Jump to content

Leaderboard

 1. Łachim

  Łachim

  Members


  • Points

   2

  • Posts

   912


 2. INTseed

  INTseed

  Members


  • Points

   1

  • Posts

   1706


 3. draker

  draker

  Members


  • Points

   1

  • Posts

   64


 4. Pingwinho

  Pingwinho

  Members


  • Points

   1

  • Posts

   223


Popular Content

Showing content with the highest reputation on 06/16/23 in all areas

 1. Dodam, że słyszałem w którymś podcaście o tym, że jeden z amerykańskich dużych browarów używa płatków dębowych do dojrzewania lagerów, żeby zwiększyć powierzchnię działania drożdży. Płatki są ponoć wielokrotnie wygotowywane, żeby nie oddawały aromatu do piwa, a do tego drewno jest wtedy rozpulchnione. Ma być tylko podłożem dla drożdży, żeby lepiej posprzątały po fermentacji. Zamierzam tego spróbować. Macerowanie jest ok, ale osobiście nie lubię dodawać alkoholu do piwa (w ogóle nie jestem fanem dodatków, samo drewno traktuję jako substytut beczki, więc nie do końca dodatek ).
  1 point
 2. Hej proponuję na początek poczytać wiki: https://wiki.piwo.org/Pierwsze_piwo https://wiki.piwo.org/Moje_pierwsze_piwo_z_brewkita https://wiki.piwo.org/Warzę_z_ekstraktów_słodowych https://wiki.piwo.org/Warka_z_procesem_zacierania_słodu
  1 point
 3. Wsparcie piwowarskie Jak dobrze warzyć piwo i czego unikać. Wsparcie dla piwowarów z większym doświadczeniem. Początkujących zapraszamy do Piaskownicy.
  1 point
 4. Homebeer Pilzneński 5 kg - 25 zł Pszeniczny 1kg - 5,20 zł Fermentis T-58 - 8,50 zł Wysyłka - 13,50 zł Chmielu Hallertau Tradition obecnie chyba nie mają, bo osobiście go nie mogę znaleźć. Regularnie zamawiam u nich i nie narzekam. Bardzo szybkie wysyłki.
  1 point
 5. I tak dają dużo smaku i aromatu. Beczka jest dobrym siedliskiem dla brettów, które wnikają w głąb drewna. StarSan czy inna dezynfekcja powierzchniowa nie jest odpowiednia. Oczywiście bretty w beczce mogą być lub nie, czasem nawet są pożądane, ale ja zostanę przy gotowaniu. W szybkowarze kostki trzymałem w zlewce ze szkła borokrzemowego, dodałem wodę, która do niej ściekła. Efekt był dobry. Podobną metodę opisywał Jamil Zainasheff w Brewing Classic Styles (str. 279-280). P. S. Za dużo tanin z drewna może mieć efekt kacogenny
  1 point
 6. Jak masz bardzo mocne piwo to możesz dać płatki bez maceracji. Bardzo dobry efekt bo nie ma smaku alkoholu.
  1 point
This leaderboard is set to Warsaw/GMT+01:00
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.