Jump to content

330ml

Members
 • Posts

  115
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Everything posted by 330ml

 1. Nie jestem ekspertem, ale ja tak praktykuję: warzę jesień - zima, prawie zawsze cicha 5 do 8 dni na zewnątrz, więc temperatury 1 do 4 st. C i tyle też ma piwo, potem butelkowanie i refermentacja w 16 st. C, bo tyle jest w piwnicy. Nie było nigdy problemów z nagazowaniem, choć czasem trwało dłużej, do 2 tygodni. No i oczywiście nie dodawałem nigdy drożdży do refermentacji, ale każdy ma swoje doświadczenia.
 2. U mnie sprawdza się worek biab włożony do fermentora, wygotowuję go wcześniej w czajniku, potem przelewam z gara brzeczkę i wyciskam ręcznie. Stosowałem różne metody, ale ta jest dla mnie najlepsza i małe straty. Tylko że warzę małe warki 12 - 13 litrów, więc garnek można podnosić bezproblemowo
 3. Tak działa iSpindel u mnie: jeden wemos z czujnikiem i akumulatorkiem mierzy temp za pomocą iSpindla i wysyła, a drugi wemos zasilany ładowarką 5v do smartfona za pomocą BrewPiless odczytuje tą temperaturę i przekazuje do smartfona, kompa itp. Koszt 3 dychy? i trochę zabawy
 4. Ja też dziś otrzymałem sztobry i też byłem zdziwiony jak zobaczyłem listonosza. Są już wsadzone
 5. Miesiąc, lub dłużej przy odczycie i przesyłaniu danych co 15 min, i oczywiście dioda modułu mierzącego kąt wylutowana.
 6. Miałem kiedyś problem z załączaniem pojedynczego przekaźnika, wertowałem internety i doczytałem się żeby wstawić diodę led (np: D7>dioda>IN, katodą w stronę "IN" przekaźnika), i u mnie to pomogło. Niedawno dowiedziałem się że można to zrobić programowo zmieniając "Pin type", ale tego nie sprawdzałem skoro działa z diodą led. Wcześniej miałem przekaźnik podwójny i on działał bezproblemowo bez diody.
 7. Wgrałem kiedyś, ale był chyba problem z tym Plato, oprócz tego w danych z iSpindla nie było pozycji: "Tilt" z wartością kąta pochylenia pływaka. Teraz używam wersji "classic" bo najbardziej pasuje mi wygląd starej wersji.
 8. Tak będzie dobry, trzeba go tylko podłączyć pod 3.3v, jeśli dobrze pamiętam. Mam podobny 1.3", z czcionką w kolorze niebieskim.
 9. Jest jeszcze inny sposób nie niszczyć drzwi lodówki, u mnie było możliwe odkręcenie całego plastiku z wewnętrznej strony drzwi, potem dociąłem z płaskiego plastiku płytę o takim samym rozmiarze i przykręciłem zamiast oryginalnego (na ten plastik założyłem uszczelkę). Ale moja lodówka to stary Polar, przy nowej MPM tak się nie da zrobić.
 10. Na wyświetlaczu jest "Wait to Heat 07m05", czyli oczekiwanie na załączenie, może trzeba zrobić "erase EEProm" bo trochę pomieszana jest ta sekcja Device Setup, są dwie pozycje Device2 i Device5 dla odpowiednio PIN7 i PIN4 jako Chamber Cooler, a następne dwie to: Device3 i Device4 dla PIN5 jako Chamber Heater. Może dlatego program wariuje. Oba sensory temp też pokazują identyczną wartość: 25.438, może któryś z czujników nie ma dobrego styku i wtedy tak się może dziać. W moim sterowniku używam tylko PIN7 (mam pojedynczy przekaźnik) najpierw dla chłodzenia, a jak chcę podnosić temperaturę to zmieniam tego pina na Chamber Heater, wtyczkę od lodówki wyciągam z gniazdka, a wkładam wtykę grzałki (pas grzewczy). Według mnie to się sprawdza lepiej, przynajmniej dla mnie jest mniej problemów.
 11. Sprawdzałem w przeglądarce (domyślna) rozmiar tekstu miałem "duży" przełączyłem na "normalny" i jest tak samo, wcześniej było dobrze. Sprawdziłem jeszcze na Redmi4A w przeglądarce "Chrome" jest dobrze, linki działają.
 12. Mój zabytkowy Redmi2, ale sprawdzałem też na Redmi4A (też stary) i tak samo, link nie działa. Myślałem że może coś mam źle ustawione na moim Redmi2, bo wcześniej nie było problemów.
 13. U mnie zniknęła na smartfonie (android) możliwość otwarcia danego wątku poprzez kliknięcie na czas jego dodania pod ikoną użytkownika dodającego ostatnią odpowiedź, zaznaczyłem czerwoną obwódką na zrzucie poniżej:
 14. Ja się chyba już nie przyzwyczaję, a najbardziej nie pasuje mi wygląd i funkcjonalność nowej wersji na smartfonie. Dlatego używam v3.6 classic i bardzo ubolewam że jej nie ma dla wyświetlacza "oled" (wcześniejsze wersje mają problem z powrotem do aktualnego czasu w razie np braku zasilania).
 15. A u mnie na zniknęła na smartfonie 'android' możliwość otwarcia danego wątku poprzez kliknięcie na czas jego dodania pod ikoną użytkownika dodającego ostatnią odpowiedź
 16. Te wiaderka są dobre, ale dużo lepsze są przezroczyste bo widać jak przebiega fermentacja i nie trzeba zaglądać przez zdejmowanie wieka. Do warek 10 - 13 litrowych, a takie wielkości mi teraz pasują kupiłem wiadra w "esensjesmaku" były niedrogie i są ciut większe jak te z Castoramy, i do mojej lodówki mieszczą się dwie sztuki na raz. W 33 litrowych też można fermentować małe warki, wcześniej tak robiłem, ale zajmowały dużo miejsca w lodówce i mieściło się tylko jedno.
 17. Można kupić za parę złotych w aptece gruszkę lekarską i po problemie...
 18. Potrzebna jeszcze druga część do ładowarki: "Bezprzewodowa ładowarka Qi", też do kupienia na aliexpress
 19. Wentylator od starej zamrażarki skrzyniowej daje radę, uchylam okno i drzwi z pomieszczenia obok i jest taki ciąg, że nawet zapachy z warzenia nie przedostają się do innych pomieszczeń w domu. Przy okapie kuchennym był z tym problem. Wentylator jest wstawiony w ramę z szybą zamiast okienka 90x60cm, średnica wentylatora ok 26cm, trochę robi szumu podczas pracy, ale ten z okapu na 3 biegu też hałasował, a i tak para się skraplała i kapało, teraz pracuje na „1” i tylko podczas gotowania brzeczki. Gdyby gar był w pobliżu okna, to okap byłby zbędny.
 20. Zaciekawił mnie temat automatyzacji z wykorzystaniem indukcji, jak jest załączana kuchenka i jak odbywa się sterowanie jej mocą, bo moja kuchenka 2kW ma sterowanie dotykowe za pomocą kilku dotykowych pól i nie korzystam z niej, tylko z pola grzewczego kuchni ceramicznej 1,8kW, przerobionego na kuchenkę a steruje nią Brewmaniac. U mnie podanie napięcia na kuchenkę to jej załączenie.
 21. Cukier dodany np do wina nie wnosi bimbrowych posmaków (jeśli tego nie destylujemy), dopiero destylacja daje ten smak i zapach, ale to moje zdanie
 22. Na moich garach nie widać czy są satynowe, czy błyszczące bo są zaizolowane karimatą i to jest dla mnie istotne:)
 23. Według moich zapisków ustaliłem że 1 kg słodu zatrzymuje ok 0,7 litra wody, z tym że nie używam Biab tylko grawitacyjna filtracja wężykiem z oplotu do czasu aż przestanie lecieć brzeczka. Natomiast 1 kg słodu wsypany do wody powoduje wzrost ilości zacieru też o ok 0,7 litra. Ale to moje ustalenia, czasem mi pomagają przy wyliczeniu czy zacier zmieści się w garze
 24. @diask Oddziela osady po gotowaniu? Ostatnio w przypadku zasypu z pszenicą 120 mikronów nie zatrzymało wszystkiego. Nie wiem czy oddziela osady, ważne że brzeczka po tej filtracji przez worek jest chyba czysta, bo w czasie fermentacji przy jasnych piwach piana jest śnieżnobiała . Kupiłem też worek 100 mikronów, ale nie korzystałem z niego, bo okazał się za mały do mojego fermentora.
 25. 330ml

  grainfather

  Mój sposób na napowietrzanie brzeczki, mały silniczek 12V z drukarki pręt fi 3mm z nierdzewki z nakręconym skrzydełkiem z blaszki 10x20mm na końcu, (trochę podgięte końce, aby powodować ruch, wir cieczy w dół ) używany w czasie chłodzenia brzeczki tworzy wir poprawiając wymianę ciepła (poprawa chłodzenia) i jednocześnie napowietrza brzeczkę. Po wystudzeniu i przelaniu do fermentora jest z dwa litry piany. Altbier chłodzenie.mp4
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.