Jump to content

Leaderboard

 1. INTseed

  INTseed

  Members


  • Points

   2

  • Posts

   1708


 2. Bolt

  Bolt

  Members


  • Points

   2

  • Posts

   251


 3. lechu555

  lechu555

  Members


  • Points

   1

  • Posts

   465


 4. Ununul

  Ununul

  Members


  • Points

   1

  • Posts

   253


Popular Content

Showing content with the highest reputation on 07/21/23 in all areas

 1. Bolt

  Kveiki

  Kveiki wymagają pewnych poprawek, aby pokazać swój ideał i potencjał. Kwasowość tak, kveiki zbijają ph niżej niż inne drożdże, wiec jak masz miękką wodę musi być większy bufor zbudowany z kredy czy tam sody. Nie musisz mieć żadnych podgrzewaczy. zalewasz do wiadra brzeczke 33-40 stopni. Jeden koc i utrzyma się całą fermentację na pięknym poziomie. Robiłem takie testy nawet w piwnicy 17 stopni, kveiki mocno grzeją. Pożywka to podstawa przy tak małych blg. Od 18blg już mniej istotna. Lutra jest dosyć czysta ale też mocno opada. Do pszenicy słaby wybór w mojej opinnii, ja bym dał te Voss jednak. Własnie teraz robię pseudo witbira na vosach z amchurem i skórką z cytryn oraz pomarańczy Lidia się wydaje fajna do takich pszenic, ma fajny profil, winogorna, białe owoce etc+słabo opada. Tyle, że chyba tylko z norwegii można dostać oryginały. Temperatura ma wybitny wpływ na odfermentowanie oraz smaki. Np lutra w 37 zejdzie płycej niż w 33 jakie są optymalne dla niej.
  2 points
 2. Ja na początku mieliłem w sprzęcie do kawy.
  1 point
 3. Ja zacieram w worku, więc mogę sobie śrutować, mielić słód jak mi się podoba dlatego wrzucam go do blendera zintegrowanego z robotem kuchennym. Wcześniej namaczam słód w ciepłej wodzie z kranu by trochę ułatwić blenderowi. Próbowałem ręcznym, ale za szybko się przegrzewał.
  1 point
 4. Nie chcesz mieć dużej ilości drożdży w piwie to ich nie zaciagaj do butelek, nie rób refermentacji tylko sztucznie nagazuj
  1 point
 5. Zainwestuj w fermentację ciśnieniową i sztuczne gazowanie. A jak nie to. Fermentacja w lodówce. Refermentacja też w lodówce. Potem musisz trzymać butelki w 0C.
  1 point
This leaderboard is set to Warsaw/GMT+01:00
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.