Jump to content

lesiux

Members
 • Posts

  182
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by lesiux

 1. 20 butelek to raptem 10l. W poprzedniej edycji oddano 1227 kart do głosowania co daje średnio 85 na bitwę. Próbka ma ok 100ml więc średni 8,5l schodzi na bitwie. W finale było po 25 butelek i wszystko poszło
 2. Najlepszy piwny event na Śląsku!
 3. Na ile dokładna ma być receptura na formularzu zgłoszeniowym? Skład wystarczy czy szczegółowo chmielenie, fermentacja itp?
 4. ok dzięki za odpowiedź. W tym tygodniu wysyłam.
 5. Chyba nie. Ba, mało tego można mieć swoje etykiety na butlach z tego co pisze w regulaminie. Pierwszy raz się z takim czymś spotykam. 27. Dopuszcza się nadesłanie piw w butelkach oznaczonych etykietami i/lub oznaczonymi kapslami.
 6. Ile butelek piwa trzeba na konkurs, bo widzę informację, ze 5 i 3 na stronie. "Number of Bottles Required Per Entry: 5" a niżej "You should provide the organizers with each of the entered beers in either three 0.5l bottles or five 0.33l bottles between 4th of March and 15th of March. "
 7. Ja zalewam wrzątkiem, ogólnie chodzi o to żeby za bardzo nie obniżyła Ci temperatury zacieru jak ją dodasz. Pół godziny i myk do gara.
 8. orkiszową wyrzuć na hasiok, bo tego się nie da zatopić. Ryżowa jest git. Namocz w ciepłej wodzie, odcedź i wrzuć do zacieru. 200-300g na warkę
 9. Fajny artykuł, dobra robota. Ja od początku jadę na OXI, ale stosuję ok 4g na litr i ogólnie do brettów mam osobny sprzęt. Na 118 warek tylko jedno zakażenie miałem, które i tak wyszło dopiero w butelkach więc używałem w następnych warkach tego samego sprzętu, który myłem OXI i te już zakażeń nie miały. Także Nadwęglan Sodu nie taki zły imho.
 10. Znamy już jakieś konkretne terminy, np do kiedy trzeba będzie przesłać piwa?
 11. Regulamin rzecze: "Średnio intensywne do intensywnych aromaty chmielowe o dowolnym charakterze. Nie mogą jednak całkowicie zdominować aromatu."
 12. Zrobiłem dziś test i zatarłem osobno 1kg Ale'a i 1kg Pilsa w 3,5l wody. Po godzinie zacierania i negatywnej próbie, ekstrakt w normie 18,6 Bx w obu próbkach. Także zwracam honor Malteurope, gdzieś mój błąd. Albo przy odważaniu słodu albo za dużo wody do zacierania, ale chyba to pierwsze, bo gdybym dał więcej wody do zacierania to znowu mniej bym zużył przy wysładzaniu a ogólnie wydajność nie wyszła za wesoła, więc raczej proporcje odpadają. Dzięki za zainteresowanie @Lawnowerman. Pozdrawiam
 13. wczoraj z 6kg PA wyciągnąłem tylko 23,8L 13,1 BLG. Spróbuję dziś zatrzeć testowo 1kg słodu, żeby zobaczyć czy wyniki się powtórzą. Jeśli tak przyślę Państwu słód na testy. Dziękuję za zainteresowanie.
 14. 27 września zamówiłem worek Ale'a. Dziś pierwsze warzenie na nim i wydajność tragedia. 6kg słodu, woda w proporcji 3,5:1 i brzeczka przednia ledwo 16,4 bx. Kupował ktoś u nich niedawno słód? Jak u Was z wydajnością?
 15. Czym się różni słód pilzner od lagera? Który to odpowiednik pilzneńskiego?
 16. Robił ktoś IPA na tych drożdżach?
 17. Na kilku końcowych blg raczej nie powinny narobić za dużo fenoli. I hartować owszem, na tym piwie, do którego mają być dodane, stopniowo dolewając do startera.
 18. spróbuj najpierw na 04 a potem dorzuć gęstwy z jakiś belgów, one mają wysoką tolerancję na alko, powinny dojeść.
 19. No właśnie też tak czytałem. Jakim amerykańcem chmielić do gotowania, co by coś się z niego ostało po tak długiej cichej? Czytałem, że centennial dobrze znosi czas. Na stronie sklepu widziałem, że Temperatura fermentacji: +29°C dla Brettanomyces bruxellensis. Też w takiej temp trzymaliście na cichej?
 20. Rozumiem bretty nie lubią chmielu? Czyli do gara oszczędnie, ale na cichej, parę dni przed rozlewem jak drożdże zrobią swoje to można dochmielić na aromat?
 21. Witam, Przymierzam się powoli do pierwszego piwa na brettach. Zależy mi aby uzyskać aromaty stajni, więc planuję najpierw przefermentować zwykłymi drożdżami a dzikusy na cichą. Czy w takim wypadku trzeba robić starter czy można zadać prosto z fiolki? No i jaki szczep wybrać. Nie ma u nas za wielkiego wyboru, ale kilka szczepów jest. White Labs WLP648 Brettanomyces bruxellensis Trois Vrai White Labs WLP645 Brettanomyces claussenii White Labs WLP650 Brettanomyces bruxellensis White Labs WLP653 Brettanomyces lambicus Beersel Brettanomyces Blend THE YEAST BAY Brussels Brettanomyces Blend THE YEAST BAY Lochristi Brettanomyces Blend THE YEAST BAY Amalgamation Brett Super Blend THE YEAST BAY Który z nich byście polecili do brett APA, aby dały fajne nuty funky/stajni? Pozdrawiam
 22. Jakie chmiele aromatyczne lepiej znoszą leżakowanie? Z tego co wyczytałem to Centennial dość dobrze się trzyma. Czy coś jeszcze wytrzymuje próbę czasu?
 23. Robił ktoś na nich jakieś ciemne piwa? Nadadzą się?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.