Jump to content

ANalfabeta

Members
 • Posts

  77
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by ANalfabeta

 1. Ja swego czasu miałem przypadek jak wyżej. Efektem było 10kg niedoparzonych wędlin.
 2. Odkopujemy temacik. Kolejny etap walki z niewidocznym wrogiem. Po dokładnym umyciu sprzętu i płukance z NaOH kluczowych elementów nadszedł czas na ozonowanie. Generator 10g/h oczywiście od wschodnich przyjaciół. Proces ozonowanie trwał 1h. Warka nastawiona. Zobaczymy co dalej.
 3. Miałem podobny do Twojego przypadek. Dodałem świeżego chmielu, żeby wzbogacić aromat i po kilku dniach w butelki. Bardzo przyjemnie się je piło.
 4. Miałem kiedyś problem z molem spożywczym. To ścierwo potrafi przegryźć worek ze słodem !! Robi idealnie okrąglutkie dziurki jakby wypalone. Parę kg słodów poszło.....
 5. Jasne, ale nie na 1 raz, gdy nie wiesz czy leci szybko, wolno czy stanęło. Na drugie podejście już podejdzie z chłodniejszą głową. Już kiedyś pisałem, że przed "pierwszym razem" tydzień oglądania filmików, a i tak przy warzeniu non stop latałem do kompa. Przy trzeciej to w międzyczasie dziecku obiad zrobiłem.
 6. Ja od siebie dodam, że pierwsze zacieranie z taką ilością pszenicy może zniechęcić. Na start lepiej coś z pełną łuską. Nauczysz się filtracji.
 7. Kilka pierwszych powiększonych warek to dla mnie testy. Już się boję zwiększonego wybicia. Gara póki co nie zamierzam przerabiać, a na pewno nie dziurawiąc "sandwicha" z dna. Garnek chcę jeszcze wykorzystać przy produkcji serów, wędlin itp więc jak najmniej zmian jest wskazane. Mam pod ręką 100L bojlery z półkulistym dnem i pozostaje znaleźć jedynie chętnego do współpracy mistrza TIG-a W ten weekend może będzie jakiś mini-krótki sprawdzian nowego gara. PS. Co z tą szczotkowaną powierzchnią jest nie teges ?? (czytałem już chyba Twoje uwagi w tej materii)
 8. Dotarł do mnie już gar Royal 71L. Do wykonania nie mam raczej zastrzeżeń, choć i nie mam do czego porównać. Z pewnością Stalgast czy inne wyglądają lepiej. Ku potomnym kilka zdjęć Na ostatnim widoczna "płaskodenność"
 9. Hej, Na dniach chcę kupić garnek ok 70L Z racji budżetu mam do wyboru Revolution lub Royal O Revolution było wyżej, że daje rade. A czy Royal ktoś używa https://investhoreca.pl/10011000-RCST-71LI-E-ROYAL-CATERING-Garnek-ze-stali-nierdzewnej---71l---pokrywka-4250928688705
 10. A tak przy okazji natleniania. Czy miałby sens lub czy ktoś próbował aplikacji dwutlenku węgla do butelek przed rozlewem ? CO2 cięższe więc nie powinno się szybko ulotnić.
 11. Hej, Podłącze się pod pytanie o ten garnek. Cena jeszcze fajniejsza. Rączki to temat do ogarnięcia. Konkurencją może być keg. Ale trzeba przeróbek żeby chodził na kuchence gazowej. Zaleta to grubość ścianek. Czy 0.7mm z tym garze to nie za mało ?
 12. I ja dorzucę swoją opinię. O świetnym kontakcie i błyskawicznej wysyłce nie ma się co rozpisywać, bo temat załatwiony wzorowo. Co do konstrukcji to stwierdzam tylko jedno: DLACZEGO TAK PÓŹNO ?? Jak kolega wyżej napisał schładza w oczach. Miałem z 5 fermentorów do mycia. Myślę sobie nałapie ciepłej wody i starczy. A gdzie tam... Ledwo w 4 nalałem po ok 8-10l, a w garze temperatura spadła do około 30°C Drugie tyle wody zleciało już do zlewu schładzając do 17°C Jednym słowem nie zastanawiać się i brać, bo inny komfort warzenia.
 13. Warki to klasyczne pale ale i apa. Drożdże us05 i Gozdawa. Bakterii nie planowano. A czas w pojemnikach to długa historia. Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 14. Hej, Mam 2 warki, które stoją coś koło 5 miesięcy w pojemnikach. Temperatura z dzisiaj to 13°C Dobrą zimą mogło być mniej. Po spróbowaniu czuję aromat drożdżowy, czuć alkohol. Po przeniesieniu do cieplejszego miejsca - 16-18°C mętność zaczyna opadać. Kibel ?????
 15. Na All można kupić same świetlówki za 60,00 Oprawka standardowa T8 więc chyba da radę ?
 16. Właśnie dlatego powstał ten wątek. Chłodnicę z pewnością kupię, ale mimo wszystko chciałbym to pomieszczenie dodatkowo zdezynfekować. Pytanie jak to najlepiej zrobić ? Na co uważać ?
 17. I właśnie dlatego uważam, że coś mam w powietrzu. Mógłbym przelewać w swojej kuchni, ale latać z garem 2 piętra to trochę słabo. W tym pomieszczeniu nie śrutuje, bo kupuje gotowca. Więc pytanie czy i jak spróbować dezynfekcji ?
 18. Mamy speca od chłodnic z karbowanki ? Czy siłować się samemu ?
 19. Spoko Jeśli to pomoże to upiekę 2 pieczenie na 1 ogniu. Raz to sterylność, a dwa to czas !
 20. Wstawiam garnek i przykrywam pokrywką. Jedynie mieszanie to te zimnej wody wokół garnka. Rano macam gar czy chłodny, zlewam i dodaje drożdży. Oczywiście wszystkie przybory są użyte po desynfekcji. Termometr - gazik + alkohol, mieszadło po nocnej kąpieli wraz z wężykami i szklanką do drożdży w oxi.
 21. Chłodzę cieczą :) A dokładniej kastra budowlana z zimną wodą. Rozumiem, że to jedno ze źródeł, ale 20+ warek było ok. I to w różnych porach roku. Ciekawostka, że gdy jedną warkę zrobiłem na górze w głównej kuchni to było ok. Pomijając warunki temperaturowe fermentacji.
 22. Z zaglądania do wiader wyleczyłem się już po jakiejś 5 warce. Na cichą nie zlewam. Ja używam NaOH, Oxi i mieszanki etanol, izopropanol i woda (taka podróbka Desprej) Po wszelkich operacjach podłoga myta wodą z dodatkiem ace lub innych chlorowych środków. Jak później znajdę zdjęcie kożuszka to określicie co to za dzikus, choć jak dla mnie mlekowiec.
 23. 10kg wg opisu to mało ?? Chociaż tak na szybko licząc to zakładając ściankę 1mm i dno 4mm wychodzi mi jakieś 12,1kg
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.