Jump to content

coelian

Members
 • Posts

  596
 • Joined

 • Last visited

7 Followers

About coelian

 • Birthday 05/27/1975

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Gemini (dawniej "Bürgergasse Brauerei")
 • Rok założenia
  2009
 • Liczba warek
  16
 • Miasto
  Cieszyn

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

coelian's Achievements

 1. Ze względu na spowodowane warunkami pogodowymi liczne przerwy w dostawach energii elektrycznej browar od kilku dni nieczynny. Trwa jedynie próbny rozruch nowej warzelni.
 2. W Cieszynie jeden lokal w rynku mial to piwo po 12zl/but. O szklo musialem sie ladnie do kelnerki usmiechnac. Porazka.
 3. [media]http://www.youtube.com/watch?v=-aKbFFul5wE[/media] Z dziećmi ostatnio łapę się (tylko) na takie przeboje
 4. Ale jaja !! Jak nie dam rady to szwagra wyślę na spacer !
 5. „Nie rusz mego piwa” – tak, według przekazu, powiedział pogrążony w rozmyślaniach Archimedes do rzymskiego legionisty

  1. zasada

   zasada

   noli me tangere et noli turbare cerveros meos (?)

    

 6. Witam, Niestety jeszcze przez kilka miesięcy będę mial problemy z uczestnictwem w branżowych imprezach. Pozdrawiam !!!! Niech żyje Piwo !!
 7. Kolega miał "przed" imprezę na kilkanaście osób i ... kulinarnie było bardzo słabo. U mnie słabo z czasem ale mam zamiar się wybrać. Nowego szefa kuchni znam (jako tako) i teraz wiem, że można tam iść zjeść bez obaw.
 8. Można dochmielić na zimno np Saaz'em. Piłem tak robionego Pilsenera Coopersa - rewelacja !
 9. Polecam European Lager, Pilsenera lub Australian Bitter Coopersa - Wszystkie maja w zestawie drożdże dolnej fermetacji (Coopers Traditional Draught i Heritage Lager też). Drożdże lagerowe w brew kitach. To powinno być to. Polecam chmielenie na zimno. Znacząco poprawia smak piwa.
 10. Syn Antoni - 12.02.2013 :) Kolejny piwowar w rodzinie.

  1. Show previous comments  1 more
  2. pershi

   pershi

   Gratuluję! Co tak same Antki u piwowarów?

    

  3. coelian

   coelian

   Po pradziadku.

  4. olo333

   olo333

   Gratuluję! Rozpędzasz się ;)

 11. Młode było to piwo? Aldehyd octowy to wada przemijająca (no chyba, że się piwo spasteryzuje ) DATA WARZENIA: 04.02.2012 DATA BUTELKOWANIA: 24.02.2012 i właśnie z cichą... człowiek się cały czas uczy
 12. Witam, chmiele to: 60min Challenger 30g na 15min Fuggles 15g na 5 min mech na 1 min Fuggles 15g Z całą pewnością warka będzie powtarzana ze środkami zaradczymi w celu zapobiegania powstaniu aldehydu. Uważam to piwo za moje do tej pory najlepsze. Jest może bardziej ekstraktywne niż receptura przewidywała - kilka litrów wyparowało w czasie chmielenia - gotowałem bez przykrywki Była to moja pierwsza warka ze słodów. Dziękuję za wszystkie oceny!
 13. Dziękuję za ocenę i za wskazanie problemu (aldehyd octowy ; zielone jabłko). Znalazłem już na forum coś o tym i wiem co było przyczyną tej wady. Każda wskazówka pomoże mi warzyć w przyszłości lepsze piwa.
 14. Bitter zasmakował wielu i butelki szklane szybko się rozeszły. Do testu posłałem jedyną ocalałą - i jedyną plastikową z zakręcanym korkiem. Możliwe, że gaz uciekał - ale ogólnie cała partia była słabo nagazowana i trzeba było gwałtownie piwo nalewać by uzyskać 1,5cm piany. Dziękuję za ocenę.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.