Jump to content

Michał Mamica

Members
  • Posts

    2
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Michał Mamica

  1. Bogi parametry w tekście są wzięte z 2015 style guidelines- BJCP (jest o tym info) więc generalnie do nich pretensje, ja nie wyobrażam sobie porteru bałtyckiego 15 BLG, i raczej bym takowego nie kupił gdybym spotkał. Generalnie tekst uległ sporym zmianom, w oryginale fragment o parametrach wyglądał tak: z tym 5,5% wkradł się jak widać chochlik, dzięki za zwrócenie uwagi. Dziękuję Ci ogromnie za info o książce, o Porterach Bałtyckich piekielnie ciężko jest znaleźć jakieś konkretne informacje. Dostępu do literatury zbytnio nie mam, przekopałem się przez fora i blogi angielskojęzyczne na temat początków RISów i FESów, roboczo wyglądało to mniej więcej tak: Ze względu na ilość dygresji, niewiadomych, możliwych błędów (bo są to informacje które znalazłem w innych artykułach o historii piwa, ale tam autorzy nie podzielili się skąd mają taką informację) i mój chaotyczny styl pisania uznaliśmy że lepiej będzie tekst uprościć, zwłaszcza jeśli ma trafić również do początkujących piwoszy, beergeecy pewnie się już dawno do tego dokopali. Odnośnie Imperium Prunum z Kormorana, info z mojego ulubionego sklepu w Krakowie:
  2. De facto artykuł nie jest o żadnym konkretnym stylu, tylko na kilku przykładach o określaniu stylów piwa (wywołany moją lekką irytacją na polskie "barley wine"). Natomiast odnośnie piw mocnych, pamiętaj że portal dotyczy polskiego craftu, więc poza porterami bałtyckimi i kilkoma bombami w stylu Samca Alfa niewiele by było do pisania- mam nadzieję że w 2016 się to zmieni, bo pewnie naszych piwowarów powstrzymuje przed bardzo wysokim plato tylko sprzęt.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.