Jump to content

Yossarian

Members
 • Posts

  6
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Yossarian

 1. Ja używam do sterylizacji pirosiarczyn sodu i też zdarzają mi się takie butelki !
 2. Też mi się wydaje że przy takim zacieraniu powinno zejść do około 2- 3 blg , co do smaku na razie wstawiłem na lagierowanie i trudno coś powiedzieć . No nic trochę to potrwa zanim się okaże co ja tam nawarzyłem . Oskaliber. Na marginesie pozdrawiam Kołobrzeg ( szczególnie ulicę Grochowską i Lubelską , za moich czasów Pstrowskiego
 3. Dzisiaj zlałem na cichą Bohemian Pils 13 Blg 23litry Zacierałem na lenia 30 minut - temperatura 64-65 30 minut - temperatura 72 drożdże s-23 jedna saszetka Fermentacja 7 dni temperatura 12 14 dni temperatura 8-10 razem 21 dni , zeszło do 4 Blg , wygląda na to że jedna saszetka starczy, tylko trochę dłużej musi fermentować .
 4. Witam , dzisiaj zlałem BPA 14 blg na gęstwie us 05 , u mnie piana i drożdże po delikatnym pukaniu w fermentator i delikatnym poruszaniu fermentatorem prawie cała opadła na dno , fermentacja trwała 7 dni , zeszło do 1- 1,5 blg , trochę mało temperatura fermentacji ok 18°C . Fermentator mam przezroczysty i mimo ustania fermentacji ,widać było jak małe kuleczki drożdży odrywały się od dna . Po zlaniu poprzedniego piwa (IRA) gęstwa w lodówce tak jakby troszeczkę pracowała ( piana i drożdże przyklejone do wieczka słoika ) Wyciekało mi ze słoika . BPA trochę mi mocno odfermentowały może dlatego że dodałem do brzęczki ok. 600 gram cukru i zacierałem w trochę niskiej temperaturze ( 64- 65 °C 60 minut ).
 5. Witam serdecznie wszystkich czytam , czytam, czytam.....
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.