdopodobniej wszystko, co miałeś w tamtym piwie przejdzie do następnego. Jeżeli stworzył się fajny blend, to oczywiście możesz spróbować na nim coś zrobić, choć wyniki będą pewnie mało przewidywalne.
  0 points
This leaderboard is set to Warsaw/GMT+02:00
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.