Jump to content

Stefek

Members
 • Posts

  68
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Stefek

 1. Jestem w Toruniu gdzie robię piwo a nie zebrałem kapslownicy z domu(dom 200 km dalej). Na jutro planowałem rozlew. Czy jest może ktoś kto pożyczy mi kapslownice w zamian za finalny produkt? Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka
 2. Ostro pojechałeś z karmelem Robiłem BW więc podzieliłem na dwa. W następnym poleciał samo pale ale.
 3. Pale ale 3 kg Płatki kukurydziane 1.2 kg(kleikowane) 1 kg carahell ​Podgrzałem do 90 i nic nie dało. Zleje z góry co się da i tyle.
 4. Witam, utknęła mi filtracja i jedyne co mogę robić to spuszczać razem z odrobiną młóta. Potem mogą być przez to jakieś wady w piwie? (oczywiście gotuje brzeczkę)
 5. Chcę zrobić Kriek. Na początku przyszłego miesiąca przefermentowane piwo trafi do balona wraz z mieszanką drożdży. Zamierzam w wakacje dodać wiśnie, poczekać z miesiąc lub dwa i rozlewać. Czy jest sens trzymać tak krótko? Taka mieszanka http://twojbrowar.pl/pl/wyeast-gorna-fermentacja/44-wyeast-3763-roeselare-ale-blend.html Czy taka? http://twojbrowar.pl/pl/wyeast-gorna-fermentacja/37-wyeast-3278-belgian-lambic-blend.html?search_query=lambic&results=14 Pozdrawiam
 6. 1 Moczone w burbonie płatki 2 50 gramów na 20 litrów piwa ​3 Amerykański dąb mocno opiekany 4 Wanilie i posmaki burbonu
 7. No ja nie mówię o kwasie tylko o takim normalnym. Możesz mi zdradzić jakie to są jeszcze zmienne?
 8. Witam ponownie Zamierzam trzymać piwo na cichej z płatkami dębowymi moczonymi wcześniej w alkoholu i zastanawia mnie jak długo może piwo stać w wiadrze żeby potem dało radę zrefermentować w butelkach. Czy moc trunku ma znaczenie w tej kwestii?
 9. Pamiętam że dawno dawno temu dałem płatki do butelki i nie było jakiś sensacji z otwieraniem ale mogę źle pamiętać. Wtedy dałem bez macerowania a teraz chce dać z tylko żeby postało dłużej to piwo. Nie, nie myślę o zamrażaniu. Zamiast dawać na cichą jeden rodzaj płatków chciałem dać trochę macerowanych w winie, trochę w brandy i trochę po burbonie do różnych butelek żeby potem porównać efekty.
 10. Nawet jak bardzo schłodzę?
 11. Czy ktoś kiedyś wrzucał płatki dębowe macerowane lub nie do butelek? Jak tak to z jakim efektem i czy warto?
 12. (25 warek) APA, polskie jasne, bittery i wszystkie wariacje stouta. Ogólnie z tego co widzę to wszyscy warzą klasyczne lagery a nawet zaryzykuje stwierdzeniem że koncerniako-podobne.
 13. Czy ktoś z tu obecnych warzy piwo z powodzeniem na płycie elektrycznej/indukcyjnej? Jak tak to z jakim skutkiem i czy płyta pęka od tego?
 14. Powiem że chłodzę przez noc od 20 warek i nigdy nic mi się nie przytrafiło(tfu żeby nie wykrakać)
 15. Kolega chce uwarzyć piwo z brewkitu tylko nie wie jaki wybrać żeby się nie naciąć. Ktoś może coś polecić, markę albo konkretny produkt?
 16. Chciałbym zrobić Berliner Weisse lub jakieś inne kwaśne piwo ale na lambica oraz trwającą rok fermentacje nie mam czasu i warunków. Myślałem żeby wraz z dodaniem drożdży wrzucić parę tabletek zawierających bakterie kwasu mlekowego(link na dole). Czy ktoś ma takie doświadczenia lub może zaproponować inne rozwiązanie? https://inventfarm.pl/sklep,produkt,lacto-farm-10-kaps?gclid=Cj0KEQjw94-6BRDkk568hcyg3-YBEiQAnmuwkpB2M1H9Fp6bPxAhGjpZhvBsXAlGf897HheEAI1KZg8aAtyM8P8HAQ
 17. Problem w tym że chce zrobić Risa a potem trzymać go w balonie na cichej z płatkami dębowymi przez miesiąc. Balon ma 20 litrów i nie wiem ile miałbym mieć litrów przed fermentacją żeby idealnie się zmieścił. Już raz tak zrobiłem tylko bez płatków dębowych, na cichą poleciało 16 litrów i po 3 tygodniach rozlałem do butelek. Aldehyd octowy po roku nadal jest tak mocny że nie czuć nic innego.
 18. Od dłuższego czasu się zastanawiam czy jest jakiś wzór lub sposób żeby mniej więcej oszacować ile będzie się miało piwa po fermentacji. Czy jest ktoś kto chciałby się tą wiedzą podzielić?
 19. Ostatnio pije butelkę za butelką tego piwa i się zastanawiam czy by nie spróbować zrobić przynajmniej coś podobnego. Może ktoś próbował uwarzyć albo ma jakieś sugestie? Znalazłem dane na temat tego piwa w necie: Ekstrakt 12,5 Blg , 5% alko Skład: woda, słody - pale ale, pilzneński, karmelowy Chmiele: Amarillo, Cascade, Chinook, Pacific Jade, drożdże
 20. Drożdże: http://www.biowin.pl/biowin/wino-piwo-destylaty/enologia/drozdze-winiarskie-i-pozywki/drozdze-suszone-fermivin-pdm Fermentowało w 16-22 stopniach Celsiusza przez 3 miesiące Dałem pożywki około 15 g Miód jest już przelany na cichą i pyka raz na 20 min. Jedna paczka drożdży trafiła do około 30 litrów nastawu.
 21. Sprawa wygląda tak że trójniak 33 Blg zszedł do 16 Blg i jest nieprzyjemnie słodki. Czy możecie polecić jakieś mocne drożdże które by zjadły do jeszcze niższego Blg.
 22. Odfermentowało do 68% i ma około 7 % alkoholu. Trochę słabo ale to jest możliwe.
 23. Miałem to samo kiedyś i też nie wiedziałem co zrobić. Wydaje mi się że czasem tak piwo reaguje na chmielenie na zimno. Jak Blg nie spada to lej do butelek.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.